ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rataj23
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 sty 2017, o 20:02

Re: ODU IDU - 200

Post autor: rataj23 »

Witam otóż mam problem z moim ruterem od pewnego czasu nie moge polaczyc sie z siecia wi-fi 5G a gdy wchodze w ustawienia modemu to nazwa sieci jest zmieniona na RTDEV_AP chcialbym sie dowiedziec czym to jest spowodowane
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

rataj23, w którym momencie pojawił się wspomniany problem? Możesz potwierdzić, czy wifi działa, gdy w ustawieniach wymusić jedno, konkretne pasmo LTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rataj23
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2017, o 20:02

Re: ODU IDU - 200

Post autor: rataj23 »

Szczerze powiedziawszy to nie jestem w stanie powiedzieć w którym momencie, przez jakiś czas używałem tylko sieci 2,4Ghz a gdy chciałem zmienić na 5Ghz to nie mogłem się połączyć, zauważyłem też że adres IP sieci 5Ghz uległ zmianie
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

rataj23 pisze:przez jakiś czas używałem tylko sieci 2,4Ghz a gdy chciałem zmienić na 5Ghz to nie mogłem się
Jesteś pewien, że twój sprzęt (ten, na którym chcesz odbierać sygnał z routera) obsługuje sieć wifi o częstotliwości 5GHz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rataj23
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2017, o 20:02

Re: ODU IDU - 200

Post autor: rataj23 »

tak z cala pewnoscia jestem pewien poniewaz od momentu orzymania sprzetu uzywalem caly czas tej sieci, ale bylem zmuszony do laczenia sie z siecia 2,4Ghz od jakiegos czasu bo na 5Ghz mialem problem z predkoscia trasnferu

pozniej telefon przestal wykrywac ta siec, teraz znow ja wyszukuje ale pod zmieniona nazwa i zmienionym numerem IP sieci
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, o 12:47 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

rataj23, czyli na chwilę obecną działa? Jaka wcześniej była nazwa tej sieci? Czy przywracałeś wcześniej router do ustawień fabrycznych?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
peanut
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2017, o 21:31

Re: ODU IDU - 200

Post autor: peanut »

Witam mam pytanie: czy jest możliwość przełożenia karty sim z modemu odu 200 do innego modemu i czy można to zrobić samodzielnie? O ile wiem karta była w odu 100 zaplombowana. Ew. czy istnieje możliwość dostania duplikatu karty sim?
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Mój problem z ODU-IDU 200 i domowym LTE trwa od jesieni. IDU wisi na wysokości ok 7-8 metrów (była też wyżej)jest centralnie skierowane frontem na nadajnik odległy o 500-600 metrów, przeszkód terenowych brak poza jednym drzewem, nie takim znów dużym. Szczególnie w godzinach od rana do 15-16 urządzenia potrafią się non-stop restartować, nie mam możliwości użytkowania internetu.
ODU-IDU oddawane na gwarancję- wróciły z gwarancji z odpowiedzią że sprzęt 100% sprawny.Podczas reklamacji miałem zastępczy mobilny modem lte i prędkości były niskie, za to zrywało połączenia incydentalnie. Dało się też zauważyć typowy "lejek", kiedy prędkość po przekroczeniu limitu danych spadała niemal do zera. Tu problem załatwiała druga , zapasowa karta LTE,kiedy ja instalowałem w urządzeniu prędkości wzrastały.
To moje obecne wartości połączenia poniżej:
Status LTE
Stan USIM Gotowy
IMEI 869983020093420
IMSI 260011801999441
RSRP -105 dBm
RSRQ -14 dB
RSSI -84 dBm
SINR 10 dB
Informacja o lokalizacji 3
Pasmo 7 (2600 MHz)
Są dni kiedy transfer przekracza 20 MB/s, jednakże najczęściej to 4-6MB/s lub znacznie mniej.
Ostatnio zmieniony 1 lut 2017, o 00:07 przez marjano82, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Jak to wygląda przy paśmie 1800?
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Przy 1800 wygląda to tak:

Status LTE
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 869983020093420
IMSI 260011801999441
RSRP -96 dBm
RSRQ -12 dB
RSSI -75 dBm
SINR -3 dB
Informacja o lokalizacji 0
Pasmo 3 (1800 MHz)

Dodam że zamiast 2/5 kresek mam teraz 3/5
Speedtest wykazał też że upload mam 16MB/s a download 7MB/s ping 50ms
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Upload większy niż download to objaw przeciążonej stacji bazowej...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

peanut pisze:czy jest możliwość przełożenia karty sim z modemu odu 200 do innego modemu i czy można to zrobić samodzielnie?
Tak, w wersji 200 jest taka możliwość, tutaj znajdziesz szczegóły na ten temat (strona 10).

marjano82, czy w paśmie LTE1800 urządzenie również się resetuje?
marjano82 pisze:IDU wisi na wysokości ok 7-8 metrów (była też wyżej)jest centralnie skierowane frontem na nadajnik odległy o 500-600 metrów
Jak na tak bliską odległości uzyskujesz dosyć niskie parametry sygnału. Proszę podaj swoją lokalizację.
marjano82 pisze:Szczególnie w godzinach od rana do 15-16 urządzenia potrafią się non-stop restartować, nie mam możliwości użytkowania internetu.
W pozostałych godzinach urządzenie się nie resetuje?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rataj23
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2017, o 20:02

Re: ODU IDU - 200

Post autor: rataj23 »

nazwa tej sieci byla caly czas taka sama od momentu uruchomienia sprzetu czyli internet domowy 5G 27fc45, tak na chwile obecna dziala chociaz wczoraj znow sie nie moglem polaczyc z ta siecia, nie przywracalem ustawien fabrycznych, dodam tylko ze z siecia 2,4GHz nie mam zadnego prolemu
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Moja lokalizacja to Klicko, gmina Myślibórz- 74-300

Te same objawy i podobne prędkości są zarówno przy ustawieniu pasma na auto, jak i przy ręcznym wyborze pasma, bez róznicy czy 1800 czy 2600. Panowie z pomocy technicznej Plusa doradzali mi kombinowanie z pasmami na samym początku problemów, jak i kombinowanie z lokalizacją ODU. Tego posta piszę a w międzyczasie zaliczyłem dwa restarty urządzenia...
Urządzenie resetuje się o różnych porach, jednego dnia makabra jest od 6-16 a potem względny spokój, innego dnia jak dzisiaj wieczorem resety non-stop. Sprawdziłem dziś jeszcze F-ki na kablu(długość kabla ok 12-15 metrów)- są bez zarzutu, dokręcone, dobrze osadzone na kablu, wszystko jak trzeba myślę...
Waśnie robiłem speedtest:
ping 40
download 7MB/s
upload 10MB/s
Pani w salonie Plusa zapewniała mnie solennie, że skoro jestem tak blisko nadajnika i wybieram nowe IDU-ODU 200 to będę się cieszył super internetem.... I tak było przez pierwsze dwa-trzy miesiące, potem zaczęły się te cholerne resety i spadek prędkości. O nakładanych lejkach na prędkości po przekroczeniu 4GB nawet nie wspominam, bo to było od pierwszego miesiąca.
Brat mieszka kilkaset metrów od tego samego BTS tylko z jego drugiej strony i LTE mobilne z Plusa nie schodzi mu poniżej 15-20 MB/s na zwykłym mobilnym modemie, kiedy przyniósł go do mnie maksymalna prędkość jaką złapaliśmy to 8MB/s,zwykle 2-3 albo nie łapał zasięgu.
Czyżbym mieszkał na jakimś zakopanym magnesie-gigancie albo wraku UFO, tudzież meteorycie?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Wygląda na to że problem jest sprzętowy i bez naprawy gwarancyjnej / wymiany się nie obędzie.

Swoją drogą, w ostatnim czasie, z racji tego że w mojej okolicy odpalono LTE1800, zainstalowałem kilka ODU-IDU 200, i jestem całkiem miło zaskoczony działaniem tego urządzenia. Instalacje znajdowały się w odległości 1,5 - 2,5km od BTSa, zazwyczaj bez przeszkód na drodze, RSSI wynosiło w najgorszym przypadku -75 a RSRQ -10, prędkość w niedzielę ok 18:00 wynosiła 60 Mbps (prędkość nie jest miarodajna, zazwyczaj mocniej zależna jest od obciążenia nadajnika niż wartości zasięgu), cały myk polegał na tym że ja montowałem tak ODU, aby widoczność z BTSem była w miarę optymalna, a jak się okazuje, większość ludzi zakłada to tuż przy talerzu anteny satelitarnej, czasami zupełnie z drugiej strony budynku, wówczas nie ma się co dziwić że wartości zasięgu są tragiczne.
Pół biedy gdy robi to niedoświadczony klient, ale takie instalacje robią także instalatorzy przysłani z salonów CP/Plusa...

Przykładowa instalacja speców z salonu:
Obrazek

Niżej już chyba się nie dało. BTS znajduje się w kierunku w którym "patrzy" czasza satelity, gdzie jest skierowane ODU każdy widzi.
Na dobrą sprawę któregoś poranka, klient może obudzić się bez karty SIM w modemie.
Nie wiem skąd salony biorą tych instalatorów, ale jeśli potrzebują lepszych to zapraszam do kontaktu ;-)




Wracając do problemów @marjano82,
Lejków nie masz, prędkości 7 Mb/s downloadu i 10 Mb/s uploadu to nie lejek a przeciążona stacja bazowa.
Twój brat, z drugiej strony BTSa łączy się z innym sektorem, widocznie na twoim sektorze stacji jest więcej klientów, więc i ruch jest większy a prędkości mniejsze, po stronie twojego brata sytuacja jest odwrotna.
ODPOWIEDZ