Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
piokuk
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 13:20

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: piokuk »

Dzień dobry,
mieszkam w Krakowie przy Al. 29 Listopada 32a (centrum miasta, kilometr od Galerii Krakowskiej). Czy doczekam się w mojej lokalizacji technologii LTE Advanced i podniesienia prędkości wysyłania danych z obecnych ok. 20 Mb/s (od 3 lat nic się nie zmieniło in plus, a zaryzykowałbym stwierdzenie, że wręcz się pogorszyło), czy też mam na trwałe związać się umową z T-Mobile, które w mojej lokalizacji oferuje stabilne 60 Mb/s? Proszę o odpowiedź - to nie jest wyłącznie zarzut braku rozwoju sieci, to także pytanie o przyszłość moich 3 aktywacji internetowych.
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Stan49 pisze:
5. BT20361 Zabrze, ul. Wolności (komin EC Zabrze), czy ta stacja jeszcze działa ? Jeżeli tak, to jakie pasma są on air ?

:mrgreen:
Witam,

W maju pytałem o BT20361. Powtórzę zapytanie: czy stacja jeszcze istnieje ?
piokuk pisze:Dzień dobry,
mieszkam w Krakowie przy Al. 29 Listopada 32a (centrum miasta, kilometr od Galerii Krakowskiej). Czy doczekam się w mojej lokalizacji technologii LTE Advanced i podniesienia prędkości wysyłania danych z obecnych ok. 20 Mb/s (od 3 lat nic się nie zmieniło in plus, a zaryzykowałbym stwierdzenie, że wręcz się pogorszyło), czy też mam na trwałe związać się umową z T-Mobile, które w mojej lokalizacji oferuje stabilne 60 Mb/s? Proszę o odpowiedź - to nie jest wyłącznie zarzut braku rozwoju sieci, to także pytanie o przyszłość moich 3 aktywacji internetowych.
Pozwolisz, że wtrącę swoje przysłowiowe grosze. Na forum zwracamy uwagę operatorowi na rażące braki w zasięgu i uchybienia. A te 20 Mb/s jest średnią statystyczną w wielu miastach. Więc nie masz co narzekać. Pomyśl o Klientach, dla których taki wynik to marzenie i niejednokrotnie osiągają niższe prędkości.

:mrgreen:
ika87
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2017, o 12:20

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ika87 »

Michał_Plus pisze:Adam171, na obecna chwilę nie mam planów dotyczących tej okolicy.

ika87; poprosiłbym o odpowiedz:
Michał_Plus pisze:ika87, z jakiego sprzętu korzystasz? Czy masz możliwość podać parametry sygnału? Czy problem jest w każdym paśmie? Jeśli posiadasz antenę zewnętrzną to w jakim kierunku skierowaną?
dav, sprawdzę BT42655 i wrócę z odpowiedzią.

dav, tak jest agregacja LTE1800 i LTE2600.

PLKOM, działa. Planów na tą chwilę brak.
Jestem kompletnie ciemna w sprawach technicznych wiec nie wiem jak mam sprawdzic te.pasma, anteny jakie mam w domu to tylko od cyfry i od internetu z fiberlinku, prosze podac jak mam to sprawdzic to sprobuje , dodam tylko ze od rana znowu nie mamy zasiegu :(
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

piokuk pisze:Dzień dobry,
mieszkam w Krakowie przy Al. 29 Listopada 32a (centrum miasta, kilometr od Galerii Krakowskiej). Czy doczekam się w mojej lokalizacji technologii LTE Advanced i podniesienia prędkości wysyłania danych z obecnych ok. 20 Mb/s (od 3 lat nic się nie zmieniło in plus, a zaryzykowałbym stwierdzenie, że wręcz się pogorszyło), czy też mam na trwałe związać się umową z T-Mobile, które w mojej lokalizacji oferuje stabilne 60 Mb/s? Proszę o odpowiedź - to nie jest wyłącznie zarzut braku rozwoju sieci, to także pytanie o przyszłość moich 3 aktywacji internetowych.
W tym miejscu nie ma od poczatku sieci stacji Plusa. Nie ma, bo technicy Plusa w Krakowie uwazaja, ze jest tak dobrze, ze sieci nie potrzeba juz rozwijac i dlatego nie robia tam (i nie tylko tam) nic. W tym miejscu nie doczekasz sie wiec zasiegu, a tam jest takze zle voice wewnatrz budynkow.
Przejdz do konkurencji.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

Stan49, jeszcze nie :-) ale wkrótce będzie. Plany są na przełom września i października.
BT20361 – BTS jest wyłączony. Nie mam również żadnych dalszych planów dla tej lokalizacji.

piokuk, na obecną chwilę brak planów dotyczących tej lokalizacji.

ika87, najpierw ustalmy z jakiego sprzętu korzystasz. Powinny być informacje na obudowie. Biała naklejka z nazwą i modelem z tyłu, lub na dole.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Michał_Plus pisze: ika87, najpierw ustalmy z jakiego sprzętu korzystasz. Powinny być informacje na obudowie. Biała naklejka z nazwą i modelem z tyłu, lub na dole.
Michal, wtrace sie. Widac, ze rzeczywiscie osoba nie ma pojecia o czym pisze. Jednak to co byla w stanie przekazac wskazuje na voice. Twierdzi, ze nie ma zasiegu do rozmow, nie chodzi wiec o internet!
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

HAL 9000, też tak myślę. Ale żeby wiedzieć czy na aparacie można wymusić np 2G również muszę znać model.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PLKOM
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 23 sie 2017, o 08:35

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: PLKOM »

Witam.

ID: 11060 (ul. Mołdawska 9, Warszawa) Czy to instalacja zewnętrzna czy wewnętrzna?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

PLKOM, wewnętrzna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Solid-Logistics
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 lis 2016, o 18:24

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Solid-Logistics »

Może są planowane jakieś prace w Sadach k/Poznania lub okolicach?
Prędkość LTE pozostawia wiele do życzenia.
ika87
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2017, o 12:20

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ika87 »

HAL 9000 pisze:
Michał_Plus pisze: ika87, najpierw ustalmy z jakiego sprzętu korzystasz. Powinny być informacje na obudowie. Biała naklejka z nazwą i modelem z tyłu, lub na dole.
Michal, wtrace sie. Widac, ze rzeczywiscie osoba nie ma pojecia o czym pisze. Jednak to co byla w stanie przekazac wskazuje na voice. Twierdzi, ze nie ma zasiegu do rozmow, nie chodzi wiec o internet!
Dokladnie!! Mi caly czas chodzi o zasieg telefonu a nie o internet! Kazdy kto przyjezdza do nas od razu traci zasieg telefonu czyli mialam caly czas rozmowy na mysli a nie internet. NIEwiem w takim razie czy na dobrym forum pisze ale tutaj mnie skierowano na fb.
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

ika87 pisze:
HAL 9000 pisze:
Michał_Plus pisze: ika87, najpierw ustalmy z jakiego sprzętu korzystasz. Powinny być informacje na obudowie. Biała naklejka z nazwą i modelem z tyłu, lub na dole.
Michal, wtrace sie. Widac, ze rzeczywiscie osoba nie ma pojecia o czym pisze. Jednak to co byla w stanie przekazac wskazuje na voice. Twierdzi, ze nie ma zasiegu do rozmow, nie chodzi wiec o internet!
Dokladnie!! Mi caly czas chodzi o zasieg telefonu a nie o internet! Kazdy kto przyjezdza do nas od razu traci zasieg telefonu czyli mialam caly czas rozmowy na mysli a nie internet. NIEwiem w takim razie czy na dobrym forum pisze ale tutaj mnie skierowano na fb.
Wyslalem Ci prywatna wiadomosc. Odczytaj ja prosze.
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Witam,

BT34736 "Bielanka Orange". Czy udało się zmodernizować tego btsa do 3G ? A jeżeli tak, to ile jest obecnie sektorów ?

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

Solid-Logistics, niestety, ale w najbliższym czasie nie mam planów które wpłynęłyby na ten rejon.

ika87, forum jak najbardziej właściwe, jednak pisałaś w temacie dotyczącym internetu. Czy masz możliwość wymusić na telefonie tryb 2G i wtedy sprawdzić połączenia?

Stan49, plany są na czwarty kwartał tego roku.

patryk7588, wracając z odpowiedzią: 10117 - działa. U2100 i LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Dzięki Michał. Mam jeszcze pytanie o Jelenią Górę i okolice. Czy oprócz mobila w miejscowości Złotoryja operator postawił gdzieś jeszcze stację mobilną ?

:mrgreen:
ODPOWIEDZ