LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Darek.74
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2013, o 13:29

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Darek.74 »

jarek7714 pisze:(tak jak jeden z kolegów na bez-kabli 2 lata psioczył na Plusa-never, a jako jeden z pierwszych poleciał do salonu po SmartDOM . :!:
Jak to do mnie śpiewka ;-) to warto jeszcze dopisać że naprawdę uwierzyłem że Plus się zmienił względem skąpstwa limitowego, po tym jak oficjalny pan krzysiek+ zapewniał że 300GB będzie dla każdego bez problemu. Ja potrzebuję połowę tego ale jak zwykle plus pokazał swoje chciwe oblicze. I co może nie miałem racji przez te 2 lata? a nie mówiłem? :mrgreen:
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

jarek7714 pisze: Żadne tu ściemnianie że klient może oddać sprzęt nic nie zmieni (sprzętu używanego nie sprzeda się jako nowego kolejnemu klientowi)

Co Ty za herezje wciskasz - te wszystkie urządzenia do testowania internetu oczywiście Plus wyrzuca...
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sebcze »

Oczywiście , że trafia do kolejnego. Taki Sprzęt trafia do refreshingu i kolejny raz do nowego klienta.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: jarek7714 »

KamilPowerLte pisze: (na dodatek w centrum miasta nie mam zasięgu 3G...bo za dużo nadajników... ale tylko w Plusie stanowi to problem)
Tu już pisałem Ci w innym temacie, że nie ma nic za free i że dostałeś od Plusa przy podpisaniu aneksu B593s-22 za 3zł, cena rynkowa to 400-600zł i u żadnego innego operatora nie dostanie się lepszej oferty ze sprzętem (poza ofertami z DUK), nie oznacza że sprzęt jest do wszystkiego. W miastach przy zagęszczeniu sieci potrzebny nam jest modem na którym możemy zmieniać sobie częstotliwości sieci "na sztywno"-B593s22 do tego zupełnie się nie nadaje (do HSPA+ DC2100 idealnymi są modemy USB E3272/E3272/E3372 i często też się nie obędzie bez anteny zewnętrznej).
gazeciarz71 pisze: Co Ty za herezje wciskasz - te wszystkie urządzenia do testowania internetu oczywiście Plus wyrzuca...
Człowieku kogo Ty chcesz tutaj zmanipulować?! Porównując zwrot sprzętu używanego do 7dni w ramach testu do sprzętu używanego kilka miesięcy (w okresie letnim wystawiony na działanie promieni słonecznych zmieni nawet kolor obudowy).
Przmus pisze: w Plusie też tak macie?
W Plusie ostatnio miałem status połączenia w ramach jednej sesji 35dni (pod tym samym IP, dopiero ta ogólnokrajowa awaria sieci zrobiła mi restart), używam routera z OpenWRT Gargoyle na którym mam wymuszone ciągły ruch-pingując hosta w sieci, poza tym router jest klientem OpenVPN a dodatkowo tel. IP obsługuje 3-konta SIP.

Kod: Zaznacz cały

 Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.6.2.2 (r42647), by obsy
Model:TP-Link TL-WDR3600 v1
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:31.9MB / 123.6MB (25.8%)
Połączenia:47/4096
Średnie obciążenie CPU:0.39 / 0.16 / 0.14  (1/5/15 min.)
Czas pracy:48 dni, 0 godz., 10 min.
Bieżąca data i czas:2015-04-12 11:54 CEST
Adres IP WAN:192.168.1.100
Maska podsieci WAN:255.255.255.0 
Awatar użytkownika
Adamoo
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 21 lut 2015, o 00:40

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Adamoo »

Slawetny internet power LTE bez limitu mam od 5 miesięcy, mam pakiet 25 GB za 59 zł plus doplacam 10 zł za LTE bez limitu i co dziś po przekroczeniu o 1 Mb pakietu podstawowego mam założony lejek na 0.2 Mb\s!! Jak to nazwać jak nie oszustwem? Nie sciagam jak wariat tylko pech chciał ze w tym miesiącu miałem aktualizacje win 8, czyli co dostałem lejek jak ten co ściąga polowe internetu miesięcznie? A gdzie moje obiecane 100gb po wykorzystaniu pakietu podstawowego? Za co ja place te dodatkowe 10 zł?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, o 21:49 przez Adamoo, łącznie zmieniany 1 raz.
paulina20_94
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 15:37

Lte bez limitu?

Post autor: paulina20_94 »

Witam. Mam takie pytanie. pod koniec marca przedłużałam umowę z plusem na internet 25 gb lte bez limitu. Od 05.04 mam już nowe warunki umowy i teraz zaczynają się schody. Niby mamy bardzo dobry zasięg lte ale przyszły nam sms o wykorzystaniu 80 % limitu w ramach pakietu podstawowego. Cały czas w ustawieniach routera jest zaznaczone "Tryb sieci- LTE". To w końcu ten internet jest bez limitu czy to tylko kolejne nabijanie w butelkę?
Awatar użytkownika
substytut
PlusManiak
Posty: 141
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 11:49

Re: Lte bez limitu?

Post autor: substytut »

gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

jarek7714 pisze:
gazeciarz71 pisze: Co Ty za herezje wciskasz - te wszystkie urządzenia do testowania internetu oczywiście Plus wyrzuca...
Człowieku kogo Ty chcesz tutaj zmanipulować?! Porównując zwrot sprzętu używanego do 7dni w ramach testu do sprzętu używanego kilka miesięcy (w okresie letnim wystawiony na działanie promieni słonecznych zmieni nawet kolor obudowy).
Nic nie chcę zmanipulować, nie opowiadaj bzdur totalnych - po prostu.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Lte bez limitu?

Post autor: habish »

Internet zwolnił po tym SMS ie czy nic się nie zmieniło?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Lte bez limitu?

Post autor: niko10 »

Limit jest normalnie wykorzystywany w każdej technologii, nic dziwnego. Power LTE dotyczy transmisji dopiero po wykorzystaniu limitu, a nie że nie będzie pobierać danych.
Awatar użytkownika
Adamoo
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 21 lut 2015, o 00:40

Re: Lte bez limitu?

Post autor: Adamoo »

Nie ma już żadnego power LTE bez limitu przynajmniej u mnie, na 5 miesięcy pierwszy raz przekroczyłem pakiet podstawowy 25GB i to o Uwaga 1 Mb i od razu lejek do 0.2 Mb/s Plus już zaczyna przeginać. Dodam że mam zasięg od mało uczęszczanego BTS czyli w tym przypadku FUP to ściema i oszustwo ze strony Plusa! Dopłacam 10 zł za bez limitu i mam limit od razu po wykorzystaniu podstawowego pakietu!
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sebcze »

A jak myślicie ... Operator tv po zwrocie dekodera , który był u klienta i stał w miejscu narażonym na nasłonecznienie i wyblakł ;) trafi do utylizacji ? Zapewniam , że trafi do refreshingu i do kolejnego klienta. I będzie w doskonałym stanie i bez ślad użytkowania.
Awatar użytkownika
Adamoo
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 21 lut 2015, o 00:40

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Adamoo »

Witam
Proszę o wyjaśnienie jak to się stało że mając LTE bez limitu za które dopłacam 10 zł miesięcznie, mam założony lejek zaraz po wykorzystaniu pakietu podstawowego czyli 25 GB? i to od razu maksymalny nie 20,10,5 Mb/s tylko 0.2 Mb/s co praktycznie uniemożliwia korzystanie z internetu? Dodam że to na pewno lejek ponieważ druga karata Plusa włożona do tego samego routera działa bez żadnych ograniczeń. Pierwszy raz od podpisania umowy przekroczyłem limit i od razu pełne ograniczenie? To nie fer
bartoleq
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 23 lip 2013, o 11:18

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartoleq »

Sebcze pisze:A jak myślicie ... Operator tv po zwrocie dekodera , który był u klienta i stał w miejscu narażonym na nasłonecznienie i wyblakł ;) trafi do utylizacji ? Zapewniam , że trafi do refreshingu i do kolejnego klienta. I będzie w doskonałym stanie i bez ślad użytkowania.

Routery jak najbardziej po testach sa ponownie wykorzystywane, a nawet powiem wiecej ze nie bardzo sie przykladaja do ich czyszczenia. Jak mialem modem do testow to byla nowka, nie uzywana. Po jakims czasie podpisalem umowe juz na stale i dostalem uzywany router, nawet stare dane sieci wifi wciaz tam byly. Nawet zapytalem na tym forum, jak to jest, ale nie doczekalem sie odpowiedzi od pracownikow plusa.
Awatar użytkownika
xanar
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 22 lip 2014, o 11:01

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: xanar »

A co ci mieli odpisać, że źle widzisz, nie znasz się, jest to niemożliwe :mrgreen:
ODPOWIEDZ