połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Hadrian1992
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 sie 2019, o 14:23

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Hadrian1992 »

#971910
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Hadrian1992,

dziękuję za numer zgłoszenia. Poprosiłam o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hadrian1992
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2019, o 14:23

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Hadrian1992 »

Witam, nie wiem czy ze strony Plus-a zostały poczynione jakieś kroki.
Więc tak, rozwiązałem problem z zasięgiem i uruchomieniem karty. Trochę się namęczyłem, i przesiedziałem w ustawieniach, jak i w programistycznych jak i w diagnostykach, aż w końcu uruchomił się na skromnym zasięgu 2G. Wystarczy aby dochodziły sms z banków. Jeżeli chce Pani, to mogę rozpisać jakie kroki poczyniłem i jak doszedłem do tego aby na siłę uruchomić kartę i aby połączyła się z siecią o dziwo, z siecią która widnieje jako "EE 2G (zakazana) - brak dostępu". Lecz po kilku minutach przerzuciło na Vodofone UK
cehxurubi
PlusManiak
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2017, o 20:15

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: cehxurubi »

Hadrian1992 chętnie poczytam jak to zrobiłeś.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Hadrian1992,

ale cudowna informacja :-) :-) :-) cieszę się bardzo!
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hadrian1992
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2019, o 14:23

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Hadrian1992 »

Dzień dobry opiszę w jaki sposób uruchomiłem kartę Plus. Zauważyłem, że karta gubi sieć co kilka godzin, ale to trwa tylko kila sekund więc można przeżyć. Najbardziej potrzebowałem jej aby otrzymywać kody z banków.

Więc tak:
W telefonie mam teraz najnowszy android oraz system. Poprzednio posiadałem MIUI stabilne aktualizowane poprzez Xiaomi. Zrobiłem root - byłem posiadaczem RevengeOS-2.4-Pasta-OFFICIAL-sagit-20190623-2049. I tutaj root nie ma nic do rzeczy, karta na wszystkich zmienianych softach działała. Od wczoraj zrobiłem reinstal i wgrałem soft MIUI rozwojowe MIUI 10: 9.8.22.

Karta na tym sofcie też nie działała i dostawałem informacje zwrotne, że brak połączenia itd
Ale wszedłem w ustawienia które dostępne są w (nie wiem jak w innych softach w innych telefonach - u mnie na wszystkich było tak samo).
Wchodzimy w ustawenia - o telefonie - pełna specyfikacja - pam. wew. (klikamy w nią 4-5 razy) aż przeniesie nas w ustawienia.
W tych ustawieniach "Testowanie" są do wyboru nasze sloty sim jak i wifi. Nasz interesuje slot sim w której jest nasza karta Sim. Wchodziny: Zdjęcia przez dodanie załącznika nie działa.

Obrazek

Wytłumaczenie:
Czerwona strzałka - tam wcześniej miałem "Brak Roamingu"
Niebieska strzałka + Żółta strzałka
Ustaw preferowany tryb sieci : Jest dużo do wyboru - ustawiałem każdy po kolei i w żółtej strzałce ustawiałem "częstotliwość odświeżania" na "Immediate".

Obrazek


Przeglądałem też siła sygnału "zielona strzałka" aby dostać jak największy sygnał.
Fioletowa: a każdym razem przeprowadzałem test: i aby na IPv4 pojawiło się "True" na IPv6 "false" i HTTP "True"

U mnie dostałem największe wartości siły sygnału, test na true, SMSc (odświeżajcie za każdą zmianą sieci) numer telefonu, na samym końcu macie, informacje - o lokalizacji sieci komórkowej oraz Informacje CID i informacje. Tam pojawiło mi się najwięcej danych gdy ustawiłem sieć na WCDMA.

Przeszedłem do ustawień "diagnostyki" w ustawianiach - pełna specyfikacja - klikamy kilka razy w "wersja jądra" . I możemy przeprowadzić diagnostykę czy odczytuje kartę sim, czy telefon ją widzi.

Obrazek

Jak widać u mnie były ready.

Kolejny krok to przechodzimy w ustawienia:
Gdzie możemy zmienić sieć "Preferowany tryb sieci" . Ja dałem 2G/3G

Obrazek

Potem przechodzimy w "operatorzy sieci"

Obrazek

I tutaj największe zaskoczenie, ponieważ mogłem się połączyć s siecią zakazaną EE 2G.
po kilku minutach od połączenia wyszukał najlepszej sieci pod siebie i przeskoczył na Vodofone 3G (dostępna).

Wiem, że tłumaczone nie za dobrze. Ale jeżeli ktoś ma jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.
Z tego co zauważyłem, jedyne internet jeżeli jest połączony w sieci H+ to osiąga download w granicach 4-5 Mb/s (sorki za jednostki), chociaż wcześniej miałem 15-30. Tak wiem aby zadowolić klienta te kilka dni.
Chciałbym, jedynie uzyskać odpowiedź tak po ludzku, dlaczego akurat karta wyłączyła się z dniem spłaty ostatniej raty. Przypadek... nie sądzę. Dobrze, że człowiek zajmuję się teleinformatyką i znalazł czas aby usiąść do tego i po kombinować.
Dziękuję Pani Joanna_Plus za pomoc i zgłoszenie błędu.

Zdjęcia nie wczytują się, proszę modernatora aby pojawiły się w wątku, bo dodanie przez załącznik nie wczytują się.

Kod: Zaznacz cały

https://tinypic.pl/q90cjlrdqbu5
https://tinypic.pl/6pkzz2i42g7l
https://tinypic.pl/ji4jz0v5mvpv
https://tinypic.pl/gmt0kl15o0xr
https://tinypic.pl/unctv79ww34g
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Hadrian1992,
Hadrian1992 pisze:Chciałbym, jedynie uzyskać odpowiedź tak po ludzku, dlaczego akurat karta wyłączyła się z dniem spłaty ostatniej raty
Zakończenie kontraktu nie dezaktywuje usługi roamingu.
Hadrian1992 pisze: Zdjęcia nie wczytują się, proszę modernatora aby pojawiły się w wątku, bo dodanie przez załącznik nie wczytują się.
Linki dodane jako załączniki, nie powodują wyświetlenia grafiki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Wczoraj dostałem wiadomość z numeru 2610, że za długo przebywam w roamingu 4 miesięczny okres sprawdzania( od 20 lipca do 18 sierpnia byłem w Polsce) i od 16 września będę miał podwyższone opłaty do 16 groszy za minutę wychodzące itd. Dzisiaj rano dzwonię do domu i....zonk, po jednym sygnale koniec połączenia, próba wysłania smsa- błąd sieci. Ręcznie zmieniłem opa z Vodafone na KPN i dalej to samo. Restart fona i nic, zmiana opa na T-Mobile, to samo, Na miejscowej karcie wszystko działało, dopiero po 12 wszystko wróciło do normy.Przypadek ? Chyba raczej nie.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ron »

Jeśli wszystko wróciło do normy, to problem leżał po stronie sieci operatorów zagranicznych.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

U 3 opów naraz ? Tylko dlaczego w lycamobile na KPN wszystko działało, a tym bardziej że u kolegi (karta z plusa) nie było problemów?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3124
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Marta_Plus »

bodek510,

jeśli opisana sytuacja w roamingu powtórzy się, daj proszę znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Klient_Plusa
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 paź 2019, o 11:42

roaming

Post autor: Klient_Plusa »

jakie opłaty za roaming będą od jutra? dzisiaj kończy się decyzja UKE, na bazie której doliczacie opłaty dodatkowe w roamingu, kiedy będzie informacji o cenach obowiązujących od jutra? wyjeżdżam na wakacje i muszę się przygotować
Ostatnio zmieniony 10 paź 2019, o 16:55 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: habish »

emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

Joanna_Plus pisze:Klient_Plusa,

informacje tutaj: http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komuni ... ng-10-2019.
Joanno czy promocja http://www.plus.pl/documents/16/1206309 ... ety-UE.pdf będzie miała kontynuację?
ODPOWIEDZ