połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
micdab
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 sty 2018, o 12:02

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: micdab »

Joanna_Plus pisze:micdab,
micdab pisze:Pierwszy w ostatnim czasie. A dlaczego?
A wcześniejsze były kiedy i na jak długo? Pytam odnośnie Polityki Uczciwego Korzystania. Na dany numer nie dotarły żadne powiadomienia dotyczące dodatkowych kosztów?
Za granica przebywam czesto ale z roamingu korzystam bardzo sporadycznie (doslownie raz na kilka miesiecy).
Zadne inne powiadomienia nie dotarly.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

micdab,

prześlij proszę krótki opis sytuacji wraz z numerem telefonu przez ten formularz. Nasz pracownik mając wgląd w konto numeru, zweryfikuję sprawę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wodek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2018, o 15:59

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wodek »

witam mam pewien problem z roamingiem.
jestem aktualnie w Szkocji od października. mam telefon na kartę mix i co miesiąc muszę doładowywać 60zł zgodnie z umową. co miesiąc miałem 4,1gb internetu do wykorzystania i działało dobrze ale dzisiaj cały internet mi zniknął a przecież nie zużyłem! to przed doładowaniem;
Aktywne pakiety: Pakiet kwotowy 10 PLN (10.00 PLN) 08-02-2018 10:51, Pakiet 4000 MMSow_kon (0 KBYTES) 11-02-2018 09:32, Pakiet kwotowy 10 PLN (0.00 PLN) 18-01-2018 13:08, GPRS Roaming Limiter (250.00 PLN) 11-01-2018 09:34, Limit roamingowy na transmisje danych w UE 4,1 GB (707035 KBYTES) 09-01-2018 14:14
a tu po doładowaniu
Aktywne pakiety: Limit roamingowy na transmisje danych w UE 4,1 GB (4299162 KBYTES) 08-02-2018 14:14, Pakiet kwotowy 10 PLN (10.00 PLN) 08-02-2018 10:51, Pakiet 4000 MMSow_kon (0 KBYTES) 11-02-2018 09:32, Pakiet kwotowy 10 PLN (0.00 PLN) 18-01-2018 13:08, GPRS Roaming Limiter (250.00 PLN) 11-01-2018 09:34
niestety dzisiaj patrzę i sama informacja o limicie roamingowym zniknęła! mam tylko:
Aktywne pakiety: GPRS Roaming Limiter (250.00 PLN) 11-02-2018 09:34, Pakiet kwotowy 10 PLN (1.08 PLN) 08-02-2018 10:51, Pakiet 4000 MMSow_kon (0 KBYTES) 11-02-2018 09:32, Pakiet kwotowy 10 PLN (0.00 PLN) 18-01-2018 13:08
gdzie leży problem? nie zużyłem 4gb w te dwa dni więc nie mam pojęcia o co chodzi... z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj wodek,

podaj proszę co dokładnie pojawia się w informacji zwrotnej po wpisaniu kodu *136#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wodek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2018, o 15:59

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wodek »

Aktywne promocje: Ja + Internet 0,5GB/5zl (481570) 10-02-2018 14:07, Ja + Facebook promo 10-02-2018 14:00, MIX SMSy bez limitu do wszystkich 10-02-2018 13:22, Prom. z pak. kwot. 10zl/36/60 zl SD3 09-02-2020 11:27, Produkt Uprawniajacy Super Oferta.
micdab
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2018, o 12:02

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: micdab »

Joanna_Plus pisze:micdab,

prześlij proszę krótki opis sytuacji wraz z numerem telefonu przez ten formularz. Nasz pracownik mając wgląd w konto numeru, zweryfikuję sprawę.
Dobrze, dziekuje. mic
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

wodek,

w tym przypadku również proponuję kontakt z naszym BOK.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mungo
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2018, o 14:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mungo »

Na swoim numerze w Plusie na kartę mam aktywny pakiet internetowy 1GB
(ten: https://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow ... faqid=4411).
Po wpisaniu kodu *136# nie widzę jednak pakietu/limitu UE DATA. Nie ma go także w aplikacji Plus Online oraz po wpisaniu kodów *121# i *101#.
Aktualnie jestem w Polsce, ale chciałbym przed wyjazdem potwierdzić czy internet będzie działał w roamingu UE nie obciążając mnie dodatkowymi kosztami. Jak mogę śledzić pozostały limit do wykorzystania w UE?
Wysłałem zgłoszenie przez formularz [Zagadnienie:180227-001686], ale dotychczas nie otrzymałem odpowiedzi. Konsultant telefonicznego biura obsługi potwierdził jaki limit w UE przysługuje mi zgodnie z regulaminem i powiedział, że mogę złożyć reklamację jeśli byłbym obciążany dodatkowymi kosztami. Chciałbym jednak tego uniknąć i nie zostać odciętym od internetu, dlatego szukam dodatkowego potwierdzenia.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

mungo,
mungo pisze:Wysłałem zgłoszenie przez formularz [Zagadnienie:180227-001686]
Sprawę przekazałam dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
crapu123
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2018, o 23:11

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: crapu123 »

Witam.

Sprawa wygląda następująco - posiadam nr na kartę, bez żadnych aktywnych pakietów, doładowuję co miesiąc 30zł.
Zamierzam wyjechać do Francji na okres mniej więcej 4 miesięcy.

Chciałbym się dowiedzieć co dokładnie muszę zrobić, by móc się nadal komunikować (połączenia wychodzące/przychodzące, SMS oraz internet).
Chciałbym sobie aktywować ten pakiet za 29zł rozmowy, sms i 6GB (*136*11*23#), dzięki czemu będę mógł bez ograniczeń rozmawiać, smsować oraz korzystać z internetu za granicą (tak, wiem, w UE jest mniej do wykorzystania).

Gdy już będę mieć ten pakiet, to rozumiem, że muszę sobie aktywować usługę roamingu (*101*11*01#), uprzednio sprawdzając, czy nie mam jej już włączonej (*101#).

Będąc już poza krajem i chcąc wykonać połączenie jak w kraju, bez kosztów (dzięki pakietowi), muszę wykonać połączenie z dodatkowym prefiksem --> *111*48NR_TEL#.


Pytania:
1) Czy są to wszystkie kroki, które muszę wykonać przed wyjazdem i czy czegoś nie pominąłem?
2) Czy aktywując usługę roamingu ponoszę jakieś koszty oraz czy mogę ją mieć aktywną, mimo bycia w Polsce (np. aktywacja kilka dni przed wyjazdem)?
3) Czy połączenia z kraju UE do Polski, dzięki aktywnemu pakietowi (rozmowy, sms i 6GB), będą bezpłatne i czy sms również są bezpłatne?
4) Czy aby wykonać połączenie, za każdym razem muszę wpisywać ten prefiks *111*48...? Czy taka sama zasada działania jest również przy wysyłaniu smsów?
5) Ile dokładnie wynosi pakiet internetu poza krajem? Słyszałem, że jest on uzależniony od kwoty wydawanej na doładowania/pakiet - podejrzewam jakieś 1,5GB?
6) Ten pakiet za 29zł, jeśli dobrze rozumiem, jest cykliczny - czy będąc we Francji, również będzie się on automatycznie aktywował?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: TomPL »

2) Roaming aktywuj (bezpłatnie) w kraju, kiedy chcesz, byle przed wyjazdem :)
3) Tak
4) Pierwsze słyszę o konieczności prefiksu *111*, ale ja nie mam na kartę, tylko abonament, więc może mnie cos ominęło...
5) http://gsmonline.pl/artykuly/plus-roami ... anych-cena
6) Tak
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj crapu123,
crapu123 pisze:Gdy już będę mieć ten pakiet, to rozumiem, że muszę sobie aktywować usługę roamingu (*101*11*01#), uprzednio sprawdzając, czy nie mam jej już włączonej (*101#).
Dokładnie tak. Włączenia usługi należy dokonać będąc jeszcze w Polsce: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _faqid=150.
crapu123 pisze:Zamierzam wyjechać do Francji
crapu123 pisze:Będąc już poza krajem i chcąc wykonać połączenie jak w kraju, bez kosztów (dzięki pakietowi), muszę wykonać połączenie z dodatkowym prefiksem --> *111*48NR_TEL#.
W przypadku Francji, połączenia będzie można wykonywać poprzedzając numer telefonu prefiksem kraju, czyli dzwoniąc do Polski wybieramy +48 lub 0048 i numer docelowy. SMS-y poprzedzamy tylko prefiksem kraju (+48).
crapu123 pisze:1) Czy są to wszystkie kroki, które muszę wykonać przed wyjazdem i czy czegoś nie pominąłem?
Tak.
crapu123 pisze:2) Czy aktywując usługę roamingu ponoszę jakieś koszty oraz czy mogę ją mieć aktywną, mimo bycia w Polsce (np. aktywacja kilka dni przed wyjazdem)?
Aktywacja usługi jest bezpłatna. Korzystając z numeru w Polsce, przy aktywnej usłudze roamingu, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, chyba, że mieszkasz w rejonie przygranicznym i istnieje szansa do zalogowania się do jakiegoś "obcego" operatora.
crapu123 pisze:3) Czy połączenia z kraju UE do Polski, dzięki aktywnemu pakietowi (rozmowy, sms i 6GB), będą bezpłatne i czy sms również są bezpłatne?
Tak.
crapu123 pisze:5) Ile dokładnie wynosi pakiet internetu poza krajem? Słyszałem, że jest on uzależniony od kwoty wydawanej na doładowania/pakiet - podejrzewam jakieś 1,5GB?
crapu123 pisze:Chciałbym sobie aktywować ten pakiet za 29zł rozmowy, sms i 6GB (*136*11*23#)
W przypadku tej promocji pakiet internetowy w UE to 2 GB.
crapu123 pisze:6) Ten pakiet za 29zł, jeśli dobrze rozumiem, jest cykliczny - czy będąc we Francji, również będzie się on automatycznie aktywował?
Tak, pakiet odnowi się, jeżeli konto numeru będzie aktywne i saldo konta pozwoli na pokrycie kosztów aktywacji promocji.
Zwróć jeszcze uwagę na Politykę Uczciwego Korzystania: http://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-plu ... artaOplaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
prz3mk1ng
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2018, o 12:07

Internet za granicą w JA + NA KARTE I

Post autor: prz3mk1ng »

Witam, jak w temacie posiadam taryfe JA + NA KARTE I i za kilka dni wybieram sie dokładnie do Francji. Chciałbym pozyskać tutaj szczegółowe informacje do tego czy z włączonym roamingiem mój internet (korzystam z pakietu 1 lub 2 gb) oraz zasięg zostaną zachowane. A jeżeli musiałbym coś zmienić proszę o podpowiedzi co i jak :) Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2018, o 12:41 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj prz3mk1ng,
prz3mk1ng pisze:Chciałbym pozyskać tutaj szczegółowe informacje do tego czy z włączonym roamingiem mój internet (korzystam z pakietu 5zl i 300mb - *121*11*11#) oraz zasięg zostaną zachowane.
Usługa roamingu umożliwia właśnie skorzystanie z zasięgu innych sieci, poza granicami kraju. Przed wyjazdem proponuję sprawdzić czy jest ona na pewno aktywna na koncie Twojego numeru (kod na weryfikację *101#; ewentualna aktywacja *101*11*01#).

Ponadto należy zweryfikować czy w telefonie ustawiony jest automatyczny wybór operatora oraz czy opcja "wysyłania” (prezentowania) własnego numeru jest włączona.
Szczegółowe informacje na temat roamingu, znajdziesz na tej stronie: http://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-plu ... i-na-karte.
prz3mk1ng pisze:posiadam taryfe JA + NA KARTE I
prz3mk1ng pisze:(korzystam z pakietu 5zl i 300mb - *121*11*11#)
W jaki sposób nastąpiła aktywacja tego pakietu? On nie jest standardowo dostępny w tej taryfie: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=17888?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
prz3mk1ng
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2018, o 12:07

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: prz3mk1ng »

To była pomyłka, korzystam z pakietów 1 i 2 gb. Czyli rozumiem że zostało mi tylko załadowanie odpowiedniej według mnie ilości gb internetu z którego skorzystam za granicą? Wymienione przez panią ustawienia telefonu i roamingu posiadam włączone. A czy pobytu za granicą i używanie internetu naliczone zostaną mi jakieś wyższe opłaty?
ODPOWIEDZ