połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj creatka,

przede wszystkim przed wyjazdem należny sprawdzić czy na koncie numeru jest aktywny roaming. Dokonasz tego wpisując *101#. Kod na ewentualną aktywację usługi znajdziesz tutaj viewtopic.php?f=99&t=16836"target="_blank.
Cennik usług zaś tu.
W przypadku Turcji możesz skorzystać z pakietu Euroatlantyckiego. Tutaj regulamin.

W sieci TURKCELL, przy realizacji połączenia, należy użyć kodu *111*nr_kier,nr_tel#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
creatka
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 13 cze 2014, o 10:32

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: creatka »

Dziękuję za pomoc proszę jeszcze o informację czy nie ma możliwość obniżenia kosztów połączeń z Turcji do Polski i sms?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

creatka,
creatka pisze:proszę jeszcze o informację czy nie ma możliwość obniżenia kosztów połączeń z Turcji do Polski i sms?
Niestety nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mariusz9a »

creatka pisze:Dziękuję za pomoc proszę jeszcze o informację czy nie ma możliwość obniżenia kosztów połączeń z Turcji do Polski i sms?
Jedynie usługa VoWiFi i korzystanie z np hotelowego WiFi. Wtedy dzwonisz i piszesz SMS jakbyś znajdował się w Polsce.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
creatka
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 13 cze 2014, o 10:32

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: creatka »

Jak działa ta usługa?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mariusz9a »

Najlepiej poczytać na stronie operatora: https://www.plus.pl/vowifi
Bez aplikacji działają nie tylko te telefonu które są wymienione na liście. Najlepiej aktywować i samemu to sprawdzić.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
creatka
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 13 cze 2014, o 10:32

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: creatka »

Witam jestem za granicą i nie mam aktywnej sieci proszę o pomoc. Przebywam w Turcji i mam plus na kartę
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: sl@w_es »

creatka pisze:Witam jestem za granicą i nie mam aktywnej sieci proszę o pomoc. (...)
Nie chcąc powtarzać tego co już było na FORUM zamieszczam link do wątku, który poinstruuje Cię jak jak postępować w przypadku braku roamingu będąc już za granicą: viewtopic.php?f=99&t=9122"target="_blank
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj creatka,

jak aktualnie wygląda sytuacja?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
podroznik721
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2021, o 13:56

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: podroznik721 »

Plusiacy, szepnijcie prosze osobom odpowiedzialnym za oferte, aby dostosowali cene internetowego pakietu roamingowego w UE do sredniej rynkowej:

1GB w T-Mobile - 15 PLN na 7 dni
1GB w Orange - 15 PLN na 7 dni
1GB w Play - 15 zl PLN na 14 dni/bezterminowo w taryfie odNowa
1GB w Plus - 39 PLN na 30 dni, jest dluzej wazny, ale nieporownanie drozszy (cena niezmieniona od listopada 2016 r.)

Pozdrawiam
podroznik721
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

A porównujesz chociaż podobne usługi? W Plusie mówisz o pakiecie roamingowym Euroatlantycki, obejmującym Unię i dodatkowo Szwajcarię, Turcję i Stany (dwie sieci AT&T i T-Mobile bodaj)... No i w nowej rzeczywistości Wielką Brytanię ;-)
U pozostałych operatorów konkretnie jakie to są pakiety?


Nawiązując do tematu pakietów, mam pytanie bardziej zasadne - dlaczego w abonamencie pakiety Atlantyckie (odpowiedniki Euroatlantyckich w prepaid) są tak drogie nadal? Biorąc pod uwagę dzisiejsze realia, te kilka państw pozaunijnych w Europie (pomijam Stany), nie uzasadnia tak wysokiej ceny.

Kiedyś rzuciłem pomysł... Żeby pakiety Euroatlantycke/Atlantycke zmodyfikować usuwając kraje unijne i pozostawić oraz dodać pozostałe kraje Europy, w tym bałkańskie, tak popularne wśród Polaków. Wówczas - nawet w nieco wyższej cenie niż Euroatlantyckie ale znowu nie w cenie Atlantyckich - chętniej ludzie by korzystali ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

podroznik721, wlo,

dziękuję za Wasze uwagi i sugestie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Jestem od wtorku w NL i mam taki problem, fon automatycznie łączy się z Vodafone i nie mogę się z nikim połączyć, do mnie też połączenia nie dochodzą. Co jakiś czas dostaje serie SMS z wiadomościami że ktoś próbował się do mnie dodzwonić. Przełączyć się na inną sieć też nie daje rady, pojawia się komunikat, że dana sieć jest niedostępna. W Niemczech i Belgii nie mam takich problemów. Kartę przekładałem do zwykłego telefonu ale dalej ten sam problem z połączeniem. Internet działa (słabo, ale działa).
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,

prześlij proszę krótki opis sytuacji wraz z numerem telefonu i najlepiej przykładami połączeń, których nie udało się zrealizować, przez ten formularz. Następnie podaj mi tutaj numer sprawy, poproszę wówczas o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Pytanie mam - dotyczące rzetelności informacji podawanych w esemesach po zalogowaniu się w zagranicznej sieci...

Siostrzenica dzisiaj mi przesłała wiadomość, którą otrzymała z Plusa, z pytaniem czy ją opłaty dotyczą, a jeśli tak, to czy na pewno stawki są właściwe. Ma przesiadkę w Madrycie - oczekując na lot jeszcze dalej - dostała wiadomość o treści:
Oplaty w roamingu UE (z VAT). W ramach pakietow minut, SMS, MMS korzystasz z uslug tak jak w Polsce, a jesli nie masz aktywnych pakietow/promocji oplaty wynosza: polaczenia wykonane do sieci Plus 0.59 zl/min, do pozostalych sieci komorkowych 0.59 zl/min, do sieci stacjonarnych 0.59 zl/min, SMS do sieci Plus 0.15 zl/szt, SMS do pozostalych sieci komorkowych 0.15 zl/szt, MMS 0.40 zl/100kB (max 1zl/szt). Transmisja danych w UE jest bezplatna w ramach przyznanego limitu roamingowego, po wykorzystaniu limitu transmisja platna 17.13 zl/GB. Jezeli limit roamingowy na transmisje danych nie zostal przyznany cena za MB wyniesie 0.20 zl/MB. Sprawdz aktualny stan pakietow *121# i promocji *136#. Wiecej pod: +48605020010 (0 zl/min).

Taryfa: Elastyczna. Aktywny pakiet/promocja: Bez limitu i 15 GB - 30 zł, ważny do 24.10.2021.
Zgodnie z aktualnym cennikiem taryfy Elastyczna: opłata za minutę w kraju - 35 gr, SMS do sieci komórkowych - 20 gr, SMS do sieci stacjonarnych - 62 gr, MMS do sieci komórkowych - 40 gr za 100 kB.
Zgodnie z cennikiem połączeń międzynarodowych i w roamingu dla prepaid, minuta do Polski to cena jak w Polsce + 3 gr (gwiazdka), połączenie odebrane - jak w Polsce + 3 gr (gwiazdka), SMS do Polski - jak w Polsce, MMS do Polski - jak w Polsce, nie więcej niż 1 zł. Gwiazdka to odsyłacz do części IV... której nie ma ;-)

Przepraszam, ale o co tu chodzi? Czy cenniki się zmieniły i nie zdążyliście ich jeszcze podać do wiadomości klientów? Czy może ktoś znowu - za przeproszeniem - olewa klientów?
Jeśli ja tego nie rozumiem - poproszę o rzeczowe wyjaśnienie. Bardzo proszę ;-)
ODPOWIEDZ