Zmiana numeru telefonu

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Zmiana numeru telefonu

Post autor: Kamilf1987 »

Witam,
W plus online zauważyłem opcje "zmiana numeru telefonu", rozważam taki manewr jako rozwiązanie problemu z zasięgiem.
Telefon żony w domu jest bezużyteczny, żona conajmniej do kwietnia jest na zwolnieniu lekarskim i musi przebywać w domu, rozważam zmianę numeru na karcie na inny - obojętnie jaki, odzyskanie tego którego używa obecnie "na karte", przeniesienie go do sieci która ma zasięg u mnie w domu i odlozenie karty plusa z nowym numerem do szuflady.
Pytanie brzmi czy numer którego żona używa obecnie da się przenieść na kartę po zmianie i uzyskaniu nowego? Czy po zmianie tracę go i nie można będzie go odzyskać?
Numer jest bardzo ważny bo działa częściowo jako służbowy, podany jest do kontaktu w wielu miejscach i nie chce to stracic.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: sl@w_es »

Kamilf1987 pisze:(...) czy numer którego żona używa obecnie da się przenieść na kartę po zmianie i uzyskaniu nowego? Czy po zmianie tracę go i nie można będzie go odzyskać? (...)
Jeśli na tym numerze masz podpisaną umowę to nie ma możliwości, aby przenieść ją na nowy numer z jednoczesnym zachowaniem starego. Zmieniasz numer na nowy stary tracisz.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: Kamilf1987 »

Pozostaje tylko zerwanie umowy jak widze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
cehxurubi
PlusManiak
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2017, o 20:15

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: cehxurubi »

Inne częściowe rozwiązanie to ustawienie przekierowania połączeń na numer u innego operatora, który ma lepszy zasięg.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: Kamilf1987 »

[quote="cehxurubi"][/quote]
Jak ustawić takie przekierowanie ? Działa to tylko w 1 stronę - na połączenia przychodzące pewnie?



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
cehxurubi
PlusManiak
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2017, o 20:15

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: cehxurubi »

https://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow ... =undefined

Tak, działa tylko na połączenia przychodzące.

Jeszcze inna możliwość to zapisanie się do testów usługi Wifi Calling. Przy odpowiednio działającym wfii, Twoja żona miałaby zarówno przychodzące jak i wychodzące.

https://www.plus.pl/WIFICALLING?gclid=C ... lsrc=aw.ds

Wprawdzie ta tura testów kończy się wraz z końcem sierpnia, ale są one ciągle ponawiane.

PS prawdopodobnie trzeba zmienić tytuł wątki bo trochę odbiegliśmy od Twojego pierwotnego pomysłu. :)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: sl@w_es »

cehxurubi pisze:(...) Jeszcze inna możliwość to zapisanie się do testów usługi Wifi Calling. Przy odpowiednio działającym wfii, Twoja żona miałaby zarówno przychodzące jak i wychodzące. (...)
Akurat ten temat był już przerabiany przez Kamilf1987:
- nr własny
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 90#p223539
- nr żony
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 05#p225177

P.S.
cehxurubi pisze:(...) PS prawdopodobnie trzeba zmienić tytuł wątki bo trochę odbiegliśmy od Twojego pierwotnego pomysłu.

Raczej to Ty odbiegłeś... jak z powyższego wynika wszystko ma swoje miejsce na FORUM i nic nie trzeba zmieniać - w tym wątku poruszamy kwestię zmiany numeru.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: Kamilf1987 »

Z wifi calling usilujemy korzystać oboje z żoną, jednak nie do końca ta usluga działa tak jak bym się tego spodziewał.
Połączenia zwykłe zestawia fajnie, jednak pomimo bdb połączenia internetowego rozmowy czasem są w bardzo niskiej jakości, z przerwami, i ogólnie gdyby nie to że muszę, to bym z tej usługi nie korzystał.
Dodatkowo na telefonie żony, kupionym w Plusie, aplikacja do wifi calling przestaje działać za każdą niemal próbą połączenia, więc ratowanie sytuacji tym sposobem to średni pomysł. Przemieszczanie się w trakcie rozmowy po wifi , przejście do innego pomieszczenia jest raczej nie wykonalne, bo przerywa i słychać co 2 słowo. Ta technologia ma sporo ograniczeń, trochę ratuje sytuację, ale nie po to mam komórkę żeby w domu korzystać z niej jak z telefonu stacjonarnego, przy routerze :) Jeśli developer wyciągnie wnioski z testów, myślę że mają logi z aplikacji, w końcu to test, to możliwe że będzie działać lepiej.

Gdy przenosilem numery sugerowalem się mapka zasiegu, od podpisania umowy do fizycznego przeniesienia minęło ok 3 miesiące, gdybym wiedział że nie będę miał zasięgu nie zdecydowanym się na współpracę z tym operatorem.
Uważam że wprowadzono mnie w błąd, ale jak widać nie wiele można na to poradzić. Zasięgu nie ma i nie będzie bo plus nie zamierza prowadzić w najbliższym czasie modernizacji nadajników w mojej okolicy.

Samo przekierowanie - nawet jeśli udałoby mi się to zrobić, to taka trochę rzeźba, odbierać bd na innym numerze ale żeby zadzwonić i tak trzeba będzie biegać i szukać zasięgu.

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to zerwanie umowy i przeniesienie numeru żony do innego operatora. Niestety odplatnie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
rmati1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2014, o 17:57

Zmiana numeru w trakcie trwania abonamentu

Post autor: rmati1 »

Witam,
Co stanie się z moim dotychczasowym numerem telefonu, gdy skorzystam z opcji zmiany numeru? Czy jest opcja, aby go przedmieść do plus na kartę?
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, o 13:51 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- podobny temat
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: Basia_Plus »

Witaj rmati1,
rmati1 pisze:Co stanie się z moim dotychczasowym numerem telefonu, gdy skorzystam z opcji zmiany numeru?
Twój dotychczasowy numer wraca do puli numerów wolnych.
rmati1 pisze:Czy jest opcja, aby go przedmieść do plus na kartę?
Nie ma takiej możliwości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
delasol
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 lip 2018, o 10:48

Przypadkowa zmiana numeru - Plus Online

Post autor: delasol »

Witam,

przez przypadek zmieniłem w Plus Online nie ten numer co zamierzałem. Czy zmieniony numer pojawi się w puli wolnych numerów, aby go odzyskać? Jeśli tak to kiedy?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2018, o 13:17 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu. Przeniosłam do istniejącego wątku.
delasol
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 lip 2018, o 10:48

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: delasol »

Basia_Plus pisze:Witaj rmati1,
rmati1 pisze:Twój dotychczasowy numer wraca do puli numerów wolnych.
Czy trafia do puli po jakimś określonym czasie? Zmieniłem wczoraj (po północy zmienił się numer) a starego numeru nie ma w puli numerów wolnych (w wyszukiwarce przez Plus Online).
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: Basia_Plus »

Witaj delasol,

w takiej sytuacji, proszę o złożenie reklamacji. Informację jak złożyć reklamację znajdziesz tutaj: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... -reklamacj. Podaj mi później numer zgłoszenia, postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
delasol
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 lip 2018, o 10:48

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: delasol »

Ale czy pozytywne rozpatrzenie reklamacji nie cofnie automatycznie sytuacji sprzed zmiany? Chciałbym zachować nowy numer, ale jednocześnie odzyskać stary. Jeśli to możliwe, z innego konta abonenckiego (mojego-firmowego).
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Zmiana numeru telefonu

Post autor: Basia_Plus »

delasol,
delasol pisze:Ale czy pozytywne rozpatrzenie reklamacji nie cofnie automatycznie sytuacji sprzed zmiany?
jeśli reklamacja zostałaby rozpatrzona pozytywnie, wówczas zmiana numeru zostanie cofnięta.
delasol pisze:Chciałbym zachować nowy numer, ale jednocześnie odzyskać stary. Jeśli to możliwe, z innego konta abonenckiego (mojego-firmowego).
Czy ten numer, który chcesz odzyskać jest aktywny?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ