połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
basiulap87
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:44

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: basiulap87 »

Tyle to ja wiem. Rozumiem pojęcie uczciwego korzystanie z roamingu regulowanego, tyle że ja jestem cały czas na terenie Polski. Rozumiem, że siec wyłapuje oszustów, którzy np z polskim numerem wyjeżdżają poza granice kraju na dłuższy czas np. do pracy i przez nich sieć traci kasę. Jednak ja jestem zwykła obywatelką która w XXI wieku chciałaby mieć możliwość swobodnego korzystania z telefonu sieci komórkowej. Jakbym chciała telefon z którym nie mogę się ruszyć z domu np. na spacer bo i tak nie będzie zasięgu to bym sobie założyła stacjonarny. Więc pozostaje mi i ludziom w mojej okolicy tylko zmiana operatora na O... Od nich od jakiegoś czasu jest lepszy zasięg. Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

basiulap87,

tak jak pisałaś:
basiulap87 pisze:Mój telefon w więkoszości logował się na zasięgu czeskich sieci.
Zapewne logowania do sieci macierzystej były bardzo sporadyczne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
basiulap87
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:44

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: basiulap87 »

To prawda do sieci logowałam się zazwyczaj wtedy, gdy opuszczałam miejsce zamieszkania. Nie jest to wina ani moja ani większości znajomych z mojej okolicy, że nasze telefonu logują się na czeski zasięg, bo polskiego praktycznie NIE MA.
Czyli teraz powinnam:
a- ustawić ręczne wybieranie sieci
b- wyłączyć roaming
(w oby przypadkach cieszyć się, że operator przestanie pobierać opłaty za połączenie których i tak nie wykonam i nie odbiorę, bo ciężko gadać z głowa przy oknie. nie wspominając już o pisaniu smsów, bo ruszysz telefonem pół cm i zasięg ucieka)
c- zmienić operatora
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

basiulap87,
basiulap87 pisze:Czyli teraz powinnam:
a- ustawić ręczne wybieranie sieci
Tak, jeżeli przy trybie automatycznym logowanie następuje do czeskiej sieci, to należy ustawić ręczny wybór sieci. Logowania muszą odbywać się również w sieci macierzystej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
basiulap87
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:44

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: basiulap87 »

XXI wiek i albo wiecznie nie masz zasięgu i rozmawiasz z twarzą wlepioną w szybę okienną lub siedząc na strychu, albo bulisz za połączenia bo cały czas nie ze swojej winy jesteś na roamingu...
Pkt 2 Polityki Uczciwego Korzystania mówi, że operator może wezwać do okazania dowodu stałego zamieszkania w Polsce. Widzę jednak, ze firma ma gdzieś zwykłego obywatela.. liczy się $$$
Zasięgu od ponad 10 lat pomimo próśb. podań itd zwiększyć nie mogą ale dodatkowe opłaty dowalić są pierwsi.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: TomPL »

5.Za niewłaściwe lub niestandardowe korzystanie z usług w Roamingu Regulowanym uznaje się: I.korzystanie przez Abonenta z Roamingu Regulowanego wykraczające poza okresowe podróże, tj. polegające na przeważającym korzystaniu przez Abonenta z Roamingu Regulowanego oraz obecności Abonenta w państwach objętych Roamingiem Regulowanym przez więcej niż połowę 4 –miesięcznego okresu obserwacji, lub
II.długi okres nieaktywności w Polsce karty SIM użytkowanej głównie, a nawet wyłącznie, w Roamingu Regulowanym

Basiu, tu nie ma miejsca na sentymenty, oni też ich nie mają - przenoś numer do operatora z zasięgiem!
O ile takiego masz w zasięgu... bo ja np. mieszkam 10 km od Olsztyna i muszę w domu wchodzić pod komin (czyli na piętro), by mi nie zrywało rozmowy, a i tak różnie bywa. Niestety nie mam lepszego wyboru, bo w naszej "czarnej dziurze" żaden operator nie ma dobrego zasięgu...

Szkoda, że nie możesz przenieść numeru do czeskiego operatora ;)
vodafonik
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:55

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: vodafonik »

Czy sprawdzenie kodem *136# dostępnego limitu na internet w EU działa dobrze?
Ponieważ niewiele korzystałem z Internetu w roamingu a wg. SMS: Aktywne promocje:..., Ja +Rozmowy do wszystkich,SMS,MMS I 6GB (Limit 7,42 GB< w tym limit UE 0GB)??
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

@vodafonik ja limit internetu w roamingu sprawdzam kodem *121#
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Marta_Plus »

vodafonik,

przepraszam za niedogodności. Przy kolejnym odnowieniu promocji, jednostki w UE powinny być już widoczne pod kodem *136#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Mam pytanie; czy szwagier, na stałe mieszkający za granicą, będzie już musiał za każdym razem kiedy wyśle sms-a składać reklamację ze względu na źle naliczane opłaty? Kilka miesięcy temu (może nawet rok) wysyłał sms-y na darmowy nr "Promocji za staż" i były mu naliczane dwie opłaty za każdego z nich. Po złożeniu reklamacji pieniadze zostały zwrócone. Potem w odstępie kilku miesięcy były wysyłane jakieś pojedyncze sms-y (chyba 2 razy) i wtedy znowu naliczono opłaty po 1,23 zł za każdego z nich, ale nie chciało mu się pisać reklamacji. W nocy z 5 na 6 bm. fantazja poniosła jego żonę i wysyłała sms-sy z polskiego nr w taryfie Ja+na kartę. Za sms na numer 80900, który powinien być darmowy (z tego co ustaliłem, ale mogę się mylić) system naliczył 1,23 zł. Natomiast za sms-a na nr 7464 system policzył 6,15 zamiast 4,92, czyli również dodatkowo 1,23 zł. Szwagier na stałe mieszka w Londynie i numer cały czas ma przy sobie. W Polsce jest przeważnie dwa - trzy razy w roku po około tydzień i w zasadzie tylko wtedy (poza nielicznymi jak widać wyjątkami) go używa. Jakie w takim przypadku powinny być naliczane dodatkowe opłaty i czy można coś zrobić aby działało to prawidłowo.
Pozdrawiam.
Załączniki
wp_ss_20180107_0001.png
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj misiu-182,

proszę, aby szwagier przesłał przez ten formularz numer telefonu, wraz z danymi oraz przykłady powyższych sytuacji (oczywiście te, które można odtworzyć - data, numer, na który wiadomość została przesłana). Proszę również o podanie tutaj numeru zagadnienia, który dotrze w wiadomości zwrotnej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
micdab
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2018, o 12:02

Rozmowy w roamingu UE

Post autor: micdab »

Witam,

Mam pytanie na temat roamingu na terenie UE. Otóż mam uaktywnioną usługę "Rozmowy do wszstykich, SMS, MMS i 6 GB" (29 zł/m). Jestem obecnie we Francji i zauważyłem, że dzwoniąc (na numery polskie) moje konto obciążane jest 29 gr/min. Dlaczego??

Na stronie, napisane jest wyraźnie, że "Jeśli w Polsce masz pakiety minut, SMS-ów, MMS-ów lub usługi Bez limitu, będziesz z nich korzystać także w roamingu na terenie Unii Europejskiej."

Dzięki z góry za wyjaśnienie,
mic
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, o 12:17 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj micdab,
micdab pisze:Otóż mam uaktywnioną usługę "Rozmowy do wszstykich, SMS, MMS i 6 GB" (29 zł/m).
Podaj proszę co dokładnie dociera w wiadomości zwrotnej po wpisaniu kodu *136#.
micdab pisze:Jestem obecnie we Francji
To jest pierwszy czy kolejny wyjazd w ostatnim czasie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
micdab
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2018, o 12:02

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: micdab »

Joanna_Plus pisze:Witaj micdab,
micdab pisze:Otóż mam uaktywnioną usługę "Rozmowy do wszstykich, SMS, MMS i 6 GB" (29 zł/m).
Podaj proszę co dokładnie dociera w wiadomości zwrotnej po wpisaniu kodu *136#.
Pisze tak: "Aktywne promocje: UE DATA 22-01-2018 13:42, Ja+Rozmowy do wszystkich, SMS, MMS i 6 GB (Limit 9,89 GB w tym limit UE 1.99 GB) 21-01-2018 16:56"
Joanna_Plus pisze:
micdab pisze:Jestem obecnie we Francji
To jest pierwszy czy kolejny wyjazd w ostatnim czasie?
Pierwszy w ostatnim czasie. A dlaczego?

Dziekuje za odpowiedz!
mic
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

micdab,
micdab pisze:Pierwszy w ostatnim czasie. A dlaczego?
A wcześniejsze były kiedy i na jak długo? Pytam odnośnie Polityki Uczciwego Korzystania. Na dany numer nie dotarły żadne powiadomienia dotyczące dodatkowych kosztów?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ