Wykorzystanie środków na karcie

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
acro
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 paź 2012, o 14:59

Wykorzystanie środków na karcie

Post autor: acro »

Witam.

Zwracam się z pytaniem o to, w jaki sposób można wykorzystać uzbierane przez lata środki na karcie prepaid? Mam ponad 800z, a chcę zmienić sieć i nie stracić tego. Kiedyś można było komuś doładować konto ale chyba się już tego nie da zrobić. Czy można to wykorzystać do jakichś płatności albo przelewów? Może wykorzystując NFC?

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wykorzystanie środków na karcie

Post autor: sl@w_es »

Środki zgromadzone na koncie można przekazywać na inne numery z oferty Simplus, jednak w kwocie nie większej niż 20 zł raz na 30 dni.
Rozwiązaniem mogłaby być zmiana taryfy na Plus na Kartę i aktywacja promocji Rok ważności konta, gdzie po zasileniu kwotą 5 zł konto jest ważne przez 365 dni, ale ile musiałbyś czekać na wykorzystanie tak pokaźnej kwoty na usługi, a tym samym na zmianę operatora?
Robienie z telefonu skarbonki w dzisiejszych czasach nie popłaca, zwłaszcza jeśli w perspektywie mamy przejście do innej sieci.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
acro
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2012, o 14:59

Re: Wykorzystanie środków na karcie

Post autor: acro »

Na tym koncie jest już aktywna promocja "rok ważności konta" do października 2013. Chodzi generalnie o to, że ta kasa zbierała się tam przez kilka lat bo telefon był zasilany, a środki nie były wykorzystywane i cóż trzeba z nimi zrobić :-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wykorzystanie środków na karcie

Post autor: Joanna_Plus »

acro,

to ewentualnie jeszcze SMS-y Premium (np. aplikacje, programy, gry, usługi).

NFC nie wykorzystuje środków zgromadzonych na koncie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Diablo0fficial
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2020, o 21:15

Co zrobić z pieniędzmi na koncie? Plus MIX na kartę

Post autor: Diablo0fficial »

Witajcie, przychodzę z pytaniem otóż uzbierałem w PLUS MIX na kartę kwotę 500 złotych, czy mogę to bez problemu wykorzystać na jakiś stronach gdzie jest płatność SMS'em? I nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów przy zmianie umowy na abonament, lub czy ewentualnie dostanę jakąś specjalną ofertę w ramach tych zaoszczędzonych 500 złotych?
Ostatnio zmieniony 7 lut 2020, o 11:08 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
dymek1005
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2020, o 12:11

Re: Co zrobić z pieniędzmi na koncie? Plus MIX na kartę

Post autor: dymek1005 »

Ja wystawiłem smsy na allegro, przykładowo koszt smsa 3,66 to ja wystawiałem między 2,75 a 3 zł. Szło odzyskać jakieś 70-75% :) Jedna osoba potrafiła kupić nawet 20 smsów na raz
marekkalisz19
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:09

Re: Co zrobić z pieniędzmi na koncie? Plus MIX na kartę

Post autor: marekkalisz19 »

W Ipli jak założysz konto i połączysz swój numer na kartę/mix możesz wykupić każdy pakiet telewizyjny właśnie z tych pieniędzy na karcie. Kosztów nie poniesiesz, ale specjalnych ofert też nie dostaniesz, co najwyżej to co nowy klient, albo taki co przeniósł numer. Sam ostatnio zakończyłem umowę w mixie, wpisałem kod na przejście do plusa na kartę i przez te 7 dni które się czeka na zmianę oferty-oferty przedłużeniowe czy abonamentu były śmieszne. I też mam kilka stówek, ale co miesiąc schodzi 5zł na internet i 15zł na pakiet eleven sports, więc za jakieś dwa lata kasa zejdzie ;)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wykorzystanie środków na karcie

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Diablo0fficial,
Diablo0fficial pisze:czy mogę to bez problemu wykorzystać na jakiś stronach gdzie jest płatność SMS'em?
Warunki płatności w danym serwisie znajdziesz w regulaminie tego usługodawcy.
Diablo0fficial pisze: nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów przy zmianie umowy na abonament
W przypadku konwersji numeru saldo konta ulega wyzerowaniu.
Diablo0fficial pisze:czy ewentualnie dostanę jakąś specjalną ofertę w ramach tych zaoszczędzonych 500 złotych?
Oferta nie jest zależna od środków zgromadzonych na migrowanym numerze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ