Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
iratex
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 gru 2013, o 14:31

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: iratex »

Proszę o odpowiedz dlaczego po upływie 8 dni nie mogę realizować połączeń wychodzących. W dniu 7 lutego 2018 roku wysłałem SMS'a pod numer 2699 o treści PNK na koncie posiadałem środki do opłaty za tego SMS'a. Otrzymałem odpowiedz "że taryfa JA + NA KARTĘ zostanie włączona w ciągu 8 dni iże w dniu zmiany taryfy otrzymam SMS'a z potwierdzeniem. W dniu 8 lutego 2018 roku dostałem SMS'a ż rozmowy i SMS wychodzące zostały zablokowane -upłynął termin kontraktu MIX Plus. Do dnia dzisiejszego tj. 18 luty 2018 roku połączenia wychodzące są zablokowane i obiecany SMS nie dotarł do mnie. Co mam dalej zrobić by wykorzystać środki które pozostały na koncie ?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Ron »

iratex pisze:Proszę o odpowiedz dlaczego po upływie 8 dni nie mogę realizować połączeń wychodzących. W dniu 7 lutego 2018 roku wysłałem SMS'a pod numer 2699 o treści PNK na koncie posiadałem środki do opłaty za tego SMS'a. Otrzymałem odpowiedz "że taryfa JA + NA KARTĘ zostanie włączona w ciągu 8 dni iże w dniu zmiany taryfy otrzymam SMS'a z potwierdzeniem. W dniu 8 lutego 2018 roku dostałem SMS'a ż rozmowy i SMS wychodzące zostały zablokowane -upłynął termin kontraktu MIX Plus. Do dnia dzisiejszego tj. 18 luty 2018 roku połączenia wychodzące są zablokowane i obiecany SMS nie dotarł do mnie. Co mam dalej zrobić by wykorzystać środki które pozostały na koncie ?
Sprawa jest bardzo prosta, aby przejść z MIXa do oferty na kartę Twój numer musi znajdować się w okresie ważności konta na połączenia wychodzące. Konto zostało zablokowane dlatego nie doszło do migracji.
Sprawdź ważność na połączenia przychodzące *100#

Jak przejść z oferty MIX do oferty na kartę.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: sl@w_es »

iratex pisze:(...). Do dnia dzisiejszego tj. 18 luty 2018 roku połączenia wychodzące są zablokowane i obiecany SMS nie dotarł do mnie. Co mam dalej zrobić by wykorzystać środki które pozostały na koncie ?
1) Doładuj konto za 10 zł - jego ważność wydłuży się o 10 dni.
2) Wyślij ponownie SMS o treści: PNK na numer 2699.
3) Odczekaj magiczne 7 dni, kiedy to zostaniesz przeniesiony do taryfy JA + NA KARTĘ I.
4) Korzystaj z promocji, pakietów i usług dostępnych w powyższej taryfie lub zmień na inną, bardziej Ci odpowiadającą. Zmiany taryfy możesz dokonać tylko na te najnowsze.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
iratex
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 4 gru 2013, o 14:31

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: iratex »

Dziękuję za zainteresowanie ale chciałbym wyjaśnić że ten SMS wysłałem 7 lutego a wtedy konto było włączone. Wyłączenie nastąpiło dnia 8 lutego. Więc dlaczego nie otrzymałem odpowiedzi SMS?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Ron »

iratex pisze:Dziękuję za zainteresowanie ale chciałbym wyjaśnić że ten SMS wysłałem 7 lutego a wtedy konto było włączone. Wyłączenie nastąpiło dnia 8 lutego. Więc dlaczego nie otrzymałem odpowiedzi SMS?
Zmiana taryfy następuje po 7 dniach od daty wysłania SMS i po 7 dniach musisz mieć ważne konto, a było zablokowane, dlatego nie doszło do zmiany taryfy.
iratex
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 4 gru 2013, o 14:31

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: iratex »

A za tamtego SMS'a została pobrana opłata czy nie?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: sl@w_es »

iratex pisze:(...) dlaczego nie otrzymałem odpowiedzi SMS?
W okresie oczekiwania na SMS o przejściu z MIX do taryfy PNK konto musi być aktywne, czyli posiadać możliwość wykonywania połączeń wychodzących.

Czytałeś w ogóle Regulamin PromocjiJa + Przejście z Plus Mix do Plus na Kartę”?
Odnoszę wrażenie, że nie ponieważ w § 1 pkt 7 masz odpowiedź na swoje pytanie:
Jeżeli w okresie siedmiu dni, o których mowa w ust. 5 powyżej upłynie Okres ważności dla usług wychodzących, o czym Abonent zostanie powiadomiony za pomocą wiadomości SMS, rozwiązanie Dotychczasowej Umowy nie nastąpi. W takim przypadku Abonent będzie mógł skorzystać z Promocji dopiero po zasileniu konta i ponownym wysłaniu wiadomości SMS, o której mowa w ust. 4.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Ron »

iratex pisze:A za tamtego SMS'a została pobrana opłata czy nie?
Nie, wysłanie SMSa na numer 2699 jest bezpłatne.
iratex
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 4 gru 2013, o 14:31

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: iratex »

czyli mimo posiadanych środków na koncie muszę znów dopłacić do tej operacji? To przecież jakaś paranoja. Przed upływem terminu kontraktu z którego się wywiązałem do końca nie mogłem wysyłać SMSów PREMIUM a teraz nie mogę korzystać z tego co mi zostało? To wygląda na to że z pełnią perfidii operator PLUSa mnie okradł z posiadanych środków.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Ron »

iratex pisze:czyli mimo posiadanych środków na koncie muszę znów dopłacić do tej operacji? To przecież jakaś paranoja. Przed upływem terminu kontraktu z którego się wywiązałem do końca nie mogłem wysyłać SMSów PREMIUM a teraz nie mogę korzystać z tego co mi zostało? To wygląda na to że z pełnią perfidii operator PLUSa mnie okradł z posiadanych środków.
Chyba nie rozumiesz. Plus jako operator działa prawidłowo i nikt Cie nie okradł. Dopilnuj ważności konta. W każdej sieci są takie zasady.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Ewa_Plus »

iratex,
- aby korzystać ze środków na koncie, musi ono być ważne. Okres ważności można wydłużać przez zasilanie konta. Dodatkowo po przejściu na kartę, będziesz miał możliwość uruchomienia Roku Ważności Konta. Dzięki temu nie musiał tak często doładowywać konta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
iratex
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 4 gru 2013, o 14:31

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: iratex »

Jak to jest piszecie że doładowanie za 10 zł przedłuża termin o 10 dni i powinno wystarczyć by wydłużyć ważność konta. Więc dzisiaj tak zrobiłem i okazało się że przedłużono mi ważność konta o 7 dni. Czy teraz zmieszczę się w terminie by karta stała się aktywna, bo SMS mówi o 8 dniach aktywacji? Postępuję tak jak mi podpowiedzieliście i co dalej?

Edycja:
sl@w_es pisze:
iratex pisze:(...). Do dnia dzisiejszego tj. 18 luty 2018 roku połączenia wychodzące są zablokowane i obiecany SMS nie dotarł do mnie. Co mam dalej zrobić by wykorzystać środki które pozostały na koncie ?
1) Doładuj konto za 10 zł - jego ważność wydłuży się o 10 dni.
2) Wyślij ponownie SMS o treści: PNK na numer 2699.
3) Odczekaj magiczne 7 dni, kiedy to zostaniesz przeniesiony do taryfy JA + NA KARTĘ I.
4) Korzystaj z promocji, pakietów i usług dostępnych w powyższej taryfie lub zmień na inną, bardziej Ci odpowiadającą. Zmiany taryfy możesz dokonać tylko na te najnowsze.

Tak zrobiłem
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, o 18:33 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty. Nie pisz proszę post pod postem. W przypadku konieczności uzupełnienia swojej wcześniejszej wypowiedzi, należy użyć opcji ZMIEŃ.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

iratex,

terminy ważności dla poszczególnych zasileń podałam Ci w regulaminie w tym poście: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... 95#p234280.
Jeżeli ważność konta upłynie, zmiana nie zostanie dokonana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
iratex
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 4 gru 2013, o 14:31

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: iratex »

W regulaminie termin jest określony na 7 dni i teraz ma pytanie czy doładowując za 10 zł w dniu dzisiejszym zmieszczę się w czasie ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

iratex,

zmiana systemowo dokonywana jest 8-go dnia:
5. Rozwiązanie Dotychczasowej Umowy nastąpi z upływem siedmiu dni od daty otrzymania przez POLKOMTEL wiadomości SMS, o której mowa w ust. 4 powyżej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ