Problem z prędkością internetu

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
obek
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 lut 2018, o 16:16

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: obek »

Na laptopie mam ten problem, nie wiem o co chodzi chyba powinenem przeinstalować wina.
Załączam screna jak wyglada sytuacja z toolsa z zasiegiem inny komputer.
Moje pytanie czy zaznaczone na niebiesko network band nie powinno byc zaznaczone: Automatycznie?
Co sądzisz o moim zasiegu routera ?:)
Załączniki
Internett.png
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: zbych_in_flames »

Łączysz się z 16394 ul. J.Słowackiego 21 to dobrze bo jest tam komplet pasm, ale niestety ma dość słaby sygnał. Po testuj przedstawiając router może znajdziesz miejsce gdzie będzie trochę lepszy sygnał (tak by RSRP spadło poniżej -100). W network mode wybierz LTE only a w network band B3+B20 lub jak nie ma podziału to po prostu LTE-Advanced (B3 +B7 tez możesz przetestować ale nei wiem czy w LTE2600 nie będzie już za niski sygnał o ile do Ciebie dociera).

Ogólnie jeśli chcesz poprawić zasięg to w grę wchodzi tylko antena zewnętrzna no chyba ze rzeczywiście możesz przestawić router gdzieś wyżej, ale tutaj nie ma gwarancji na dużą poprawę.
Pietr
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 16:45

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: Pietr »

Witam.
Właśnie dziś mi się skończył pakiet. Tak jak pisałem. Jak się kończy to blokują mi od razu przepustowość na 20Mbps. Dzwoniłem do BOK. Odebrała pani, sympatyczna. Chciała pomóc. Co mogła to zrobiła (jakieś resetowanie karty sim etc...). Nie poradziła sobie z ograniczeniem. Przekierowała mnie do jakiegoś typa. Jak tylko usłyszał "została mi ograniczona przepustowość" to od razu. Regulamin na to pozwala. Tak ma być. W czymś jeszcze pomóc? I tyle było rozmowy...
obek
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2018, o 16:16

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: obek »

zbych_in_flames pisze:Łączysz się z 16394 ul. J.Słowackiego 21 to dobrze bo jest tam komplet pasm, ale niestety ma dość słaby sygnał. Po testuj przedstawiając router może znajdziesz miejsce gdzie będzie trochę lepszy sygnał (tak by RSRP spadło poniżej -100). W network mode wybierz LTE only a w network band B3+B20 lub jak nie ma podziału to po prostu LTE-Advanced (B3 +B7 tez możesz przetestować ale nei wiem czy w LTE2600 nie będzie już za niski sygnał o ile do Ciebie dociera).

Ogólnie jeśli chcesz poprawić zasięg to w grę wchodzi tylko antena zewnętrzna no chyba ze rzeczywiście możesz przestawić router gdzieś wyżej, ale tutaj nie ma gwarancji na dużą poprawę.
Jak powienenem to zmienić bo jak zmieniam na LTE ONLY i naciskam UPDATE to zmienia się na poprzednia opcję "AUTO" :roll:
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: zbych_in_flames »

Zatwierdzasz Apply
obek
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2018, o 16:16

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: obek »

A czy podłączenie routera do mojego Huawei E5186 https://www.x-kom.pl/p/54512-router-tp- ... 0mb-s.html zwiększyło by prędkość ? :-D
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: zbych_in_flames »

Nie wiem co podłączenie dodatkowego routera miało by pomóc w tym przypadku, no chyba że masz jakieś miejsce na piętrze gdzie masz lepszy sygnał LTE itp, a nowy router miał by być źródłem wi-fi na parterze. itp Bo to jaką końcowa prędkość będziesz uzyskiwał zależy od poziomu sygnału LTE, rodzaju pasma (lub pasm w agregacji) i to jak bardzo zapchany jest na dawną chwile BTS.

Testowałeś kombinacje, które ci wymieniłem w poprzednich postach? Jakie wyniki na nich miałeś? Ewentualnie przetestuj każde pasmo osobno (poziom sygnału lub speedtest)
obek
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2018, o 16:16

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: obek »

Dzięki bedę testował. Mam obawy bo kiedyś zmieniałem w toolsie pasma po kolei i router mi zrobił się "ceglany" musiałem przywrocić ustawienia fabryczne :roll: dodatkowo właśnie na laptopie mam tak, że nie mogę wczytać strony z adresem routera i wejść w ustawienia. Ani nawet odpalić toolsa czym to mogło być spowodowane :?: Stąd te moje obawy przed zmianami pasma :-)
Jak to jest, że niektórzy pokazują wyniki na Lte i mają prędkość 100 :lol: czy ja też mogę taką osiągnąć?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: zbych_in_flames »

obek pisze:Jak to jest, że niektórzy pokazują wyniki na Lte i mają prędkość 100 czy ja też mogę taką osiągnąć?
Patrząc na Twoje dotychczasowe wyniki to w tej chwili raczej mało prawdopodobne (może w nocy jak jest mały ruch), ale ogólnie w agregacji 2 pasm powinna być jakaś poprawa, jak duża to już pokażą testy, niewykluczone tez by w ogóle uzyskać coś więcej będzie potrzebna antena zewnętrzna ( by np.: łapać agregacje (B3+B7).
obek
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2018, o 16:16

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: obek »

Zrobilem testy w pomieszczeniu i na zewnątrz predkości wyszly następujące z racji, że ten router jest do prądu ciągnąłem kabel i test był po WiFi:
W domu:
Obrazek
Na zawnątrz:
Obrazek
trochę dalej od okna:
Obrazek

a sygnał prentuje sie następująco na zewnatrz
Załączniki
Screenshot_2018-02-23-14-19-21-557_com.wilysis.cellinfolite.png
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: zbych_in_flames »

ok ale chodziło bardziej o testy kombinacji agregacji czyli:
zbych_in_flames pisze:W network mode wybierz LTE only a w network band B3+B20 lub jak nie ma podziału to po prostu LTE-Advanced (B3 +B7 tez możesz przetestować ale nei wiem czy w LTE2600 nie będzie już za niski sygnał o ile do Ciebie dociera).
Router ustaw gdzieś w oknie.

Telefon logował się do Band 3 czyli LTE1800, ale bardzo słaby sygnał, jaki to model?
arti45
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2018, o 16:01

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: arti45 »

Dołączam się do pytania wątku, gdyż u mnie wygląda to następująco:

Obrazek

Jestem u konkurencji gdzie teoretycznie mam internet 120mb, ale jak widzicie nawet nie dochodzi do tej prędkości...
Zastanawiam się nad plusem i prędkościami? Jak wyglądają realne ?
Sarat
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2018, o 22:11

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: Sarat »

Witam. Dołączam się do tematu. Posiadam router Huawei B525s-23a, internet miał osiągać prędkość do 300 mb/s. A rzeczywista wartość wynosi... 15kb/s. I nie, to nie jest żart. Podaję parametry z routera:
RSRQ: -18dB
RSRP: -111dBm
RSSI: -81dBm
SINR: -9dB
PLMN: 26001

96-315 Wiskitki
Mazowsze.



Dziękuję.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: zbych_in_flames »

@arti45, a to teraz korzystasz też z internetu mobilnego?

@sarat, przede wszystkim masz bardzo kiepskie parametry sygnału RSRP/RSRQ, gdzie stoi teraz router? Do BTS'ów niestety nie masz blisko, może być potrzebna antena zewnętrzna. 300 Mb/s to maks jaki można uzyskać (raczej tylko w warunkach laboratoryjnych) przy agregacji dwóch pasm w Plus (LTE1800 i 2600).

Podaj z panelu admian routera CELL ID i wykonaj test na www.speedtest.net
Sarat
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2018, o 22:11

Re: Problem z prędkością internetu

Post autor: Sarat »

@zbych_in_flames CELL_ID: 2938370. Nie mogę wykonać speedtstu, ponieważ strona nie chce się załadować. Router stoi na komputerze, ok. 30 cm od okna
ODPOWIEDZ