Zakończenie umowy

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Konrad95
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 17:28

Zakończenie umowy

Post autor: Konrad95 »

Siemacie.
Mam nadzieję że mi pomożecie. A więc tak :
Mam internet LTE Plus 10gb(dzień) 50 (noc) , umowa zakończyła się w Listopadzie ubiegłego roku )2014(.
Plus automatycznie przedłużył umowę na rok. Jak mam napisać odwołanie aby zerwać umowę z plusem? Ponieważ chcę zmienić internet. Jestem z okolic Lublina a internet brany był w Warszawie. Czy mogę iść do punktu PLUS w moim regionie i zerwać jakoś tam umowe?. Czy musze wysłać oficjalne pismo do Warszawy?.
Jezeli wchodzi ta 2 opcja to jak miałoby wyglądać takie wypowiedzenie umowy?. Prosze o pomoc.
Konrad95
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 17:28

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Konrad95 »

Żyjecie?. Zerwanie umowy to bardzo ważna kwestia w tym momencie
czapla43
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2014, o 01:24

Re: Zakończenie umowy

Post autor: czapla43 »

Najpierw to przeczytaj swoją umowę i sprawdź czy aby na pewno umowa została przedłużona na rok. Z tego co wiem to umowa na czas określony(oznaczony) jest automatycznie przedłużana na okres nieokreślony(nieoznaczony), a wtedy możesz rozwiązać umowę, która będzie obowiązywać od następnego okresu rozliczeniowego. Moim zdaniem zerwać umowę(złożyć pisemne wypowiedzenie) możesz w każdym punkcie plusa. Najłatwiej jest zadzwonić do bok plusa i się dowiedzieć.
Konrad95
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 17:28

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Konrad95 »

" w każdym punkcie plusa '' -
Na pewno ? Bo brałem umowe poł PL od domu
czapla43
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2014, o 01:24

Re: Zakończenie umowy

Post autor: czapla43 »

czapla43 pisze:Moim zdaniem ...
Naprawdę trudno zrozumieć, że jest to forum na którym wypowiadają się tylko użytkownicy? Zadzwoń do bok plusa tam ci powiedzą!
Konrad95
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 17:28

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Konrad95 »

A takie coś by mogło być?
Załączniki
Mam takie cos. Wystarczy wypełnić i wysłać?
Mam takie cos. Wystarczy wypełnić i wysłać?
plusoszukuje
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2019, o 16:53

Internet mobilny, wypowiedzenie umowy

Post autor: plusoszukuje »

W 2016 roku, w grudniu podpisalem z plusem umowe w zwiazku z wykupionym przeze mnie wtedy internetem mobilnym. Umowa miala ten swoj okres promocyjny czy jak to sie tam nazywa i wynosil on 24 miesiace. Jak nie trudno policzyc okres promocjny dobiegl konca w grudniu 2018 roku. Kilka dni temu bylem w punkcie plusa aby zakonczyc ta umowe i okazalo sie ze aby to zrobic to ja zekomo musze jeszcze zaplacic plusowi to co sobie on naliczyl w styczniu gdy umowa byla juz w stanie przejscia na czas nieokreslony. Innymi slowy aby zlikwidowac ta durna umowe musze zaplacic plusowi ponad 80 pln. Tepe babsko w punkcie plusa powiedzialo mi ze umowa przeszla na czas nieokreslony i jak nie bede placil to w koncu plus przysle mi kare do zaplaty. I tu zaczyna sie moje pytanie.

Czy plus ma jakiekolwiek prawo naliczyc mi jakakolwiek kare po okresie promocyjnym?
Oraz
Czy jezeli moze on to zrobic to kiedy i ile dokladnie ona wynosi? (Bo mysle ze moze byc tak, ze tak naprawde ja nie musze juz nic placic)
I czy ja nie moge aby po prostu wypowiedziec plusowi umowy ze skutkiem natychmiastowym? Przeciez okres promocyjny juz sie skonczyl!

Oczywiscie probowalem sie tego wszystkiego dowiedziec na miejscu w punkcie plusa ale debilka nic nie wiedziala a jak gdzies zadzwonila zeby sie dowiedziec to oczywiscie jej nie powiedzieli (moze tylko udawala ze dzwoni, nie bylbym zdziwiony), czyli podsumowujac sytuacja typu "nikt nic nie wie, nic nie wiadomo, ale ja mam zaplacic".

Moja prosba!
Po prostu napiszcie mi co musze zrobic zeby jak najszybciej i jak najkorzystniej dla mnie "zabic tego pasozyta" (Pozbyc sie tej umowy).
Z gory dziekuje za kazda szczera porade.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet mobilny, wypowiedzenie umowy

Post autor: zbych_in_flames »

Czy plus ma jakiekolwiek prawo naliczyc mi jakakolwiek kare po okresie promocyjnym?
Tak, no normalna sytuacja u każdego operatora, zakończenie umowy promocyjnej i przejście na ogólne warunki. Przy aktywacji podpisujesz 2 umowy, jedna na promocje (określony termin) druga na świadczenie usług telekomunikacyjnych ( czas nieokreślony). Ogólnie wystarczyło odpowiednio wcześniej złożyć rezygnacje.
plusoszukuje pisze:I czy ja nie moge aby po prostu wypowiedziec plusowi umowy ze skutkiem natychmiastowym? Przeciez okres promocyjny juz sie skonczyl!
Nie, u każdego operatora masz okres wypowiedzenia 30dni/miesiąc i to normalne. To Twoja pierwsza umowa w życiu, bo to raczej standardowa sytuacja :roll: .
ODPOWIEDZ