Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pszemo_sz
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 maja 2017, o 23:28

Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: pszemo_sz »

Witam,

Miesiąc temu podróżowałem przez kilka europejskich krajów. Parę dni temu otrzymałem rachunek na 246,91 złotych,
z czego 216,48 zł to koszt za nieświadomy przesył/odbiór 4,4 MB (tak - 4,4 megabajta) danych kiedy przejeżdżałem przez Szwajcarię :cry:
Zdaję sobie sprawę z tego, że to mój problem, że nie sprawdziłem opcji "roaming danych" w smartfonie, ale mimo wszystko kwota ponad 216 złotych za zaledwie 4,4 MB (mimo, że ku mojemu zaskoczeniu zgodne jest z cennikiem - Szwajcaria poza UE) to wyjątkowo dużo. Czy jest chociaż najmniejsza szansa, żeby przynajmniej część tej kwoty została umorzona?

Pozdrawiam,
Przemysław Sz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: sl@w_es »

pszemo_sz pisze:(...) Zdaję sobie sprawę z tego, że to mój problem, że nie sprawdziłem opcji "roaming danych" w smartfonie, ale mimo wszystko kwota ponad 216 złotych za zaledwie 4,4 MB (mimo, że ku mojemu zaskoczeniu zgodne jest z cennikiem - Szwajcaria poza UE) to wyjątkowo dużo.
Czy jest chociaż najmniejsza szansa, żeby przynajmniej część tej kwoty została umorzona?

Pozdrawiam,
Przemysław Sz.
Nie mam pojęcia z jakiej taryfy korzystasz, ale nawet w starych taryfach dostępne są pakiety internetowe w roamingu obniżające koszty połączeń z internetem. W Szwajcarii, pomimo, że nie należy do UE można również korzystać z tych pakietów:
Regulamin Promocji „[color=#00BF00]Pakiet Atlantycki – tani Internet w Roamingu[/color]” pisze:
4. W ramach Promocji, Abonent może zlecić w Okresie Promocyjnym, na warunkach, opisanych w Regulaminie promocji, aktywowanie dla numeru objętego Umową promocyjnych pakietów transmisji danych w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Lichtensteinu, Szwajcarii, Turcji oraz w sieci operatora AT&T USA i T-mobile USA („Pakiet”).
Chcąc przekonać się jaka będzie odpowiedź na zdane przez Ciebie pytanie konieczne jest złożenie reklamacji ponieważ bez tego to tylko przypuszczenia, a w praktyce - jednym udało się odzyskać utraconą na własne życzenie kasę innym nie.

Jak złożyć reklamację?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
grego
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 27 sty 2017, o 01:56

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: grego »

To żart?
To może ja zadzwonię na sex telefon a potem poproszę o to "żeby przynajmniej część tej kwoty została umorzona?"
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: sl@w_es »

Każdy abonent ma prawo złożyć reklamację nawet w przypadku ewidentnej swojej winy spowodowanej np. niewiedzą, a obowiązkiem operatora jest rozpatrzyć ją w ustawowym terminie.
Wydawać się może, że w tym przypadku złożenie reklamacji jest bezzasadne jednak zdarza się, że mimo nie uznania reklamacji Plus w ramach indywidualnego podejścia do klienta umarza część lub całość reklamowanej kwoty. Niewiarygodne, ale prawdziwe.

P.S.
Z sex telefonem nikłe szanse na zwrot kasy, ale zawsze możesz spróbować.
;-)
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Basia_Plus »

Witaj pszemo_sz,

zgodnie z tym, co napisał sl@w_es, w opisanej przez Ciebie sprawie należy złożyć pisemną reklamację. Podaj nam tutaj numer zgłoszenia postaramy się przyspieszyć jego rozpatrzenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pszemo_sz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2017, o 23:28

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: pszemo_sz »

sl@w_es, Basia_plus - bardzo dziękuję za odpowiedzi! Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :)

Zgodnie z sekcją FAQ na stronie:
http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3344
przesłałem reklamację, wg punktu "1. przez Plus online"

Na ten moment nie otrzymałem numeru zgłoszenia sprawy, więc nie jestem w stanie go podać. Alternatywnie w wiadomości prywatnej przesyłam moje dane, jeśli to pomoże.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: sl@w_es »

pszemo_sz pisze:(...) przesłałem reklamację, wg punktu "1. przez Plus online"

Na ten moment nie otrzymałem numeru zgłoszenia sprawy (...)
Składając reklamację przez Plus Online nie otrzymujesz numeru zgłoszenia; gdybyś zrobił to sposobem proponowanym w pkt 2 to taki numer dotarłby do Ciebie w wiadomości SMS.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Ewa_Plus »

pszemo_sz,
- wiadomość prywatna dotarła :)
Dane które w niej podałeś wystarczą. Już poprosiłam Departament Reklamacji o jak najszybsze zajęcie się Twoim zgłoszeniem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pszemo_sz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2017, o 23:28

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: pszemo_sz »

Pani Ewo, Pani Basiu - przeogromnie dziękuję za udzielone informacje oraz interwencję w mojej sprawie :) Aż ciężko uwierzyć, że udało się coś wskórać i to tak szybko!

sl@w_es, Tobie również dziękuję za informacje oraz życzliwość :) Miałeś rację:
sl@w_es pisze:Każdy abonent ma prawo złożyć reklamację nawet w przypadku ewidentnej swojej winy spowodowanej np. niewiedzą, a obowiązkiem operatora jest rozpatrzyć ją w ustawowym terminie.
Wydawać się może, że w tym przypadku złożenie reklamacji jest bezzasadne jednak zdarza się, że mimo nie uznania reklamacji Plus w ramach indywidualnego podejścia do klienta umarza część lub całość reklamowanej kwoty. Niewiarygodne, ale prawdziwe.
Jesteście najlepsi!
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Basia_Plus »

pszemo_sz,

cieszymy się, że mogliśmy pomóc. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robocik
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 13:15

Ratunku - rachunek za ponad 3tyś za 4 minuty na Ukrainie

Post autor: Robocik »

Ręce mi się załamały jak zobaczyłem ostatni rachunek. 3300 a większość z tego to pobór danych w ciągu 4 minut po wylądowaniu na lotnisku w Kijowie. Po wylądowaniu włączyłem telefon i za chwilę wyjąłem kartę zamieniając ją na miejscową. Te 4 minuty wystarczyły abym został obciążony astronomicznym rachunkiem za pobór danych. Przecież gdybym dzwonił na Marsa to byłoby taniej.
Nie mam pojęcia co z tym dalej robić? Z jednej strony absurdalna wydaje mi się kwota a z drugiej po prostu nie mam takich pieniędzy.
Ostatnio zmieniony 4 cze 2018, o 15:53 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Robocik,
- czy podczas pobytu w Kijowie otrzymywałeś SMS-y informujące o wykorzystaniu np. 40% limitu (lub 80%, 100%)?
Chodzi o to, że standardowo powinna zadziałać taka usługa jak Limiter Data, która blokuje dostęp do transmisji danych po osiągnięciu progu 250 zł. Także o ile tego Limitera nie wyłączałeś, to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

W takim przypadku najlepiej byłoby złożyć reklamację zgodnie z opisem tej stronie. Jeśli podałbyś nam tutaj potem nr zgłoszenia, to moglibyśmy przyśpieszyć weryfikację tej sprawy.

Szczegółowy opis działania usługi Limiter Data znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robocik
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 13:15

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Robocik »

Jak pokazuje rachunek naliczenie nastąpiło w godzinach 12:37 - 12:41 a więc w chwili lądowania w Kijowie. Po lądowaniu wyjęliśmy kartę sim.
SMS dostaliśmy dopiero ok 19tej ale i tak nas poinformował o 100 % limitu więc już było zbyt późno żeby coś zdziałać.
Reklamację złożyłem w punkcie i ma ona numer 20003002/180604/154.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Basia_Plus »

Robocik,
Robocik pisze:Reklamację złożyłem w punkcie i ma ona numer 20003002/180604/154.
poprosiłam o przyśpieszenie rozpatrzenia zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robocik
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 13:15

Re: Rachunek na ponad 216 zł za 4,4 MB za granicą

Post autor: Robocik »

Otrzymałem telefon z działu reklamacji. Wszystko udało się wyjaśnić i pozytywnie rozpatrzyć.
Dziękuję bardzo za pomoc !!!!
ODPOWIEDZ