Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
salomon112
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sie 2014, o 13:25

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: salomon112 »

Mam podobny problem z zasięgiem. Przeniosłem tydzień temu numer do Plusa na kartę, mam ustawiony tryb automatyczny i nie łapię mi wcale zasięgu 3G, internet chodzi w edge i to bardzo wolno, ani razu nie przełączył się na HSDPA, a chcę zauważyć że u poprzedniego operatora ciągle miałem ikonkę H+ przy włączonym pakiecie danych.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

salomon112,

spróbuj wymusić tryb sieci na „Tylko WCDMA”. A w jakiej lokalizacji przebywasz (województwo, powiat, miejscowość)?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
salomon112
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2014, o 13:25

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: salomon112 »

Joanna_Plus

Wymusiłem i wtedy nie mam ani jednej kreski zasięgu. Przebywam w warmińsko mazurskim, powiat olsztyński, miasto Biskupiec.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

salomon112,

jeżeli chodzi o Biskupiec, powiat olsztyński to HSPA+/UMTS występuje na zewnątrz budynków: http://www.plus.pl/mapa-zasiegu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
psz3mo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2010, o 20:42

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: psz3mo »

Witam. Czy jest jakaś szansa na poprawę zasięgu w miejscowości Łabiszyn-Wieś, woj. kuj-pom (część wsi pomiędzy miejscowościami Obórznia - Smogorzewo - Łabiszyn)?
Zasięgu 3G praktycznie w ogóle nie ma, o internecie 2G/3G można zapomnieć. W 2G od 0 do 2 kresek (w porywach do 3), zasięg skacze tak, że rozmawiać się nie da, albo nie można się ruszać. Czasami są 2 kreski, a za chwilę 0 i rozmowa zostaje rozłączona. MMSa w 2G da się wysłać, ale w tym czasie nie można przemieszczać telefonu. Sytuacja poprawia się na dworze, ale tylko nieznacznie (internetu nadal nie ma, albo jest, ale nie ma szans żeby wczytało stronę). Działanie sieci zostało sprawdzone na kilku telefonach Samsunga i LG - bez różnicy. Problem jest od zeszłego roku i powoli robi się męczący.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj psz3mo,

wysyłam pytanie o plany rozbudowy sieci w tym rejonie. Jak otrzymam odpowiedź – napiszę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mirek1818
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 19 lip 2014, o 18:49

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: mirek1818 »

Teraz mam taki problem od przeniesienia numeru tam gdzie miałem LTE na numerze tymczasowym nie mogę się połączyć taś samo jak z siecią 3G u siebie a w innych miejscowościach gdzie chodziło LTE normalnie to tylko łączy się z WCDMA PORAZKA z tą siecią zenicie coś z tym bo tylko tracicie klientów najchętniej jak bym mógł to sam zmienił bym już tą sieć bo już mnie zaczyna wkurzać zero pomocy z waszej strony
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

psz3mo,

aktualnie brak planów rozbudowy sieci w tym rejonie.

mirek1818,
mirek1818 pisze:nie mogę się połączyć taś samo jak z siecią 3G u siebie
Ta kwestia związana jest z interferencjami ze strony Ukrainny. Więcej na ten temat pisaliśmy np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... e&start=30. Sprawa dotyczy miejscowości przygranicznych województwa lubelskiego i podkarpackiego.
mirek1818 pisze:a w innych miejscowościach gdzie chodziło LTE normalnie to tylko łączy się z WCDMA
O jakich miejscowościach mowa?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mirek1818
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 19 lip 2014, o 18:49

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: mirek1818 »

Przemyśl Jarosław Rzeszów Mielec Debica
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

mirek1818 pisze:Przemyśl Jarosław Rzeszów Mielec Debica
W żadnej z wyżej wymiennych lokalizacji nie mamy zgłoszonych żadnych problemów/awarii z LTE.

Brak połączenia w tylu lokalizacjach sugeruje problem po stronie aparatu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mirek1818
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 19 lip 2014, o 18:49

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: mirek1818 »

A może wina leży po stronie karty sim
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

mirek1818, wykonałem reset dla Twojego numeru (wyłącz/włącz aparat), usługa LTE powinna działać już prawidłowo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DXFM
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2013, o 15:35

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: DXFM »

Dzień dobry.
Jakieś 1,5-2 lata temu zaczął się problem z zasięgiem w Rabce-Zdroju, w centrum (w marketach ul. Zakopiańska jak i w domu). Sprawdzone na aparatach: SE K750i, Nokia 6030, 6510, Samsung Galaxy S2, na trzech kartach Plusa. Wcześniej było dobrze. Akurat przy biurku gdzie pracuję zasięgu nie ma, a wcześniej był. Tak samo w sklepach nie da się dodzwonić, a tam często chciałbym korzystać z konsultacji telefonicznej z żoną ;) Muszę wychodzić przed sklep i często dopiero po wyłączeniu i włączeniu aparatu łapie zasięg. Bywa też tak, że telefon niby łączy, ale w słuchawce brak jakiegokolwiek sygnału, telefon odbiorcy nie otrzymuje sygnału dzwonienia.
Co ciekawe, potrafi mi na S2 pokazywać full zasięg a jak chcę zadzwonić - "Sieć telefonii komórkowej niedostępna". K750i pokazuje "Wybierz sieć" choć czasem zasięg pokazuje 0, czasem full. Na mapie zasięgu pokazuje, że zasięg w mojej lokalizacji powinien być.
Da się to jakoś naprawić? Z Plusem jestem od ok 15 lat i nie chce mi się zmieniać, ale powoli mam dość "szukania zasięgu".
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj DXFM,
DXFM pisze:Co ciekawe, potrafi mi na S2 pokazywać full zasięg a jak chcę zadzwonić - "Sieć telefonii komórkowej niedostępna".
Przy tym modelu, próbowałeś przetestować te połączenia w trybach „Tylko GSM” i „Tylko WCDMA”?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
yunivers
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 12:03
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: yunivers »

Witam!
Mieszkam w Tarnobrzegu woj. Podkarpackie,od pewnego czasu w moim mieszkaniu mam kompletny brak zasięgu (jest tylko w paru wybranych miejscach) a wcześniej był wszędzie i to full.
Co jest? Na zewnątrz też szału nie ma dwie kreski lub w ogóle i napis na wyświetlaczu "Tylko poł. alarmowe"
Mój tel. to Sony Ericsson J20i
ODPOWIEDZ