LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
tklac
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:37

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: tklac »

majonezowygosciu pisze:A ja mam takie pytanie. Mam umowę z końca lipca, tzw. klasa Maksymalna. Wiem, że jakoś we wrześniu zmienili klasy i max. to 30Mb/s, ale czy to dotyczy także wcześniejszych umów? Dzisiaj wykorzystałem pakiet podstawowy i wynik:
Obrazek

Czy takie coś jest podstawą do reklamacji?
Co do zasady, zmiana regulaminu dla nowo podpisanych umów nie ma żadnego wpływu na Twoją umowę. Jeśli nie dotyczy Ciebie sprawa regulaminu czerwcowego (brak ograniczeń prędkości dla LTE), to reklamować możesz, nie zaszkodzi dać znać operatorowi, że ma problem z wysyceniem łącza ale i tak dostaniesz odpowiedź odmowną. Problem najpewniej leży w obciążeniu nadajnika, spróbuj przetestować łącze w nocy lub bardzo wcześnie rano. Jeśli będziesz miał prędkości ponad 30 mbit, to sprawa jasna.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Pilnie potrzebuje regulaminu z 10.06.2014r Power LTE w formie elektoronicznej, wiem że gdzieś był regulamin z 03.06.2014 ale nie mogę się dokopać

Jak ktoś ma niech podrzuci :)
Awatar użytkownika
substytut
PlusManiak
Posty: 141
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 11:49

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: substytut »

mi ostatnio niezwlocznie po wykorzystaniu 30GB w zeszlym miesiacu przyslali sms, ze moja predkosc zostala obnizona, mimo klasy maksymalnej.
majonezowygosciu, gdybys mial obnizona predkosc to upload tez chyba powinien spasc, czyz nie? Nie masz po prostu obciazonego nadajnika?
Awatar użytkownika
majonezowygosciu
Prawie PlusManiak
Posty: 48
Rejestracja: 11 sie 2014, o 22:39

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: majonezowygosciu »

substytut pisze:mi ostatnio niezwlocznie po wykorzystaniu 30GB w zeszlym miesiacu przyslali sms, ze moja predkosc zostala obnizona, mimo klasy maksymalnej.
majonezowygosciu, gdybys mial obnizona predkosc to upload tez chyba powinien spasc, czyz nie? Nie masz po prostu obciazonego nadajnika?
Każdemu przychodzi ten sms. Mi chodzi o to, że zaraz po wykorzystaniu pakietu mam 30 Mb/s zamiast "maksymalnej możliwej prędkości", tak jak mam w umowie. Nie chodzi mi tutaj o FUP. Czy inne osoby posiadające umowy sprzed września również tak mają?

Sprawdzę jeszcze w nocy, ale jestem pewien, że 30 Mb/s nie przeskoczy, no chyba że do tego czasu zdążą mi nałożyć pierwszy lejek :lol:
Doombringerpl
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2014, o 20:42

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Doombringerpl »

Witam.
Mam w sumie dwa pytania. Przynajmniej narazie.
Po pierwsze do kiedy obowiązywały regulaminy z czerwca? Mam ściągniety z 03.06.2014 roku ale umowe podpisałem dopiero 06.08.2014. Z kolei tego nie ściągnąłem bo nie spodziewałem się kłopotów i większych zmian w regulaminie.
Stąd drugie pytanie. Czy ktoś ma regulamin usługi z początków sierpnia? Bazując na regulaminie obecnym, skoro pozmieniali, między innymi to, że w czerwcu FUP miało działać tylko w 2G/3G a nie LTE.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Doombringerpl pisze: Mam ściągniety z 03.06.2014 roku
Czy mozesz mi podesłać ?
Marcinelli
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 20:20

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Marcinelli »

bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

O rany przepraszam pomyslilem sie chcialbym wersje z 10.06.2014 - jest identyczna co do zapisów FUPA a potrzebują akurat z 10.06 bo chce dołączyć w liscie do UKE. Uda sie to jakoś zdobyć ??

**

Jak nie to czeka mnie skanowanie :)
lowermann
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 19 paź 2011, o 15:32

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: lowermann »

Jest coraz gorzej z tym dziadostwem. Zaledwie po przekroczeniu 15 GB ponad limit, czyli łącznie 35 GB ściągniętych danych już jest lejek 5 Mb/s. Zamiast człowiek korzystać normalnie z internetu to jest zmuszony sprawdzać i oszczędzać to gówno.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Panie Krzysztofie może Pan udzielić mi odpowiedzi w tym temacie :

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=17001

Bardzo dziękuje

EDIT:

Ja zadam pytanie które bedzie w 100 % zgodne z każdym regulaminem wiec nie może być usunięte.

Chciałbym się zapytać i poprosić o odpowiedź oficjalnego Specjaliste sieci Plus np Pana Krzysztofa, o taka sprawę

Kiedy mogę sie spodziewać albo co mam zrobić aby Plus GSM zaprzestał stosowania zasady FUP jezeli korzystam z technologii tylko LTE. Mój regulaminn to wersja z 10 czerwca 2014, w ktorym nie można stosować zasady FUP w przypadku LTE.

Bardzo proszę nie usuwać tego wpisu, tylko zaproponować co mogę w tej sytuacji zrobić. Jeżeli to z jakiś względów (nie bede wnikał) , nie jest temat na ogólne forum. Porsze mnie poinformować wtedy chętnie porozmawiam ze specjalistą PLusa np przez formularz.

Traktujmy się poważnie.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, o 15:28 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

bartex03, zasady działań Power LTE były już opisane wielokrotnie w poprzednich postach tego wątku, jeśli nie zgadasz się z sposobem działania usługi pozostaje tylko reklamacja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Krzysiek_Plus pisze:bartex03, zasady działań Power LTE były już opisane wielokrotnie w poprzednich postach tego wątku, jeśli nie zgadasz się z sposobem działania usługi pozostaje tylko reklamacja.
Widzę że sie nie rozumiemy .

Podkreślam zasada FUP nie może być stosowana w przypadku transmisji LTE, o czym mówi regulamin który mnie obowuiązuje z dnia 10.06.2014.

Jeżeli jest inaczej bardzo proszę wskazać mi odpowiedni punkt z regulaminu z 10.06.2014
zzz
Szalony PlusManiak
Posty: 425
Rejestracja: 7 cze 2014, o 16:35

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: zzz »

Ja pracownikom plusa proponuje zapoznac sie z regulaminem power lte i nie wxiskac kitu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

bartex03, jeśli nie zgadzasz się z sposobem działania FUP w LTE, pozostaje zgłoszenie reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

zzz pisze:Ja pracownikom plusa proponuje zapoznac sie z regulaminem power lte i nie wxiskac kitu.
Jak również z regulaminem usługi Power LTE z miesiąca czerwca, ponieważ 3 konsultantów podczas rozmowy czytając mój regulamin z 10.06.2014 , przyznało mi rację że FUP na LTE w wersji 10.06.2014 - nie może być stosowany.

Bardzo proszę o ustosunkowanie się do tej kwestii Pana Kszysztofa
ODPOWIEDZ