połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

Rudobrody,
- tak, zgodnie z regulaminem:
"Abonent może mieć na koncie aktywny tylko jeden pakiet tego samego rodzaju w tym samym okresie."

Możesz więc, po wyczerpaniu jednostek, wyłączyć pakiet kodem: *136*00*01# i ponownie go uruchomić za pomocą kodu: *136*00*01#
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misio
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 28 sty 2019, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Misio »

Basia_Plus pisze:Witaj Misio,
Misio pisze:Ile wynosi opłata za połaczenia w roomingu z Polski do Niemiec i Austrii, Holandii.
czy połączenia były wykonywane z Polski za granicę, czy z krajów, które wymieniłaś do Polski?
Dzień dobry.
Połaczenia były wykonywane z Polski na niemiecki numer abonenta, który aktualnie znajdował się w Polsce.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ron »

@Misio, Opłata jest zgodna z Cennikiem POŁĄCZEŃ MIĘDZYNARODOWYCH I W ROAMINGU MIĘDZYNARODOWYM (NA KARTĘ) i minuta połączenia z Polski Do UE (w tym Niemcy) wynosi 1,00 zł.

Połączenie międzynarodowe jest wtedy, kiedy wykonujesz połączenia z Polski za granicę, natomiast Roaming to korzystanie z telefonu za granicą.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Misio,
Ron pisze:@Misio, Opłata jest zgodna z Cennikiem POŁĄCZEŃ MIĘDZYNARODOWYCH I W ROAMINGU MIĘDZYNARODOWYM (NA KARTĘ) i minuta połączenia z Polski Do UE (w tym Niemcy) wynosi 1,00 zł.

Połączenie międzynarodowe jest wtedy, kiedy wykonujesz połączenia z Polski za granicę, natomiast Roaming to korzystanie z telefonu za granicą.
Potwierdzam. Dodam jeszcze, że:
Opłaty za połączenia międzynarodowe naliczane są za każde rozpoczęte 30 sekund.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misio
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 28 sty 2019, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Misio »

Dziekuję.Juz wiem teraz, co jest grane.
pozdrawiam
qito
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2019, o 12:08

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: qito »

Hey

w Cenniku roamingowym z dnia 15.05.2019 nie widzę pozycji Albania - czy obszar ten został zaliczony jako kandydat już do krajów strefy uni ?
2. jakie sa obecnie dostepne pakiety dodatkowe na internet z roamingiem dla taryfy plus elastyczny tylko 1 GB z 5 zł ?

pozdrawiam :))
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj qito,
qito pisze:w Cenniku roamingowym z dnia 15.05.2019 nie widzę pozycji Albania - czy obszar ten został zaliczony jako kandydat już do krajów strefy uni ?
Nie, to pierwsza strefa roamingowa - pozostałe kraje Europy.
qito pisze:2. jakie sa obecnie dostepne pakiety dodatkowe na internet z roamingiem dla taryfy plus elastyczny tylko 1 GB z 5 zł ?
Ten pakiet będzie działał w krajach Unii Europejskiej i krajach stowarzyszonych na zasadach opisanych tutaj (nie dotyczy Albanii).
W ofercie Plus na Kartę można aktywować również pakiet Euroatlantycki, ale on również działa:
w krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii, Lichtenstein, Islandii, Turcji, a także w sieci operatorów AT&T USA i T-mobile USA.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hadrian1992
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2019, o 14:23

Nieaktywna karta SIM - Anglia

Post autor: Hadrian1992 »

Dzień dobry,
Mam problem z moja karta SIM. Jestem w staryfie JA+MIX. Od jakiegoś czasu przebywam za granicą, a dokładnie w Anglii.
Od jakiegoś czasu zauważyłem problemy z siecią karty Plus. Na początku problemy zaczy skupiać się na wyszukiwaniu sieci, gubieniu zasięgu, aż nagle padła i nic nie mogę zrobić. Próbowałem już wszystkich możliwości, uruchomienie roamingu w aplikacji Plus. Zero skutku. Bym zadzwonił do biura obsługi ale nie mogę bo karta nie działa ani nie może wyszukać żadnej sieci w pobliżu.
Wygląda to tak że punkty dostępu są utworzone dobrze, lecz gdy próbuje wyszukać ręcznie sieci to wyszuka angielskie sieci ale są one nagle z dopiskiem "zakazany dostęp". Jedynie sieć Vodafone UK jest dostępna ale wyrzuca mnie z niej gdy próbuje się połączyć.
Co w takim przypadku zrobić? Nie mam kontaktu z nikim po przez telefon, ani z bankiem itd.
Gdy przyleciałem do Polski na tydzień, karta automatycznie się połączyła - multum sms, nie odebranych połączeń. Gdy poleciałem po tygodniu do Anglii karta znowu padła.
Czy jest ktoś mi w stanie pomóc rozwiązać ten problem? Pan w placówce zapewniał że nie będę miał problemów z zasięgiem nawet gdy będę przebywał dłużej za granicą.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 sie 2019, o 15:00 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Hadrian1992,
Hadrian1992 pisze:Próbowałem już wszystkich możliwości, uruchomienie roamingu w aplikacji Plus.
Aktualni roaming na tym numerze jest aktywny?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hadrian1992
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2019, o 14:23

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Hadrian1992 »

Dzień dobry @Joanna_Plus
Z tego co się orientuję to tak. Usługa miała być uruchomiona. Rozmawiałem z Panem w salonie i tłumaczyłem że wyjeżdżam aby usługa roaming była aktywna. Chociaż gdy uruchomiłem aplikacje Plus pod numer, to musiałem ją ręcznie włączyć.
Ale z drugiej strony 2 miesiące bez problemów, a tu nagle z dnia na dzień karta nie może znaleźć sieci.
Czy jest jakiś sensowny sposób aby to rozwiązać?
Może faktycznie Pan z salonu nie aktywował tej usługi.
deka87
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2019, o 08:57

Brak internetu w Turcji

Post autor: deka87 »

Witam, wykupiłem pakiet euroatlantycki, który aktywowałem w Polsce. Po włożeniu karty sim Plusa w Turcji i konfiguracji internetu poprzez sms konfiguracyjny internet nie działa. Roaming danych jest włączony.
Proszę o informację co zrobić, żeby internet działał.
Załączniki
Screenshot_20190825-085751_Settings.jpg
Screenshot_20190825-085823_Settings.jpg
Ostatnio zmieniony 25 sie 2019, o 14:15 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę nie dublować wpisów; z pewnością nie przyspieszy to odpowiedzi, a narusza Reg PF pkt 1 i 16.
wlodarek1
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 9 gru 2013, o 18:54

Re: Brak internetu w Turcji

Post autor: wlodarek1 »

Turcja nie należy do unii europejskiej a tylko do NATO

Wysłane z mojego Nokia 6 przy użyciu Tapatalka
deka87
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2019, o 08:57

Re: Brak internetu w Turcji

Post autor: deka87 »

Wiem, ale pakiet euroatlantycki powinien działać.
Załączniki
Screenshot_20190825-145311_Chrome.jpg
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Hadrian19,

aktualnie przebywasz za granicą, zgadza się?
Hadrian1992 pisze:Chociaż gdy uruchomiłem aplikacje Plus pod numer, to musiałem ją ręcznie włączyć.
I roaming w tej chwili widzisz jako aktywny?

Witaj deka87,

model telefonu to ten podany w opisie profilu? Jaki komunikat pojawia się przy próbie połączenia? Internet w tym urządzeniu w Polsce działał? Saldo konta jest dodatnie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pgli
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 9 sty 2016, o 01:49

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: pgli »

Można prosić o dopisanie pakietów UE do posta z zestawieniem taryf/promocji viewtopic.php?f=99&t=17888 ? Liczenie tego i przeglądanie regulaminów jest potwornie uciążliwe, a strone Plusa z ofertą to w ogóle jest pomyłka. Chodzi o podanie tych pakietów tak jak w przypadku "PROTO NA KARTĘ" (3 GB (non stop), koszt: 5 zł / 30 dni, wł.: *136*11*03# / wył.: *136*00*03# [w UE: 0,4 GB]). Ja siedzę na Taryfa: JA + NA KARTĘ I i wiem, że "Rozmowy do wszystkich, SMS, MMS i 6 GB*" dają mi pakiet UE 2,42 GB, co nie jest wyszczególnione w ww. poście.
ODPOWIEDZ