LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: myk6414 »

Zrozumcie dzieci drogie, ze nie obowiązuje Wad to co w internecie przeczytacie tylko to co jest w regulaminie. Jezeli regulamin stanowi ze możesz dostać lejek w lte, to go dostaniesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT:
Zrozumcie dzieci drogie, ze nie obowiązuje Was to co w internecie przeczytacie tylko to co jest w regulaminie. Jezeli regulamin stanowi ze możesz dostać lejek w lte, to go dostaniesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, o 09:26 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
Marcinelli
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 20:20

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Marcinelli »

myk6414 pisze:Zrozumcie dzieci drogie, ze nie obowiązuje Was to co w internecie przeczytacie tylko to co jest w regulaminie. Jezeli regulamin stanowi ze możesz dostać lejek w lte, to go dostaniesz.
A mój regulamin nic mówi o lejku w LTE. A lejek i tak się pojawia. 15 GB ponad limit i już mam 10 Mbps. W dodatku upload zjechał do 3 Mbps, a regulamin wyraźnie mówi:
"9. Maksymalna prędkość wysyłania danych określona w Cenniku nie obowiązuje Abonentów zawierających Umowę w ramach Promocji. W przypadku Abonentów zawierających Umowę w ramach Promocji prędkość ta nie jest ograniczana przez Polkomtel, jest ograniczona wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent."

I co ty na to drogie dziecko?
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: myk6414 »

A czy ja do Ciebie pisałem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ksyho
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 08:30

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: ksyho »

Ciekawostka:

Lublin/PowerLTE 30GB - umowa z września br.

Wczoraj miałem wyraźny lejek na 0,5 Mbps (po przekroczeniu łącznie 60GB).

Dziś lejek podniósł się do 10Mbps (Speedtest "blokuje" się równo na 9,99Mbps).

Dodam, że do końca okresu rozliczeniowego jeszcze prawie 10 dni.

Wychodzi na to, że lejek może zmieniać się w czasie okresu rozliczeniowego nie tylko w dół.
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

ksyho pisze:
Wychodzi na to, że lejek może zmieniać się w czasie okresu rozliczeniowego nie tylko w dół.
Ależ oczywiście, że można zmieniać w każdą stronę. Jeszcze niedawno Plus zmieniał w górę po interwencji klienta tłumacząc się błędami w klasach, błędami systemu i tak dalej. Dam sobie rękę odrąbać, że nie robił tego w celach marketingowych - żeby wyrolować więcej klientów...


(Tak, wiem - nie mam już ręki...)
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

pawel1710 pisze:Pewnie, że nie ma szans, bo nie będą robić dla jednego wyjątku. System jest zaprogramowany żeby dawał lejki wszystkim jak leci i raczej tego nie zmienią. Jak wysyłać reklamację, to tylko od razu z żądaniem rozwiązania umowy.

NIe bede polemizowal czy nie da sie tego zrobic. Malo mnie interesuje co oni maja zrobić aby mój regulamin byl przestrzegany


Wystalem 2 reklamacje powołujac sie na FUP który mam założoy na LTE (mam nawet zgłoszenie techniczne które to potwierdza)

Dział reklamacji mi taśmowo odpisuje nie na temat piszac ze w trosce o klientow po przekroczeniu 25 GB Polkomtel stosuje zasade FUP w celu sprawiedliwego dostepu do sieci
Polkomtel moze ograniczyc transmicje danych do 32 kb/s wraz z rosnacym bala bal


Według mnie FUP to nie to samo co ograniczenie do 32 kb/s

Czekam do 14 grudnia bo wczoraj z Konsultantem Plusa razem telefonicznie zglosilismy reklamacje. Konsultant zorientowany w temacie i potwierdza ze Plus nie moze stosowac FUPa w LTE w czercowej umowie a zapis 8b nie jest wiazacy jak nie ma zadnych konkretnych wartosci

Jezeli odpisza mi ponownie negatywnie pisze do UKE i do innych i niech sie plus tłumaczy z merytorycznosci i prawnego aspektu odpowiedzi na reklamacje.

Jak to Pan z delegatoru UKE w Lublinie powiedzial mi : dzial reklamacji bedzie zawsze bronil plusa, niech pan pozbiera ich oppowiedzi wezmie pana OBOWIZUJACY regulamin , umowe , oraz korespondencje reklamacyjna z Plusem.

Zajmiemy sie tym bp kwestia regulaminów czerewcowych jest prosta.
info0
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2014, o 14:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: info0 »

Tutaj filmik

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2del0-V2F6E[/youtube]

I krótka historia:

Niestety zostałem namówiony na Internet z Cyfrowego Polsatu/Plusa pod nazwą Power LTE bez limitu. Pakiet miał być 30GB, ale Pani się źle kliknęło i jest 20GB + 5GB (jakiś gratis czy coś). Oczywiście jest to usługa Smart Dom, bo oprócz Internetu wziąłem też Telewizję i Kartę SIM.

Do TV zastrzeżeń nie mam, bo obraz i ilość kanałów przekracza to co miałem w kablówce. Internet z kolei to istny dramat.

Mój okres rozliczeniowy zaczyna się 2-giego każdego miesiąca. Jak już wspominałem Internet 20GB. Owe 20GB u mnie zlatuje bardzo szybko. Wspomnę tylko, że 4 osoby korzystają w u mnie w domu z Internetu. 3 komputery i 3 telefony są non stop połączone z Internetem.

Oglądanie filmików na YouTube, słuchanie muzyki, streaming piłki nożnej/NBA w sieci, generuje spory transfer co polecam sprawdzić samemu. W pierwszym dniu nowego okresu rozliczeniowego, nie ściągając NIC z internetu (p2p) wytransferowano 4.5GB. Patrząc na to, można zauważyć, że limit 20GB można zużyć w 5 dni normalnego użytkowania. Jak to się ma do danych przedstawionych przez Polsat/Plus GSM, że niby w Europie średnie zużycie jest na poziomie 20.4GB?! To jest bzdura!

Sam wysyłam filmy na YouTube, które ważą od 500MB do ~4.5GB. Średnio 1 film dziennie. Łatwo policzyć, że przez 30 dni można wysłać ok ~120GB danych!

WYSŁAĆ nie pobrać. Niestety limit w Power LTE jest liczony kumulatywnie czyli wysyłanie też wlicza się do limitu podstawowego, jakby ktoś o tym jeszcze nie wiedział ;).

Jeśli ktoś śledzi wielkość gier obecnie na Steam/Origin i wielkość filmów/seriali ten będzie wiedział, że 10-60GB to już nie jest szok, tylko coś przyjmowane za normalne (NBA 2K15 to bagatela tylko 38GB do ściągnięcia, FIFA 15 to 13GB itd., cała seria Przyjaciół np to ok 54GB). Od razu widać, że Internet z Plusa/CP nie nadaje się do domu, bo limity które oni mają... Nawet do ściągnięcia jednej gry się nadają.

Jeszcze śmieszniejsza rzecz w umowie którą mam, to pakiet nocny 100GB. Problem w tym, że chyba nikt Pani w punkcie nie poinformował, że owy pakiet NIE DZIAŁA Z MODEMEM ODU-IDU, czyli pakietem internetu domowego!!!!!!!!

Płacę i mam zapisane w umowie coś z czego nie mogę nawet skorzystać... Bajka po prostu :).

Acha i nie ma chyba znaczenia w jakim limicie jesteście i ile płacicie. Lejki i tak są zakładane i zależne od widzi mi się operatora.

Po tygodniu czyli 9.11.2014 założyli mi lejek na 10Mb/s dl i 3Mb/s upload. Z początkowych 30/30. Obecnie, czyli 15.11.2014 mam lejek już na 5Mb/s i 1.5Mb/s. Mając jeszcze 17 dni do nowego okresu rozliczeniowego, wiem co będzie następnym krokiem... Lejek 0.5Mb/s i 0.1Mb/s jak to zrobili już w październiku. Nie muszę mówić, że z takiego netu NIE DA SIĘ KORZYSTAĆ.

Czuję się OSZUKANY i sprawa trafi do UKE i UOKiK, bo to nie ma nic wspólnego z FUP. Chętnie rozwiążę z nimi umowę, ale o żadnych karach mowy być nie może, bo to Panowie z PLUSA/POLSATU powinni zadbać o klienta, żeby ten był zadowolony. Niestety, w moim przypadku, nie czuję satysfakcji, ba, nie mogę korzystać z tego co mam zapisane w umowie.

Wracam do poprzedniego dostawcy internetu jak najszybciej, a reszcie mówię, zastanówcie się dobrze czy chcecie się wpakować w to bagno!
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: myk6414 »

Mając takie potrzeby kupujesz internet mobilny.... Gratulacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
piotrg
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 paź 2014, o 20:03

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: piotrg »

A umnie padło dzisiaj zupełnie... Więc albo przegrzałem BTS jako Heavy User, albo mają awarię (CP).
Awatar użytkownika
Liwiusz
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 sie 2014, o 15:43

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Liwiusz »

U mnie też nie padło - nie łączy się z netem - DC, Bielany.
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

myk6414 pisze:Mając takie potrzeby kupujesz internet mobilny.... Gratulacje.

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1103

Gdybyś nie wiedział o co chodzi:

„Parametry techniczne Internetu LTE sprawiają, że zaczyna on powoli stawać się doskonałą alternatywą dla łącza stałego. Natomiast jego przewagą jest mobilność. Jesteśmy przekonani, że tak jak telefony komórkowe zastąpiły linie stacjonarne, tak w dłuższej perspektywie, wraz z rosnącą popularnością smartfonów i rozwojem infrastruktury LTE, klienci dostrzegą bezzasadność posiadania dwóch usług – stacjonarnej i mobilnej – oraz płacenia dwóch abonamentów i wybiorą tę bardziej uniwersalną, czyli mobilną." – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Członek Zarządu Polkomtelu."

Być może to już jest nieprawda, bo Libicki już nie jest prezesem...
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, o 16:24 przez gazeciarz71, łącznie zmieniany 1 raz.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

LTE bez limitu pytanie

Post autor: myk6414 »

No... To teraz wiesz dlaczego Libickiego juz nie ma.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, o 16:15 przez myk6414, łącznie zmieniany 1 raz.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

pawel1710 pisze:Jak masz regulamin z czerwca to pisz reklamację z żądaniem rozwiązania umowy, bo tak to będą się z Tobą bawić w kotka i myszkę do końca umowy, bo raczej wątpliwe jest, że specjalnie dla Ciebie będą robić wyjątki. A na szybkie działanie UKE nie licz. Oni już od sierpnia się "zajmują" sprawą internetu LTE z Plusa i jak na razie nie ma żadnych efektów. Ktoś tu ostatnio wrzucał artykuł z wp.pl na temat tego Power LTE i tam też się wypowiadał ktoś z UKE i według tego co mówił, to według UKE wszystko jest ok.
Przeciez tłumacze ze opiswalem i cala sprawe i na koncu pisze w zwiazku z zaistnialymi okolicznosciami wnosze o wypowiedzenie umowy z winy operatora a oni mi odpisuja ze po przekroczeniu bla bala bla wegole sie nie odnosza.


Nie wiem moze napisać im raz jeszcze ale inaczej sformuowac informacje ze wypowiadam umowe z powodu regulaminu czerwcowego i fupa?

Moge sie wedlug was powolac na zle skonstruowany zapis o FUP w czerwcowym regulaminie i to moze byc poddstawa wypowiedzenia

Czy napisac ze w zwiazku z tym co wyzej wypowiadam umowe bez ponoszenia kosztow kary umowenej

Pomózcie mi to jakos dobrze sformuować dzieki za sugestie :)

Czy pisac to jako pismo normalne czyli polecony z potwierdzeniem czy reklamacje ?
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

bartex03 pisze:
Przeciez tłumacze ze opiswalem i cala sprawe i na koncu pisze w zwiazku z zaistnialymi okolicznosciami wnosze o wypowiedzenie umowy z winy operatora a oni mi odpisuja ze po przekroczeniu bla bala bla wegole sie nie odnosza.
Raczej nie masz wnosić, tylko napisać wypowiedzenie. Podejrzewam, że te "reklamomatołki" rozpatrują reklamację, z nie wypowiedzenie.

Uzasadnienie wypowiedzenia z winy operatora - czyli bez płacenia kary umownej.
- okręt flagowy -> http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1103
- krętactwa konsultantów na forum i w salonach.
- Nieprzestrzeganie Twojego regulaminu - z wiadomością do UKE i UOKiK

Tego uzasadnienia to znajdzie się kilka stron A4, wiec można trochę streścić. :lol:
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Mysle ze moze wysle do plusa wypowiedzenie i to wszystko do wiadomosci wlasnie UKE czyli jakby kopia do
ODPOWIEDZ