spłata rat za urządzenie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: spłata rat za telefon

Post autor: Marta_Plus »

CYCU,
CYCU pisze:czy mogę w takim piśmie zawrzeć prośbę o dołączenie tych wszystkich pozostałych rat do kolejnej faktury, czy nie jest to możliwe?
Tak, wówczas zostaniesz obciążony ratami. Możesz też wcześniej spłacić raty i wysłać pismo z prośbą o rozliczenie rat. Jeśli wniosek dotyczący rat zostanie zrealizowany, to zmiany będą widoczne w saldzie konta po wystawieniu bieżącej faktury VAT. Jeśli będzie to dla Ciebie wygodniejsze, możesz udać się do salonu Plusa: http://www.plus.pl/znajdz-salon i tam zgłosić pracownikowi taką dyspozycję, a również dokonać wpłaty należności ratalnych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
CYCU
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, o 19:42

Re: spłata rat za telefon

Post autor: CYCU »

Marta_Plus pisze:Jeśli będzie to dla Ciebie wygodniejsze, możesz udać się do salonu Plusa: http://www.plus.pl/znajdz-salon i tam zgłosić pracownikowi taką dyspozycję, a również dokonać wpłaty należności ratalnych.
Skoro jest możliwość załatwienia w salonie wcześniejszego spłacenia telefonu to takie rozwiązanie mnie jak najbardziej satysfakcjonuje.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
lukasbiggie
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 19 sty 2015, o 12:57

Raty za telefon a szybsza spłata

Post autor: lukasbiggie »

Witam, w październiku kończy mi się umowa na abonament (na firmę) jednak raty za sprzęt mam jeszcze do 05.2020 czy jest możliwość spłacenia wszystkich rat za jednym zamachem np w przyszłym miesiącu? tak aby nie chodziły za mną już więcej? Plus dochodzi fakt, że chcę opchnąć telefon na allegro, a jak wiadomo ludzie boja się kupować telefony z sieci plus.


Oraz może banalne pytanie, ale czy PLUS daje simlocki na telefony?
fl3ex
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 7 lis 2015, o 11:57

Re: Raty za telefon a szybsza spłata

Post autor: fl3ex »

Sam dzisiaj to robiłem, konsultant na chatcie przekazał mi informację, aby wysłać do nich np. maila na adres: bok@plus.pl z następującymi danymi:
a) Imię i nazwisko
b) PESEL lub NIP
c) MSISDN (nr telefonu, którego dotyczy umowa)
d) Liczba rat, które Klient chce wcześniej uregulować oraz ich wartość
e) Termin dokonania wpłaty

Co do simlocka to od dawien dawna operatorzy już nie blokują telefonów simlockami.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: spłata rat za telefon

Post autor: Basia_Plus »

Witaj lukasbiggie,

zgodnie z tym, co napisał fl3ex, możesz opłacić dowolną liczbę rat przed wymaganym terminem, o czym należy poinformować Polkomtel.
Telefony sprzedawane w naszej sieci nie posiadają blokad simlock.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sandra90
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2019, o 10:01

Przeniesienie nuneru z plusa

Post autor: Sandra90 »

3 grudnia kończy mi się umowa na abonament w plusie a raty za telefon kończą sie w marcu 2020 roku.Chce przejść do playa w czerwcu oczywiście płacąc caly czas plusa. Jednak sporo w grudniu już w plusie nie będę to raty za telefon i tak bede musiała płacić do marca tak? A jeśli space w grudniu ten telefon do końca to nie bede miec wobec was zadbych wiecej zobowiązań?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, o 10:10 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: spłata rat za telefon

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Sandra90,
Sandra90 pisze:Jednak sporo w grudniu już w plusie nie będę to raty za telefon i tak bede musiała płacić do marca tak?
- tak, zgodnie z harmonogramem. Ewentualnie raty możesz spłacić wcześniej, pisaliśmy o tym np. tu
Sandra90 pisze:A jeśli space w grudniu ten telefon do końca to nie bede miec wobec was zadbych wiecej zobowiązań?
- jeśli wszystkie rachunki oraz raty zostaną opłacone, to żadnych zobowiązań już nie będzie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LuK1G
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2019, o 17:01

Raty za telefon.

Post autor: LuK1G »

Dzień dobry.
Chciałbym zapytać czy raty za telefon wpłaca się na ten sam rachunek, na który opłacam abonament? A może jest jakiś osobny rachunek zapisany w umowie, który przeoczyłem? Co mam wpisać w tytule przelewu? Pytam ponieważ wpłaciłem kwotę równą wysokości raty za telefon, w tytule wpisałem rata nr2 (pierwsza rata została opłacona u kuriera), dziś sprawdziłem w aplikacji Plus Online a tam widnieje nadpłata do abonamentu.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2019, o 17:32 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki - podobny temat
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: spłata rat za telefon

Post autor: Basia_Plus »

Witaj LuK1G,
LuK1G pisze:Chciałbym zapytać czy raty za telefon wpłaca się na ten sam rachunek, na który opłacam abonament?
tak, obie należności wpłacasz na ten sam rachunek bankowy.
LuK1G pisze:Co mam wpisać w tytule przelewu?
Tytuł przelewu nie ma znaczenia. Wszystko jest księgowane automatycznie na Twoim koncie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: spłata rat za telefon

Post autor: amaryl556 »

Opłaciłem dwie ostatnie raty za sam telefon. W PlusOnline figuruje nadpłata (suma dwóch ostatnich rat) a mimo to mam info ze umowa nie jest rozliczona. Kiedy to nastąpi?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: spłata rat za telefon

Post autor: Marta_Plus »

amaryl556,

rozliczenie wspomnianych dwóch ostatnich rat pojawi się jako spłata na najbliższej fakturze. W kolejnym miesiącu, w zakładce Saldo na fakturze, nie będą już uwzględnione te pozycje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: spłata rat za telefon

Post autor: amaryl556 »

Dziękuję za wyjaśnienie.
koliber2
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 7 sty 2019, o 18:14

Nadpłata rat za sprzęt

Post autor: koliber2 »

Specjaliści:)
Jak to jest w przypadku gdy klient nadpłaca raty i wg harmonogramu np następna rata powinna być załóżmy w styczniu 2020? Czy tak faktycznie będzie czy też niezależnie od nadpłat rata następna zostanie pobrana przy najbliższej fakturze czy zgodnie z harmonogramem??

Proszę również o przyspieszenie zgłoszenia #929020

Dziękuję!:)
Ostatnio zmieniony 7 sie 2019, o 11:32 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: spłata rat za telefon

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj koliber2,
- naliczanie rat będzie zgodne z terminami z harmonogramu. Harmonogram się nie skróci.
W przypadku wcześniejszej spłaty, późniejsze opłaty powinny być uiszczane w kolejnych następujących po sobie terminach zgodnych z harmonogramem.
koliber2 pisze:Proszę również o przyspieszenie zgłoszenia #929020
- zleciłam gdzie trzeba :)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: spłata rat za telefon

Post autor: amaryl556 »

Marta_Plus pisze:amaryl556,

rozliczenie wspomnianych dwóch ostatnich rat pojawi się jako spłata na najbliższej fakturze. W kolejnym miesiącu, w zakładce Saldo na fakturze, nie będą już uwzględnione te pozycje.
Wszystko jest dobrze lecz zastanawia mnie fakt następujący: Faktura po zsumowaniu wpłat za raty ostatnia wpłata abonamentu za poprzedni miesiąc różnią się z kwotą wymienioną na blankiecie do zapłaty. Kwota na blankiecie przekraczała kwotę abonamentu plus rata. Faktura opiewała na faktyczną kwotę do zapłaty po uwzględnieniu nadpłat. Jak to ugryźć.
ODPOWIEDZ