LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

Krzysiek_Plus pisze: to powodem jest najprawdopodobniej FUP.
Ciekaw jestem jakie ilości danych należy obecnie pobrać aby włączyć FUP? Czy po prawie dwóch latach pytania o to jaki jest algorytm FUP zdradzisz wreszcie na jakiej zasadzie działa? Dokładnie ile danych trzeba pobrać aby FUP zaczął wycinać użytkownika z ofertą PowerLTE 30GB?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: Przemek_Plus »

KamilPowerLte, zgodnie z tym, o czym pisał Krzysiek_Plus w wielu wcześniejszych postach - nie ma ścisłe określonych progów, od których stosuje się ograniczenia związane z FUP.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: bartex03 »

Przemek_Plus pisze:KamilPowerLte, zgodnie z tym, o czym pisał Krzysiek_Plus w wielu wcześniejszych postach - nie ma ścisłe określonych progów, od których stosuje się ograniczenia związane z FUP.
Tak to juz wiemy. Kosmici napisali wam system i odlecieli

Takie bajki, że nie ma ściśle określonych progów możecie wciskać dzieciom w przedszkolu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

bartex03, niemniej tak wygląda sytuacja, FUP nie ma z góry określonych progów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcinkoleksl
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2014, o 17:39

lTE bez limitu

Post autor: marcinkoleksl »

Dzisiaj dzwoniła konsultantka, zaproponowała przedłużenie Umowy na kolejne 24 miesiące, z danymi 70GB, oczywiście lte bez limitu danych :) Brać, czy można coś utargować jeszcze (złożyć wypowiedzenie)?
Dotychczasowa oferta to 20GB.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

Krzysiek_Plus pisze:bartex03, niemniej tak wygląda sytuacja, FUP nie ma z góry określonych progów.
Super ;) tylko to dalej nie wyjaśnia jak działa algorytm decydujący o nadaniu ograniczenia FUP. Można jedynie spekulować skoro od dwóch lat jest to taka straszna tajemnica :roll:
Śledząc wypowiedzi forumowiczów oraz własne doświadczenia mogę jedynie przypuszczać, że FUP jest napisany w sposób skrajnie niesprawiedliwy i podstępny. Wygląda na to, że dochodzi do losowania kogo wytnie FUP wśród określonej puli użytkowników, którym skończył się pakiet podstawowy. To nie jest tak, że każdy jest zagrożony wycięciem. Totalnie bezpieczni (poza "pulą śmierci" łącza ;-) ) są nowi użytkownicy w okresie testowym (trzeba złowić "frajerów") oraz w terminie 1 lub dwóch miesięcy od podpisania umowy (zbyt łatwo wtedy jeszcze zerwać umowę). Drugą grupą "niewycinalnych" są abonenci blisko końca okresu obowiązywania umowy (18 - 24 miesiąc), wiadomo... jakoś trzeba ich znowu namówić na podpisanie kolejnego cyrografu. Cała reszta w trybie losowym jest wycinana aby pozostali mogli korzystać z łącza ;-) ...no bo skoro o FUP-ie nie decyduje ilość pobranych danych (według Plusa oczywiście :lol: ) to jak inaczej wyjaśnić jego działanie?
Marcinelli
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 20:20

Re: LTE bez limitu

Post autor: Marcinelli »

Się podniecacie tym FUPem ....
Ja już żyję perspektywą końca umowy, jeszcze tylko miesiąć i mam FUPa z głowy :-D
wabikboy
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 17:26

Re: LTE bez limitu

Post autor: wabikboy »

KamilPowerLte pisze:
Krzysiek_Plus pisze: to powodem jest najprawdopodobniej FUP.
Ciekaw jestem jakie ilości danych należy obecnie pobrać aby włączyć FUP? Czy po prawie dwóch latach pytania o to jaki jest algorytm FUP zdradzisz wreszcie na jakiej zasadzie działa? Dokładnie ile danych trzeba pobrać aby FUP zaczął wycinać użytkownika z ofertą PowerLTE 30GB?
FUP - to algorytm uruchomiony na BTS'ach a nie u operatora, operator otrzymuje info o takim kliencie i dopiero dostaje BANA na internet :)

A wszystko zależy od twojego szczęścia, a dokładnie czy do tego samego BTS'a co ty się podłączyłeś, podłącza się dużo użytkowników Jeśli nadajnik zacznie pękać w szwach bo każdy zacznie pobierać dużo na raz to na pierwszy odstrzał idą klienci którzy już wyczerpali swój pakiet danych.
Więc jeśli chcesz pobrać duży plik to najlepiej w godzinach nocnych lub porannych gdzie prawdopodobieństwo zapchania BTS'a jest małe.



U siebie w godzinach do około 10 rano mam prędkości rzędu 100-120 Mbit/s potem zaczyna spadać
Przykład z 7 rano:
Obrazek

Więc ściągam szybko i raczej bez ryzyka FUP'a a obecnie mam 200GB na liczniku

Znam gościa co dostał bana po 680GB danych
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: bartex03 »

wabikboy pisze:
KamilPowerLte pisze:
Krzysiek_Plus pisze: to powodem jest najprawdopodobniej FUP.
Ciekaw jestem jakie ilości danych należy obecnie pobrać aby włączyć FUP? Czy po prawie dwóch latach pytania o to jaki jest algorytm FUP zdradzisz wreszcie na jakiej zasadzie działa? Dokładnie ile danych trzeba pobrać aby FUP zaczął wycinać użytkownika z ofertą PowerLTE 30GB?
FUP - to algorytm uruchomiony na BTS'ach a nie u operatora, operator otrzymuje info o takim kliencie i dopiero dostaje BANA na internet :)

A wszystko zależy od twojego szczęścia, a dokładnie czy do tego samego BTS'a co ty się podłączyłeś, podłącza się dużo użytkowników Jeśli nadajnik zacznie pękać w szwach bo każdy zacznie pobierać dużo na raz to na pierwszy odstrzał idą klienci którzy już wyczerpali swój pakiet danych.
Więc jeśli chcesz pobrać duży plik to najlepiej w godzinach nocnych lub porannych gdzie prawdopodobieństwo zapchania BTS'a jest małe.



U siebie w godzinach do około 10 rano mam prędkości rzędu 100-120 Mbit/s potem zaczyna spadać
Przykład z 7 rano:
Obrazek

Więc ściągam szybko i raczej bez ryzyka FUP'a a obecnie mam 200GB na liczniku

Znam gościa co dostał bana po 680GB danych

Tak tak, a BTSy należą do Kosmitów, przecież nie do Polkomtela. Jak dobrze wiemy to kosmici stworzyli FUP, zapomnieli powiedzieć co i jak , odlecieli. Teraz biedni Konsultanci Plusa bedą mieli cieżki czerwcowy czas.
wabikboy
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 17:26

Re: LTE bez limitu

Post autor: wabikboy »

bartex03 pisze: Tak tak, a BTSy należą do Kosmitów, przecież nie do Polkomtela. Jak dobrze wiemy to kosmici stworzyli FUP, zapomnieli powiedzieć co i jak , odlecieli. Teraz biedni Konsultanci Plusa bedą mieli cieżki czerwcowy czas.
????

Bo nie rozumiem o co Ci chodzi

Jeśli chodzi o FUP to napisałem w poście jak działa więc nie rozumiem czego się czepiasz
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

wabikboy pisze: Jeśli chodzi o FUP to napisałem w poście jak działa więc nie rozumiem czego się czepiasz
Przez dwa lata staramy się wyciągnąć od przedstawicieli Plusa tą tajemnicę. Nagle pojawiasz się na forum i "wyjaśniasz" wszystko... czy mógłbyś podzielić się z nami swoim źródłem? Potwierdzić to jakimiś autoryzowanymi wypowiedziami z Plusa bądź inną dokumentacją?

Widzisz... mam spory deficyt zaufania do takich wypowiedzi i nie zwykłem przyjmować wszystkiego na wiarę ;-)
wabikboy
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 17:26

Re: LTE bez limitu

Post autor: wabikboy »

Źródłem jest pracownik z polsatu który dowiedział się od serwisanta bts,

Nigdy nie wiadomo to ile użytkowników jest na raz podpietych do bts i stąd nie wiesz
kiedy Cię wytnie a mogli by wyświetlać taka informacje to każdy by się sam pilnował aby nie przegiac paly

Źródło :-)
http://www.youtube.com/watch?v=Ew_lQKEd ... ata_player
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: Sebcze »

Pracownik Polsatu to istotnie pewne zródło takich informacji ...
wabikboy
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 17:26

Re: LTE bez limitu

Post autor: wabikboy »

Sebcze pisze:Pracownik Polsatu to istotnie pewne zródło takich informacji ...
eeeh wyczuwam sarkazm w twojej odpowiedzi więc pytajcie dalej konsultantów plusa którzy swoje procedury opierają
o listę pytań i odpowiedzi na monitorze.
Na logikę biorąc, każdy powinien się domyśleć jak działa algorytm FUP, ale po co
Chcesz pewnego źródła to przetestuj sam i ściągaj z torrentów ile wlezie w godzinach szczytu jak Ci się pakiet skończy to podejrzewam że wytnie Cię jak tylko wyjedziesz więcej, Chyba że jesteś szczęściarzem i Masz cały BTS dla siebie albo korzysta z niego parę osób w jego zasięgu. Jak już cię wytnie to poczekaj cierpliwie do następnego okresu rozliczeniowego i ściągaj pliki tylko w nocy a FUP raczej Cię nie ruszy.
Jak pisałem niestety nie Wiesz kiedy i ilu użytkowników się podpina na raz do BTS i stąd różnie każdego blokuje.


Troszeczkę informacji na temat FUP w Angielskiej wiki:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, o 22:43 przez wabikboy, łącznie zmieniany 1 raz.
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Re: lTE bez limitu

Post autor: robi458 »

marcinkoleksl pisze:Dzisiaj dzwoniła konsultantka, zaproponowała przedłużenie Umowy na kolejne 24 miesiące, z danymi 70GB, oczywiście lte bez limitu danych :) Brać, czy można coś utargować jeszcze (złożyć wypowiedzenie)?
Dotychczasowa oferta to 20GB.
Jaka cena ? taka sama ?
ODPOWIEDZ