smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego biznesu!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ra345
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:24

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: ra345 »

Marta_Plus pisze:ra345,
ra345 pisze:1. czy Nowa umowa z 50% rabatem może być aneksem do umowy na telefon ?
Zgodnie z regulaminem Programu smartFirma 2 https://www.plus.pl/documents/16/706ea4 ... ewizja.pdf pkt 6 d: Nowa Umowa I lub Nowa Umowa II może być aneksem przedłużającym Umowę Plus Abonament, lub Umowę Plus Internet /Umowę Internet CP pod warunkiem, że taka możliwość zostanie zaproponowana Obecnemu Klientowi przez Konsultanta/ Sprzedawcę, a aneks zostanie zawarty w ramach w jednej z promocji uprawniających do skorzystania z Upustu Specjalnego/Upustu Specjalnego I/Upustu Specjalnego II, wymienionych w Załączniku nr 1 do Regulaminu.
ra345 pisze:2. czy Nowa umowa z 50% rabatem przy przeniesieniu numeru z innej sieci ma 3 miesiące gratis abonamentu ?
Tak, jeśli na numerze Klienta jest inny rabat (np. za przeniesienie numeru), rabat w ramach programu smartFIRMA 2 zostanie przyznany po zakończeniu okresu przyznawania pierwszego upustu.
Dziękuję za odpowiedź, ale nie do końca jest ona dla mnie jasna. O to spieram się już drugi tydzień z konsultantem telefonicznym.
Po pierwsze konsultant twierdzi, i wczoraj sprawdzał to kilka godzin, że nie przysługują 3 miesiące gratis przy przeniesieniu numeru. Tu widać, że jednak nie ma racji.
A druga sprawa to co oznacza stwierdzenie "Nowa Umowa I lub Nowa Umowa II może być aneksem przedłużającym Umowę Plus Abonament ... pod warunkiem, że taka możliwość zostanie zaproponowana Obecnemu Klientowi przez Konsultanta". Jakie są kryteria, wytyczne do takiej propozycji ? Konsultant twierdzi, że nie bo nie. To kiedy i komu jest składana taka propozycja ?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: Ewa_Plus »

ra345,
- Nowa Umowa I to druga umowa w ramach SmartDOM, a Nowa Umowa II - jest trzecią umową.
W przypadku umów, które mają być objęte programem SmartDOM dostępne są tylko dedykowane oferty.
Zweryfikuję w DUK, czy obecnie mają takie dedykowane oferty i wrócę z odpowiedzią.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ra345
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:24

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: ra345 »

Ewa_Plus pisze:ra345,
- Nowa Umowa I to druga umowa w ramach SmartDOM, a Nowa Umowa II - jest trzecią umową.
W przypadku umów, które mają być objęte programem SmartDOM dostępne są tylko dedykowane oferty.
Zweryfikuję w DUK, czy obecnie mają takie dedykowane oferty i wrócę z odpowiedzią.
Z tym SmartDOM'em to chyba przejęzyczenie ? :-)
Generalnie, cały czas chcę się dowiedzieć czy może być taki układ w smart firmie :
- umowa uprawniająca - aneks na internet bez urządzenia za 39 zł +vat,
- Nowa umowa I - aneks na telefon bez nowego aparatu za 39 zł +vat, od tego rabat 50%,
- trzecia umowa - dodatkowy upust 20 zł - przeniesieniu telefonu z innej sieci z nowym aparatem - 39 zł +vat + raty za telefon ( od tego rabat 20 zł ), lub drugi wariant w opcji dwusim - umowa główna przeniesieniu telefonu z innej sieci z nowym aparatem - 48 zł +vat + raty za telefon. Od tego rabat 20 zł.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: Ewa_Plus »

ra345,
- tak, przejęzyczenie, chodziło mi oczywiście o SmartFirmę.
ra345 pisze:Generalnie, cały czas chcę się dowiedzieć czy może być taki układ w smart firmie :
- umowa uprawniająca - aneks na internet bez urządzenia za 39 zł +vat,
- Nowa umowa I - aneks na telefon bez nowego aparatu za 39 zł +vat, od tego rabat 50%,
- trzecia umowa - dodatkowy upust 20 zł - przeniesieniu telefonu z innej sieci z nowym aparatem - 39 zł +vat + raty za telefon ( od tego rabat 20 zł ),
- ta opcja jest możliwa. Przy czym tu też są dodatkowe założenia do spełnienia: ww. kwoty abonamentu liczymy już po rabatach za e-fakturę, muszą być odpowiednie promocje dedykowane do programu. Trzeba też zwrócić uwagę na kolejność zawarcia aneksów. Najlepiej w ww. sytuacji żeby internet był zawarty w promocji nie dedykowanej do programu.
ra345 pisze:lub drugi wariant w opcji dwusim - umowa główna przeniesieniu telefonu z innej sieci z nowym aparatem - 48 zł +vat + raty za telefon. Od tego rabat 20 zł.
- co dokladnie masz na myśli pisząc od opcji "dwusim"?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ra345
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:24

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: ra345 »

Ewa_Plus pisze:ra345,
- tak, przejęzyczenie, chodziło mi oczywiście o SmartFirmę.
ra345 pisze:Generalnie, cały czas chcę się dowiedzieć czy może być taki układ w smart firmie :
- umowa uprawniająca - aneks na internet bez urządzenia za 39 zł +vat,
- Nowa umowa I - aneks na telefon bez nowego aparatu za 39 zł +vat, od tego rabat 50%,
- trzecia umowa - dodatkowy upust 20 zł - przeniesieniu telefonu z innej sieci z nowym aparatem - 39 zł +vat + raty za telefon ( od tego rabat 20 zł ),
- ta opcja jest możliwa. Przy czym tu też są dodatkowe założenia do spełnienia: ww. kwoty abonamentu liczymy już po rabatach za e-fakturę, muszą być odpowiednie promocje dedykowane do programu. Trzeba też zwrócić uwagę na kolejność zawarcia aneksów. Najlepiej w ww. sytuacji żeby internet był zawarty w promocji nie dedykowanej do programu.
ra345 pisze:lub drugi wariant w opcji dwusim - umowa główna przeniesieniu telefonu z innej sieci z nowym aparatem - 48 zł +vat + raty za telefon. Od tego rabat 20 zł.
- co dokladnie masz na myśli pisząc od opcji "dwusim"?
Jest promocja dwusim dla firm i umowa główna oraz umowy dodatkowe mogą być z telefonem na raty lub bez.
Myślałem, aby ten numer przenoszony z innej sieci był na umowie głównej za 58 zł ( - 10 zł za e-fakturę ) + raty za telefon, no i od tego ten "dodatkowy upust" za trzecią umowę 20 zł. No i nie mam pewności, ale myślałem, że pierwsza umowa dodatkowa w dwusim byłaby za 0 zł i to byłby nowy numer, bo chyba nie może być aneksem do posiadanej umowy.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: Ewa_Plus »

ra345,
- rozumiem, że pytasz o to, czy ten upust 20 zł mógłby być na umowie głównej w ramach oferty DwuSIM, tak?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ra345
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:24

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: ra345 »

Ewa_Plus pisze:ra345,
- rozumiem, że pytasz o to, czy ten upust 20 zł mógłby być na umowie głównej w ramach oferty DwuSIM, tak?
Tak i czy pierwsza umowa dodatkowa byłaby za 0 zł ?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: Ewa_Plus »

ra345,
- a więc tak: jako trzecią umowę możesz wybrać ofertę DwuSIM (główna) i tutaj będzie upust 10 zł.
Ta pierwsza dodatkowa umowa będzie za 0 zł. Numer ten będzie dzielił zasoby z numerem głównym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ra345
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:24

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: ra345 »

Ewa_Plus pisze:ra345,
- a więc tak: jako trzecią umowę możesz wybrać ofertę DwuSIM (główna) i tutaj będzie upust 10 zł.
Ta pierwsza dodatkowa umowa będzie za 0 zł. Numer ten będzie dzielił zasoby z numerem głównym.
A to chyba rozumiem, na dwusim są tylko obniżki 10 zł, dlatego druga umowa nie może być -50%, a trzecia -20 zł.

To jeszcze się upewnię, jak pisałem o pierwszej opcji, gdy trzecią umową będzie "normalne" (bez dwusim) przeniesienie numer z innej sieci - abonament po e-fakturze 39 zł + vat + raty to będzie upust 20 zł czy 10 zł ? Przepraszam jeżeli się powtarzam.

I generalnie ten układ z trzema umowami, to nie wiem w jakiej promocji miałby być ten internet uprawniający, bo dzisiaj po 14 ma konsultant dzwonić aby zawrzeć aneks.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: Ewa_Plus »

ra345 pisze:To jeszcze się upewnię, jak pisałem o pierwszej opcji, gdy trzecią umową będzie "normalne" (bez dwusim) przeniesienie numer z innej sieci - abonament po e-fakturze 39 zł + vat + raty to będzie upust 20 zł czy 10 zł ?
- 20 zł
ra345 pisze: I generalnie ten układ z trzema umowami, to nie wiem w jakiej promocji miałby być ten internet uprawniając
- dowolna oferta dla Klientów biznesowych, ważna jest wysokość abonamentu:
• 39 zł (47,97 zł z VAT) w ofertach bez sprzętu i ratalnych
oraz
• 49 zł (60,27 zł z VAT) w ofertach ze sprzętem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ra345
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:24

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: ra345 »

Chciałbym wrócić do tematu, wg wcześniejszych odpowiedzi jest taka możliwość jak niżej,
ostatecznie chcę taki układ w smart firmie :
- umowa uprawniająca - aneks na internet bez urządzenia za 39 zł +vat,
- Nowa umowa I - aneks na telefon bez nowego aparatu za 39 zł +vat, od tego rabat 50%,
- trzecia umowa - dodatkowy upust 20 zł - przeniesieniu telefonu z innej sieci z nowym aparatem - 39 zł +vat + raty za telefon ( od tego rabat 20 zł ).
Aneks na internet zawarłem, tak więc jest umowa uprawniająca.
I teraz pytanie, gdzie, do kogo zwrócić się aby zawrzeć pozostałe dwie umowy ?
Konsultant telefoniczny, który zajmował się internetem, twierdził że nie może tego zrobić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: Ewa_Plus »

ra345,
- podeślij mi swój numer kontaktowy przez ten formularz wraz z numerem na którym będzie przedłużana umowa (nowa umowa I).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Małgorzata C
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2018, o 19:13

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: Małgorzata C »

Mam pytanie takiej natury. W salonie Plusa przeniosłam numer z innej sieci i wzięłam abonament za 49 zł . Konsultant namówił mnie dodatkowo na telewizję w ramach SmartFirma ,że będę płaciła 50% za Cyfrowy Polsat . Po zastanowieniu gdzieś po 15 minutach zawarłam umowę na powyższą telewizję najwyższy pakiet , gdzie pracownik salonu cały czas twierdził ,że za tą drugą usługę czyli Cyfrowy Polsat będzie 50% zniżki. Po czym okazuje się ,że za wszystko płacę 100% przez kilka miesięcy a po kilku reklamacjach ktoś twierdzi ,że to telewizja jest usługą uprawniającą do zniżki i łaskawie robią zniżkę na telefon . Dodatkowo osoba odpowiadająca na reklamacje po swojemu interpretuje regulamin Smarfirma niezgodnie z literą prawa. Dodatkowo przy próbie zerwania umowy odsyła do innej firmy czyli Cyfrowego Polsatu . Jednym słowem ręce opadają a moje rozgoryczenie sięga zenitu do takiego stopnia, że jestem gotowa do rozpatrzenia sprawy w sądzie , a na dniach udaję się do Rzecznika Praw Obywatelskich i UKE.
ra345
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:24

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: ra345 »

Mam podobnie. Internet i dwa telefony w smartfirma. To znaczy tak miało być. Odczekałem kilka miesięxy a jeden telefon dalej bez zniżki. Będę pisał reklamację.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: smartFIRMA 2 – jeszcze więcej korzyści dla Twojego bizne

Post autor: Basia_Plus »

Małgorzata C,

podeślij proszę numer telefonu, którego ta sprawa dotyczy poprzez ten formularz.

ra345,
ra345 pisze:Będę pisał reklamację.
informacje jak złożyć reklamację znajdziesz tutaj: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _topview=1.
Podaj nam później numer zgłoszenia postaramy się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ