kradzież telefonu!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
magdalenkaaa
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lip 2014, o 22:22

kradzież telefonu!

Post autor: magdalenkaaa »

witam, skradziono mi telefon czy jest szansa, że go odzyskam po numerze imei? policja w tej wiosce nawet nie zajęła się moją sprawą wysłali mnie do większej jednostki , czy poprzez operatora uda mi się go namierzyć?
Quality
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2014, o 21:08

Re: Odp: kradzież telefonu!

Post autor: Quality »

Najszybciej by było gdyby Policja współpracowała z Operatorem. Żeby namierzyć telefon to musi on być włączony a takiej pewności nie mamy. Najważniejsze żeby pozmieniać hasła do kont na które się logowało w telefonie oraz należałoby zablokować kartę SIM, co akurat BOK jest w stanie zrobić. Jeśli numer był zarejestrowany to można otrzymać duplikat karty SIM.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: kradzież telefonu!

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj magdalenkaaa,
magdalenkaaa pisze:czy poprzez operatora uda mi się go namierzyć?
Nie prowadzimy niestety takich działań.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
magdalenkaaa
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2014, o 22:22

Re: kradzież telefonu!

Post autor: magdalenkaaa »

byłam u operatora i się zawiodłam !! najgorsza obsługa jaka może być... ani nie mogłam zablokować karty ani nie mogłam zrobić duplikatu. telefon z którego korzystałam należał do mnie ale umowa była na tatę, który przebywa za granicą.. żeby zrobić tak bezsensowne czynności jak zablokowanie karty muszę ściągać ojca z zagranicy !! nic mi nie pomogli , dobrze, że za niedłgo kończy mi się umowa bo przy takiej obsłudze to aż odechciewa się przedłużać.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: kradzież telefonu!

Post autor: Joanna_Plus »

magdalenkaaa,
magdalenkaaa pisze:nie mogłam zablokować karty ani nie mogłam zrobić duplikatu. telefon z którego korzystałam należał do mnie ale umowa była na tatę, który przebywa za granicą..
Takich czynności nie może dokonać osoba trzecia. Uprawnienia takie posiada właściciel numeru lub osoba pisemnie upoważniona. Więcej na ten temat pisaliśmy np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... ie#p112084.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
magdalenkaaa
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2014, o 22:22

Re: kradzież telefonu!

Post autor: magdalenkaaa »

mam nowy starter i taryfę : plus internet na karte.. chciałabym mieć nielimitowane sms więc na jaką taryfę mam zmienić i jaki kod wpisać.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: kradzież telefonu!

Post autor: Joanna_Plus »

magdalenkaaa,
magdalenkaaa pisze:mam nowy starter i taryfę : plus internet na karte..
Ta taryfa to Plus Internet na Kartę czy Nowy Plus Internet na Kartę? Podaj proszę co dokładnie pojawia się w informacji zwrotnej po wpisaniu kodu *147#.
magdalenkaaa pisze:chciałabym mieć nielimitowane sms
Masz na myśli SMS-y w ramach Plusa czy do wszystkich sieci?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
magdalenkaaa
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2014, o 22:22

Re: kradzież telefonu!

Post autor: magdalenkaaa »

po wpisaniu wyskakuje "AKTYWNA TARYFA TO PLUS INTERNET NA KARTE" chce aktywować bezlik sms do sieci plus. na karcie którą mi skradziono miałam super pakiet za 8 zł.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: kradzież telefonu!

Post autor: Joanna_Plus »

magdalenkaaa,

a co powiedziałabyś na taryfę Więcej w Plusie – trzecia zakładka na tej stronie: http://www.plus.pl/na-karte. Możesz aktywować w niej usługę SMS-y za 0 zł w Plusie, gdzie otrzymujesz nielimitowane wiadomości w ramach sieci. Koszt aktywacji to 3 zł. Opłata za zmianę taryfy, będzie kosztować tyle samo.

W kwestii SMS-ów to wydaje mi się najkorzystniejszy wariant. Pytanie tylko z jakich jeszcze promocji/pakietów chciałabyś skorzystać?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
magdalenkaaa
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2014, o 22:22

Re: kradzież telefonu!

Post autor: magdalenkaaa »

tylko nielimitowane sms mnie interesują. Więc jak już zmienie taryfę jaki kod mam wpisać na sms?
Quality
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2014, o 21:08

Re: kradzież telefonu!

Post autor: Quality »

Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: kradzież telefonu!

Post autor: Joanna_Plus »

magdalenkaaa,

zmiany taryfy dokonasz kodem *147*17# - koszt 3 zł. Regulamin znajdziesz na tej stronie: http://www.plus.pl/documents/16/4626c4c ... Plusie.pdf.

Ważne: nie będzie możliwości powrotu do aktualnie posiadanego planu cenowego. Pakiety/promocje dostępne na Twoim numerze, po zmianie zostaną dezaktywowane.

Po tym jak otrzymasz wiadomość zwrotną z potwierdzeniem zmiany taryfy, promocję SMS-y za 0 zł w Plusie dodasz kodem: *136*11*30#. Regulamin usługi tutaj. Koszt aktywacji to również 3 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ