Brak zasięgu poza granicami kraju

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
a.groszek7
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 maja 2013, o 08:44

Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: a.groszek7 »

witam,

mam ogromny problem. Wczoraj wyjechałam za granicę roaming aktywowałam już po przekroczeniu granicy, ale wszystko działało bez problemu. Niestety zmieniłam w ustawieniach wyszukiwanie operatora na ręczny (już za granicą) i niestety nie mogę połączyć się z żadnych z nich, na telefonie pojawia się informacja o braku dostępu lub braku możliwości połączenia się automatycznie z jakimkolwiek operatorem. Proszę o pomoc, nie mam żadnego zasięgu i jak każdy może się domyślić żadngo kontaktu! ;(
Ostatnio zmieniony 29 maja 2013, o 09:04 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: doprecyzowanie tematu wątki
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: Magda_Plus »

Witaj a.groszek7,

powiedz mi, w jakim kraju przebywasz? Czy wyłączyłaś i włączyłaś telefon po zmianie trybu wyboru sieci?

Czy próbowałaś wrócić do automatycznego trybu wyboru sieci? Jeśli, nie to proszę zrób to i sprawdź czy telefon "widzi" sieć operatora zagraniczego.

Jaki model aparatu posiadasz?

Rozumiem, że Twoje konto jest zasilone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
a.groszek7
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2013, o 08:44

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: a.groszek7 »

Magda_Plus pisze:Witaj a.groszek7,

powiedz mi, w jakim kraju przebywasz? Czy wyłączyłaś i włączyłaś telefon po zmianie trybu wyboru sieci?

Czy próbowałaś wrócić do automatycznego trybu wyboru sieci? Jeśli, nie to proszę zrób to i sprawdź czy telefon "widzi" sieć operatora zagraniczego.

Jaki model aparatu posiadasz?

Rozumiem, że Twoje konto jest zasilone.
jestem w Hiszpanii, tak, wyłączyłam i włączyłąm telefon po zmianie ustawień, próbowałam wrócić do automatycznego, ale niestety nic z tego, pojawia się komunikat o braku operatora lub gdy wybieram ręcznie o braku dostępu. Mój telefon to nokia E6, konto zasilone.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: Magda_Plus »

a.gorszek7 czy masz możliwość przełożenia karty SIM do innego aparatu i sprawdzenia jej działania w nim?

Edit: I jeszcze jedno czy dostałaś SMS-a potwiedzającego aktywację usługi Roamingu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zxasqw20
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2013, o 08:16

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: zxasqw20 »

Witam Pani Magdo, przebywam za granicą, dokładnie jestem w Niemczech - Bremen. Kartę mam w sieci 36i6 i w ogóle nie mam zasięgu, od momentu przekroczenia granicy kraju. Nie mam możliwości wysyłania sms, automatycznie przychodzi mi powiadomienie, że wiadomość nie została wysłana. Nie mogę się nigdzie połączyć, ponieważ wyskakuje mi informacja : Sieć telefonii komórkowej niedostępna , nie mogłam nawet wbić kodu na włączenie roamingu : *101*11*01#, ponieważ również mi wyskoczyło wielokrotnie, że sieć niedostępna. Wyłączałam i włączałam telefon kilkanaście razy, niestety bez skutku. Przekładałam swoją kartę SIM do innych telefonów i również było brak zasięgu. Osoby w moim otoczeniu posiadają zasięg i mają również telefon z sieci Plus, ale nie 36i6. Co mam robić ? Strasznie mi zależy na zasięgu aby mieć kontakt z osobami bliskimi, bardzo proszę o szybką odpowiedz, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: pepcia2 »

Roaming trzeba było włączyć jeszcze w Polsce ;-)
Teraz możesz zadzwonić do BOK-u i poprosić o włączenie +48 601 105 555
Tylko nr musi być zarejestrowany o ile dobrze pamiętam.
zxasqw20
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2013, o 08:16

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: zxasqw20 »

Mój numer nie jest zarejestrowany.
zxasqw20
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2013, o 08:16

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: zxasqw20 »

Moja siostra nic włączała żadnego roamingu ani w Polsce ani za granicą, a jej numer również nie jest zarejestrowany i normalnie ma zasięg.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: pepcia2 »

Widocznie miała włączony wcześniej ;-)
zxasqw20
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2013, o 08:16

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: zxasqw20 »

Właśnie nie. Wiele osób wg nie ma włączonego roamingu i wg nie miało i wszystko u nich w porządku.
zxasqw20
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2013, o 08:16

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: zxasqw20 »

Zupełnie nic nie mogę zrobić. Nawet sprawdzić stanu konta. Nie chodzą żadne krótkie kody ciągle wyskakuje brak dostępu do sieci. Ustawienia wyszukiwania sieci są ustawione na automatyczne. Próby przestawienia na ręczne też nic nie dały. Moi znajomi nie maja włączonego roamingu a normalnie korzystają z telefonów mają dokładnie jak ja siec plus mix.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: pepcia2 »

Zadzwoń pod nr który Ci podałam wcześniej. Wszystkiego się dowiesz.
Sprawdź czy masz aktywny GPRS
zxasqw20
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2013, o 08:16

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: zxasqw20 »

Nic nie mogę sprawdzić. Za każdym razem mi wyskakuje, że mam niedostępną sieć.
obcypowraca

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: obcypowraca »

Nie masz roamingu, to nie masz zasięgu proste. Należy go włączyć przed wyjazdem za granicę teraz nic nie zrobisz, możesz tylko zadzwonić do BOK z innego telefonu jak pepcia radzi. :-/
zxasqw20
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2013, o 08:16

Re: Brak zasięgu poza granicami kraju

Post autor: zxasqw20 »

Nie zadzwonię do BOK, ponieważ mój numer nie jest zarejestrowany, więc nawet na to wychodzi, że ten cały BOK w niczym nie pomoże.
ODPOWIEDZ