LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: myk6414 »

Kurde... serio? Pakiet PowerLTE 25GB (z czerwca 2014). Na routerze łączny transfer 58GB. Dziś mam takie prędkości:
http://www.speedtest.net/my-result/4675917200
Awatar użytkownika
Liwiusz
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 sie 2014, o 15:43

Re: LTE bez limitu

Post autor: Liwiusz »

Pewnie DLATEGO tak jest od jakichś dwóch miesięcy, bo się Plusowi zaczęto do tyłka dobierać za jego kłamstwa. Ale nawet jak przez kolejny rok będę miał rzeczywiście nielimitowany internet, to w sierpniu '16 mówię bye bye za to traktowanie przez pierwszy rok.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

Faktycznie od dwóch miesięcy nie ma lejka. Specjalista na konkretne pytanie co się zmieniło wymijająco odpowiada, że nic. Można obstawiać dwie przyczyny:
- nowa promocja słabo im schodzi więc chwilo popuścili nam łańcuch aby trochę uciszyć narzekania w internecie
- faktycznie wreszcie dobrali im się do dupy za kłamstwa wciskane od roku i starają się jakoś załagodzić szykującą im się karę.

W pierwszym przypadku jak tylko plan sprzedażowy zostanie zrealizowany to nas znowu przytną, że hej. W drugim przypadku jest szansa na stałą zmianę i pozostawienie tego tak jak jest teraz. Czas pokaże.

A teraz pytanko do Pana Specjalisty:
- Co się stało z FUP-e.? Czy się popsuł czy zmienił? My widzimy, że działa inaczej więc co się stało?
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: Sebcze »

Nie wierzę w dobre intencje Plusa :)

Uwarzam , że zbliża się okres końca umów z czerwca i ich strategia polega na czasowej "naprawie FUP" i być może liczą na to , że klienci zaufają kolejny raz.

Ja nigdy nie zaufam Plusowi za to w jaki spsób mnie potraktował , miał szansę wyjsć z twarzą przyznając się do błedu i rozwiązując umowę. Być może na tej umowie by stracili ( choć chcuałem oddać sprzęt) ale w przyszłości by zarobili na czymś innym. A tak sorry :)


Raz jeszcze ! Czuję się oszukany i nigdy ( jeżeli tylko bede miał świadomosć , że to grupa polsatu) nie dam im swoich pieniędzy :)

Odliczam czas do końca umowy i znikam :)
Awatar użytkownika
DanielloJSA
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 13 cze 2014, o 21:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: LTE bez limitu

Post autor: DanielloJSA »

Ja również nie dostałem lejka już od dobrych kilku miesięcy mam umowę z czerwca 2014 czyli ich pierwszą odsłonę Power LTE 30GB, zużywam co miesiąc około 100GB nie więcej nie mniej. Po przekroczeniu pakietu 30GB oczywiście dostaje smsa, że moja prędkość została ograniczona, ale na tym sie kończy bo do końca okresu rozliczeniowego mam maksymalną prędkość na jaką pozwala moja lokalizacja czyli ok. 40-50Mbps. Można wręcz powiedzieć, że na dzień dzisiejszy jestem wręcz zadowolony z działania usługi ale Plus na tyle zraził mnie do siebie, że nie wiem czy za te 9 miesięcy przedłuże z nimi umowę.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: bartex03 »

KamilPowerLte pisze:Faktycznie od dwóch miesięcy nie ma lejka. Specjalista na konkretne pytanie co się zmieniło wymijająco odpowiada, że nic.
Ja Ci odpowiem :

Fupa nigdy nie było.

Krrótka piłka:

Jezeli był prosimy o dowody i sposób działania , okreslenie limitów itp

Ściema , zapis bubel jakiś wirtualny twór , czego się tak boicie że słowa o FUPie nie mówicie. W piękne słowa ubrane , prosimy o konkrety.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: myk6414 »

Sebcze pisze:Nie wierzę w dobre intencje Plusa :)

Uwarzam , że zbliża się okres końca umów z czerwca
Umowy z czerwca 2014 skończą się w czerwcu 2016... więc trochę nie trafione. Raczej obstawiam to drugie... Tak przez ciekawość... aż mnie korci żeby złożyć reklamację i wezwać Plusa do świadczenia umowy zgodnie z jej warunkami (czyli ograniczenia mi prędkości do 10Mbps po przetransferowaniu 25 GB. [ironia=on] Teraz czuję się jakoś dziwnie... jak bym kogoś okradał [ironia=off]
reneyvan
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 23:19

Re: LTE bez limitu

Post autor: reneyvan »

reneyvan pisze:Sprawdzę i dam znać.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Istotnie. Włączyłem LTE bez końca. Wyniki są takie: http://www.speedtest.net/my-result/a/1104913213
reneyvan pisze:Sprawdzę i dam znać.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Istotnie. Włączyłem LTE bez końca.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
KoD997
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 25 lut 2015, o 11:30

Re: LTE bez limitu

Post autor: KoD997 »

A mi ostatnio przycięło, i to ostro. Mam internet Power LTE za 39,99zł z ostatniej zimy (grudzień lub styczeń) i mam limit 20GB po którego przekroczeniu prędkość ostro się zmniejszyła do 32 Kbps (zamiast do 10 MB/s tak jak było w ofercie). W sumie chętnie bym nawet wykupił za 10zł tą usługę żeby po limicie prędkość zmniejszyła się do 10MB/s, ale nigdzie tego nie widzę na PlusOnline... pewnie starszych ofert to już nie dotyczy.
A jeśli dotyczy, to jak ją włączyć?
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: Sebcze »

myk6414 pisze:
Sebcze pisze:Nie wierzę w dobre intencje Plusa :)

AUwarzam , że zbliża się okres końca umów z czerwca
Umowy z czerwca 2014 skończą się w czerwcu 2016... więc trochę nie trafione. Raczej obstawiam to drugie... Tak przez ciekawość... aż mnie korci żeby złożyć reklamację i wezwać Plusa do świadczenia umowy zgodnie z jej warunkami (czyli ograniczenia mi prędkości do 10Mbps po przetransferowaniu 25 GB. [ironia=on] Teraz czuję się jakoś dziwnie... jak bym kogoś okradał [ironia=off][/quote

Uważam , że aby taka operacja miała sens trzeba ją wdrożyć odpowiednio wcześnie. Pół roku a może i mniej do ofert z przedłużeniem a czytając cześć wpisów z forum już pojawiają sie wahania czy przedłużyć czy nie ( wcześniej pełna nienawiść dla operatora za fup)

Jaką mamy gwarancje , że po przedłużeniu tych ofert na kolejne 24 miesiące - nagle FUP nie wróci ???

Jestem przekonany , że cześć ludzi zaufa operatorowi i zapomni o fupie i umiwę przedłuży ale mi to w pełni obojętne ponieważ ja wiem co zrobię i że będę i miał czyste sumienie i spokój :)

Każdy zrobi na co ma ochotę :)
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: myk6414 »

Pamięć ludzka jest krótka - gdyby miało być jak piszesz, to by fup na 2-3 miesiące przed końcem umowy poluzowali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu

Post autor: Fenio »

Śmiechu warte jest że jeszcze 3 miesiące temu w mieście w którym korzystam z LTE Plusa był jeden BTS Mobyland'u z LTE i tłumaczeniem Plusa w sprawie FUP było działanie polegające na ograniczeniu przeciążania sieci. Obecnie ilość BTS'ów nie zmieniła się, nadal jest ten jeden. Nadal ma tyle samo sektorów i nadal działa na takich samych radioliniach ale... FUP'a nie ma. I co ? I nic ! Net działa wyśmienicie. Użytkownicy generują ruch po 50-150GB/miesiąc i sieć daje sobie z tym radę. Jeśli ukryte limity Plusa z których tak mocno śmieje się Heyah w swoich reklamach znikną na dobre z Plusa to ta sieć może jeszcze być postrzegana jako atrakcyjna oferta. Jeśli jednak jest to chwilowa akcja która za pewien czas skończy się powrotem do limitów FUP to nie wróżę Plusowi korzystnej przyszłości.
Na koniec test po północy w weekend z 104GB transferu. Jeszcze 3 miesiące temu Plus twierdził że generując ruch powyżej 35GB nadużywam sieci i należy mnie obłożyć limitem prędkości do 10Mbit względem 20Mbit deklarowanych w umowie i dokładać każdy kolejny poziom limitów co 10GB. Na starych zasadach dzisiaj miałbym internet LTE o prędkości 2kB/s.
Obrazek
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: myk6414 »

Fenio pisze:Użytkownicy generują ruch po 50-150GB/miesiąc i sieć daje sobie z tym radę.
Gdzie takie statystyki można znaleźć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu

Post autor: Fenio »

myk6414 pisze:Gdzie takie statystyki można znaleźć?
U mnie. Mogę ci wypisać ile moi znajomi pobierają i podpisać się pod tym, będziesz zadowolony ?
Wiesz ilu ludzi używa swobodnie internetu nie patrząc na limity bo nawet nie wiedzą co to jest do czasu aż im internet nie zwolni ? Podpowiem, dużo. Oglądanie Youtube w HD to już standard, każdy dekoder NC+ pozwala na VOD przez internet a to również generuje nie mały (czyli normalny) ruch. Osiągnięcie 50GB to nie jest żaden problem nawet dla osoby ograniczającej się do krótkich filmików i www. Jak ktoś gra, ogląda filmy, korzysta ze skype, słucha radia to nawet 100GB może okazać się małym limitem. No ale jak na razie to nawet >100GB limitu FUP nie ma. Biegniemy dalej, nie ma sznurowadeł związanych jak 3 miesiące temu :) Sieć daje radę choć Plus twierdził że już dawno powinna być przeciążona przez tych złych nadużywających internetu użytkownikach co przekroczyli deklarowane w umowie transfery o 10GB.
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: Sebcze »

Myk - w takim razie jedyne co nam pozostaje to zaczekać do kolejnego roku i zobaczyć czy Plus zmądrzał czy kolejny raz sprawdzi cierpliwość swoich abonentów :)
ODPOWIEDZ