połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pawelbestia
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 21:58

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: pawelbestia »

Witam.
Też się wkurzyłem. Obecnie przebywam w Grecji. Przed wyjazdem zmieniłem taryfę na Elastyczną aby mieć więcej internetu. Okazało się że przy internecie darowanym przy doładowaniu nie ma nic w roamingu. To dokupiłem pakiet 1GB, aby mieć 0.4GB w roamingu. Nadszedł 30 czerwca i w bilingu pełno połączeń z netem po 0.01 zł. Nie podoba mi się zmiana zasad gry w trakcie gry.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

Pugilares,
- od piątku 29.06.2018 r. są już regulaminy:
Promocja europejska dla Abonentów Prepaid („Regulamin”)
Regulamin Promocji "Pakiety UE" („Regulamin”)
Cennik połączeń międzynarodowych i w Roamingu międzynarodowym (Na Kartę)
Dziś (29.06) nadal wyświetla mi się, że mam 1,7 GB do wykorzystania w ramach non-stop EU-PL, a zarazem 0 do wykorzystania w pakiecie data UE.
- czyli prawidłowo. Z dotychczasowego Limitu Roamingowego zostało Ci 1,7 GB i na to obowiązuje dopłata UKE: 4,66 zł / 1 GB (co daje 0,00455 zł / 1 MB), natomiast Pakiet Data w UE otrzymasz wraz z odnowieniem promocji.


g-rs,
- od 29.06.2018 r. obowiązuje dopłata UKE, zatem do czasu odnowienia pakietu 100 minut, połączenia będą rozliczone z dopłatą:
Dopłata UKE - po wyczerpaniu pakietu 100 minut:
- 0,07 zł / 1 min wykonanego połączenia głosowego,
- 0,05 zł / 1 min odebranego połączenia głosowego.

Witaj pawelbestia,
- jeśli chodzi o bezpłatne pakiety, jak np. te uzyskiwane w ramach bonusu, to przed 29.06.2018 r również nie dostałbyś żadnego pakietu w UE. W tym względzie nic się nie zmieniło.
pawelbestia pisze: To dokupiłem pakiet 1GB, aby mieć 0.4GB w roamingu. Nadszedł 30 czerwca i w bilingu pełno połączeń z netem po 0.01 zł. Nie podoba mi się zmiana zasad gry w trakcie gry.
- w ramach tego pakietu naliczana jest dopłata UKE: 4,66 zł / 1 GB (co daje 0,00455 zł / 1 MB).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

Ewa_Plus pisze: g-rs,
- od 29.06.2018 r. obowiązuje dopłata UKE, zatem do czasu odnowienia pakietu 100 minut, połączenia będą rozliczone z dopłatą:
Dopłata UKE - po wyczerpaniu pakietu 100 minut:
- 0,07 zł / 1 min wykonanego połączenia głosowego,
- 0,05 zł / 1 min odebranego połączenia głosowego.
Przecież to samo napisałem.
Uważam, że płatne połączenia do czasu odnowienia pakietu mimo aktywnego poprzedniego płatnego pakietu jest złamaniem zasad RLAH. Tym bardziej, że regulaminy zostały zamieszczone po terminie rozpoczęcia obowiązywania nowych zasad, co świadczy o nieudolności pracowników Plusa albo próbie wyciągnięcia dodatkowych pieniędzy z kieszeni klientów.
pawelbestia
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 21:58

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: pawelbestia »

Ewa_Plus pisze: Witaj pawelbestia,
- jeśli chodzi o bezpłatne pakiety, jak np. te uzyskiwane w ramach bonusu, to przed 29.06.2018 r również nie dostałbyś żadnego pakietu w UE. W tym względzie nic się nie zmieniło.
pawelbestia pisze: To dokupiłem pakiet 1GB, aby mieć 0.4GB w roamingu. Nadszedł 30 czerwca i w bilingu pełno połączeń z netem po 0.01 zł. Nie podoba mi się zmiana zasad gry w trakcie gry.
- w ramach tego pakietu naliczana jest dopłata UKE: 4,66 zł / 1 GB (co daje 0,00455 zł / 1 MB).
Chodzi o to że nie wykorzystałem tego pakietu 0,4 GB w UE, został mi zabrany po 29.06. A pakiet DATA w UE dostanę dopiero jak ponownie kupię 1GB w PL, czyli zgodnie z regulaminem 400MB DATA w UE. Zrozumiałbym naliczanie dla osób z limitem 1,7 GB dopłaty po przekroczeniu 0.5GB, ale kompletny reset wcześniej przyznanych pakietów jest nie do przyjęcia.
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Pugilares »

"Pamiętaj, że w ramach krajowej promocji masz do wykorzystania w UE bez dopłat: minuty na połączenia odebrane i wykonane, pakiet na transmisję danych. Sprawdź aktualny stan promocji *136#. Więcej na plus.pl."
To jest treść SMSa, którego otrzymałem w dniu 30.06 od "Plus". Czyste szaleństwo.
doktorarca
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2014, o 15:50

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: doktorarca »

Hej hej

mam pakiet bez limitu + 10 gb w Nowy Plushu na kartę odnawiany w okolicy 14 dnia każdego miesiąca. Wg PLUSA ( http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=24363 ) powinienem mieć 100 min na połączenia w roamingu...ale nie mam. Klikając w telefonie numer *136# dostaję smsa zwrotnego gdzie jest napisane w nawiasie przy aktywnych promocjach: w tym 0:00 min. łącznie na pol. wych. i przych. w roamingu UE bez dodatkowych opłat. A trochę niżej pisze: Limit 7,9GB, w tym limit UE 1,69 GB.

Byłem w tym czasie dwa razy w Czechach na zakupach i obiedzie korzystałem tylko z neta lub smsów...nigdzie nie dzwoniłem...a mam 0 min na połączenia w roamingu a miało być 100 min??
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

pawelbestia,
- jeśli nie wykorzystałeś Limitu Roamingowego 0,4 GB w całości, to pozostałe jednostki powinny Ci przejść z tą różnicą, że nie byłyby darmowe, a z dopłatą UKE.
Jeśli tak się nie stało, to najlepiej napisać w tej sprawie do Działu Obsługi Klienta http://www.plus.pl/zadaj-pytanie podając swój nr telefonu oraz dane (imię i nazwisko, nr PESEL). My ze swojej strony moglibyśmy przyśpieszyć weryfikację Twojego zgłoszenia, jeżeli podrzuciłbyś nam tutaj jego numer.

Wykupując nowy pakiet 1 GB za 5 zł otrzymałbyś:
0,5 GB w UE + 0,32 GB z dopłata UKE.

Pugilares,
- sprecyzuj proszę, co jest niejasne?

Witaj doktorarca,
- pakiet 100 minut zostanie aktywowany wraz z odnowieniem promocji czyli, z tego co piszesz, w okolicy 14 dnia miesiąca. Ostatnie odnowienie promocji miało miejsce jeszcze przed 29.06.2018 r., a wtedy jeszcze nie było tych pakietów. Tak samo wygląda sytuacja jeśli chodzi o pakiet 0,5 GB.
W ramach Limitu Roamingowego 1,69 GB możesz korzystać z Internetu z dopłatą UKE: 4,66 zł / 1 GB (co daje 0,00455 zł / 1 MB).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Czy do pakietu "nielimitowane rozmowy i smsy w Plusie" za 10 zl/30 dni, przysługuje pakiet 100 minut w roamingu?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

bodek510,
- niestety nie. Aby otrzymać pakiet 100 minut w UE, należy mieć aktywną jedną z promocji typu no-limit do wszystkich krajowych sieci (nie tylko do Plusa).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: ekstraway »

Posiadam taryfę nowy Plush na kartę. Otrzymałem pakiet internetowy DATA UE 512mb, a oprócz tego mam 1.7 GB w ramach "Non stop 10GB w UE i Polsce". Jak to teraz jest w internetem w UE? Po wyczerpaniu 512mb w UE mam dalej bezpłatnie w ramach 1.7 GB w UE, czy po wyczerpaniu 512mb internet będzie płatny?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

ekstraway,
- Pakiet Data 0,5 GB masz za free, a jak to wyczerpiesz to dalej leci z tego pakietu 1,7 GB (Limit Roamingowy) - tylko te 1,7 GB już nie jest darmowe. Tutaj obowiązuje dopłata UKE: 4,66 zł / 1 GB (co daje 0,00455 zł / 1 MB). Jeśli i to zużyjesz, to dalsza transmisja danych rozliczana jest po stawce: 0,03 zł / 1 MB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: ekstraway »

Czy w taryfie nowy Plush po wykorzystaniu pakietu 100 min na połączenia w UE zostają zawsze pobierane opłaty? Czy bada się okresy logowania w UE zgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Ewa_Plus »

ekstraway,
- po wyczerpaniu pakietu 100 minut, połączenia będą rozliczane z dopłatą UKE:
- 0,07 zł / 1 min wykonanego połączenia głosowego,
- 0,05 zł / 1 min odebranego połączenia głosowego.

Dopłaty wynikające z Polityki Uczciwego Korzystania (FUP) mogą być zastosowane w przypadku stwierdzenia niewłaściwego lub niestandardowego korzystania z Roamingu Regulowanego, czyli np. przeważającego korzystania przez Abonenta z Roamingu Regulowanego oraz obecności Abonenta w państwach objętych Roamingiem Regulowanym przez więcej niż połowę 4 –miesięcznego okresu obserwacji.
Dopłaty z tyt. FUP w przypadku połączeń przedstawiają się następująco:
- 0,16 zł / 1 min wykonanego połączenia głosowego,
- 0,04 zł / 1 min odebranego połączenia głosowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: ekstraway »

To jeszcze ostatnie pytanie:) Co z wiadomościami sms i mms w ramach roamingu UE? Są jakieś opłaty w taryfie nowy Plush? Bo nie widzę żadnego pakietu.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Basia_Plus »

ekstraway,

jeśli posiadasz krajowy pakiet SMS/MMS lub promocję typu no-limit, to wysyłanie/odbieranie wiadomości SMS/MMS na numery państw objętych RLAH będzie bezpłatne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ