Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
rafaelpl
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 10:13

Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post autor: rafaelpl »

Dzień Dobry

W weekend miałem problem z ruterem Huawei B315, był problem z łącznością był niestabilny.

Odłączyłem go na zasilaczu. Podłączyłem. Działał ale dalej był problem ze stabilnością połączenia.
Po raz pierwszy użyłem przycisków na obudowie (włącznik i ten obok) .
I od tego momentu w ruterze świeci tylko dioda zasilania i nic więcej nie działa (brak sieci, wi-fi, próby podłączenia do WAN).
Instrukcja nic nie mówi że te przyciski mogą spowodować nieprawidłowe działanie a mam wrazenie że udało mi sie przypadkowo trafić na jakąś kombinację serwisową którą przełączyła ruter do dziwnego trybu

Proszę o informację co mogę zrobić aby przywrócić oryginalne działanie lub wskazanie najszybszego sposobu jego serwisu (lokalizacji serwisu w Katowicach lub punktu obsługi gdzie moge go dostarczyć)

Ps. Ruter ma oryginalne oprogramowanie, nie było próby jego podmiany( cały czas twierdził że ma najnowsze - przy użyciu standardowego oprogramowania Huawei)
Awatar użytkownika
endy
PlusManiak
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2014, o 13:33

Re: Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post autor: endy »

Jedyne co przychodzi mi w takiej sytuacji do głowy, to zresetować modem. Tam gdzieś z tyłu przy portach powinien być taki przycisk "reset".
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke
rafaelpl
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 10:13

Re: Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post autor: rafaelpl »

Niestety okazało się iż router padł całkowicie (inspekcja serwisu, brak winy użytkownika), otrzymałem nowy
Pawelec92
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2016, o 13:43

Awaria Huawei B315

Post autor: Pawelec92 »

Witam.

Zaktualizowało mi się oprogramowanie Routera z komunikatu Cyfrowego Polsatu. W trakcie instalacji oprogramowania aktualizacja stanęła na 99% po czym modem zresetował i od tamtej pory (około 4 godzin temu) nie działa. Postanowiłem zresetować również komputer, ale to nic nie dało. Na routerze świeci tylko dioda zasilania, a na komputerze pomimo podłączenia modemu ethernetem do karty sieciowej widnieje komunikat brak dostępnych połączeń. Nie mogę też połączyć się z modemem poprzez jego stronę administracyjną w przeglądarce. Po podłączeniu modemu do USB w Windowsie wyskakuje info, że nie rozpoznano urządzenia.

Pomocy.
seasoder620
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2016, o 21:19

Re: Awaria Huawei B315

Post autor: seasoder620 »

Niestety ktoś jeszcze parę dni temu miał ten sam problem i dzisiaj ja, więc możliwe, że producent wydał uszkodzoną aktualizację dla przynajmniej części egzemplarzy. Ja jutro oddaję router do serwisu przez salon Plusa.
spioszek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2014, o 21:15

Re: Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post autor: spioszek »

Przy uszkodzeniu B315, trzeba najpierw dzwonić na infolinię do Plusa i mieć nr zgłoszenia?
Czy odrazu uderzać do salonu?

Co trzeba prócz routera dostarczyć?

Jak wygląda sprawa z tym czasem gdy mają router w naprawie?
dostaję zastępczy? pytam bo nie uśmiecha mi się płacić za Internet i nie mieć go np 2-3 tygodnie.
Krzysiek1982
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2018, o 14:31

Re: Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post autor: Krzysiek1982 »

spioszek pisze:Przy uszkodzeniu B315, trzeba najpierw dzwonić na infolinię do Plusa i mieć nr zgłoszenia?
Czy odrazu uderzać do salonu?

Co trzeba prócz routera dostarczyć?

Jak wygląda sprawa z tym czasem gdy mają router w naprawie?
dostaję zastępczy? pytam bo nie uśmiecha mi się płacić za Internet i nie mieć go np 2-3 tygodnie.
Witam,
Udaj się do punktu Plusa z uszkodzonym routerem. Najlepiej gdybyś miał w zestawie ładowarkę. Dołącz do tego dowód zakupu. Co do routera zastępczego niestety nie w każdym punkcie obsługi jest dostępny.
Co do opłat , oczywiście po otrzymaniu sprzętu z serwisu możesz napisać reklamacje z prośbą o anulowanie części opłaty abonamentowej za czas pobytu urządzenia w serwisie.
Pozdrawiam
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post autor: PWojciechowska »

Krzysiek1982 pisze:
spioszek pisze:Przy uszkodzeniu B315, trzeba najpierw dzwonić na infolinię do Plusa i mieć nr zgłoszenia?
Czy odrazu uderzać do salonu?

Co trzeba prócz routera dostarczyć?

Jak wygląda sprawa z tym czasem gdy mają router w naprawie?
dostaję zastępczy? pytam bo nie uśmiecha mi się płacić za Internet i nie mieć go np 2-3 tygodnie.
Witam,
Udaj się do punktu Plusa z uszkodzonym routerem. Najlepiej gdybyś miał w zestawie ładowarkę. Dołącz do tego dowód zakupu. Co do routera zastępczego niestety nie w każdym punkcie obsługi jest dostępny.
Co do opłat , oczywiście po otrzymaniu sprzętu z serwisu możesz napisać reklamacje z prośbą o anulowanie części opłaty abonamentowej za czas pobytu urządzenia w serwisie.
Pozdrawiam
Ale wykop....

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ