połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Remislanc
Szalony PlusManiak
Posty: 266
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lis 2011, o 10:23

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Remislanc »

No i tak. Byłem w strefie przygranicznej. Mogłem wysyłać sms-y, natomiast nie mogłem się dodzwonić.. Miałem komunikat po slowacku, że wybrany numer nie istnieje ( lub coś w tym stylu ) :mrgreen:
Gdzie popełniłem jakiś błąd ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Remislanc,

a na jaki numer to połączenie było wykonywane? Polski czy słowacki?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Remislanc
Szalony PlusManiak
Posty: 266
Rejestracja: 20 lis 2011, o 10:23

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Remislanc »

Polski...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Remislanc,

a nie zostało przypadkiem nadpisane dwa razy +48? W spisie połączeń wybrany numer/numery są w prawidłowej postaci?
Remislanc pisze:nie mogłem się dodzwonić.
Rozumiem, że sytuacja miała miejsce przy próbie dodzwonienia się na różne numery. W przypadku ręcznej zmiany operatora problem się powielał?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Remislanc
Szalony PlusManiak
Posty: 266
Rejestracja: 20 lis 2011, o 10:23

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Remislanc »

Tak, dzwoniłem na różne numery ( wszystkie w plusie zresztą..). Numer wybierałem automatycznie z ksiązki w telefonie. Numery są zapamiętane bez +48. Operatora wybrałem najpierw automatycznie a potem wybierałem ręcznie innych operatorów.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: TomPL »

Jeśli numery bez +48 to skąd Słowacy mają wiedzieć, że dzwonisz na polski numer :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Remislanc,
Remislanc pisze:Numery są zapamiętane bez +48.
To połączenie bez prefiksu kraju nie dojdzie wówczas do skutku :-(. Tak jak pisałam:
Joanna_Plus pisze:Dodam jeszcze, że w Słowacji będzie można skorzystać z 3 operatorów: https://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-pl ... rte#tabs-5 i w przypadku każdego z nich połączenia nie muszą być wybierane za pomocą specjalnego kodu. Czyli dzwoniąc np. do Polski numer należny poprzedzić tylko prefiksem +48 lub wybrać 0048.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Remislanc
Szalony PlusManiak
Posty: 266
Rejestracja: 20 lis 2011, o 10:23

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Remislanc »

Tak też sobie pomyślałem... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dziekuję, pozdrawiam
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Jutro syn wyjeżdża do Włoch. Będzie jechał przez Słowację, Czechy i Austrię. Posiada taryfę Nowy Plush z promocją za 25 zł (rozmowy, sms/mms, 10GB). W czasie podróży zamierza korzystać z nawigacji online. W informacji o promocjach (*136#) posiada aktywną UE data. Czy aby korzystać z darmowego Internetu (~1,25GB) w ramach roamingu jeszcze coś trzeba włączyć (oprócz ustawień zgody na roaming w telefonie)? Czy jest już dostępna informacja o zużyciu danych w roamingu i pod jakim kodem? Czy telefon sam będzie logował się do sieci partnerów Plus-a, czy aby korzystać z Internetu trzeba samemu wybierać operatora? Jaki, po wykorzystaniu darmowego pakietu, będzie go obowiązywał cennik - 0,04 czy 0,19 zł za 1 MB? Czy dobrze rozumiem, że będzie mógł za darmo dzwonić i sms-ować nie tylko do Polski ale i do innych krajów UE? Proszę o odpowiedzi na pytania i ewentualne sugestie na temat używania telefonu za granicą. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj misiu-182,
misiu-182 pisze:Czy aby korzystać z darmowego Internetu (~1,25GB) w ramach roamingu jeszcze coś trzeba włączyć (oprócz ustawień zgody na roaming w telefonie)?
Przed wyjazdem należy oczywiście włączyć na koncie danego numeru, usługę roamingu. Szczegóły w naszym FAQ.
misiu-182 pisze:Czy jest już dostępna informacja o zużyciu danych w roamingu i pod jakim kodem?
Syn otrzyma za pomocą wiadomości SMS informację o wykorzystaniu 80% i 100% pakietu.
misiu-182 pisze:Czy telefon sam będzie logował się do sieci partnerów Plus-a, czy aby korzystać z Internetu trzeba samemu wybierać operatora?
Urządzenie zaloguje się do operatora, który w danym rejonie posiada najsilniejszy zasięg.
misiu-182 pisze:Jaki, po wykorzystaniu darmowego pakietu, będzie go obowiązywał cennik - 0,04 czy 0,19 zł za 1 MB?
Po przekroczeniu tego pakietu, będzie naliczana opłata dodatkowa w wysokości 4 gr za 1 MB.
misiu-182 pisze:Czy dobrze rozumiem, że będzie mógł za darmo dzwonić i sms-ować nie tylko do Polski ale i do innych krajów UE?
Tak: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... 05#p222037.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
martysia1220
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2017, o 22:13

Brak zasięgu w Niemczech

Post autor: martysia1220 »

Witam.
Jestem w Niemczech i nie mam zasięgu w telefonie. Nie używałam karty ok 2 tyg. Dziś chce załączyć i nie mam w ogóle zasięgu. Wyłączyłam telefon, dałam automatyczne wyszukiwanie sieci. Roaming mam załączony. Wcześniej działał telefon a dziś nie. Mam telefon w Plusie mix na kartę i co miesiąc muszę doładować telefon. Zrobiłam doładowanie z konta online, ale nie wiem czy doszło.

Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, o 08:32 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj martysia1220,

jaki był termin ważności na tym numerze?
martysia1220 pisze:Zrobiłam doładowanie z konta online, ale nie wiem czy doszło.
Kiedy odbyło się wcześniejsze zasilenie tego numeru?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: habish »

Zmiany dotyczące świadczenia usług roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie od dnia 1 stycznia 2018 r.

Zmiana obejmuje:
- obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (obniżenie z 0,04 zł do 0,03 zł za 1 MB),
- obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu limitów na korzystanie z pakietów internetowych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (z 0,04 zł do 0,03 zł za 1 MB),
- podwyższenia limitów na korzystanie z pakietów internetowych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie (Pakietów roamingowych DATA - zgodnie z tabelami zawartymi w poniższych dokumentach).

Szczegóły: https://www.plus.pl/aktualnosci-i-komun ... mingu-2018
basiulap87
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:44

Roaming regulowany

Post autor: basiulap87 »

Witam.. Mieszkam przy samej granicy z Czechami, kiedyś nawet tu na forum zgłaszałam problem z zasięgiem sieci Plus. Od czerwca nareszcie nie musiałam biegać po strychach żeby gdziekolwiek spokojnie zadzwonić, gdyż weszła ustawa o roamingu regulowanym. Niestety wczoraj moja radość się skończyła. sieć po kilkukrotnych ostrzeżeniach zaczęła ze Mnie ściągać dodatkowe opłaty. Czy ja mogę jeszcze coś z tym "zdziałać" żeby te opłaty nie były naliczane? Mój telefon w więkoszości logował się na zasięgu czeskich sieci. Wczoraj przestawiłam na ręczne wyszukiwanie i podłączyłam się po zasięg Plusa. Efekt taki, że telefon ponownie wylądował na parapecie, gdyż tam są "aż" dwie kreski zasięgu.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017, o 16:04 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj basiulap87,

informacje na temat Polityki Uczciwego Korzystania znajdziesz na tej stronie: https://www.plus.pl/uslugi/roaming#AbonamentOplaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ