LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

daniel002dan, podaj proszę nazwę oferty, z której korzystasz oraz w którym kanale sprzedaży przedłużyłeś umowę?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
universal_nick
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: universal_nick »

To jest chyba oferta dla firm
Max109
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2018, o 16:17

Re: LTE bez limitu

Post autor: Max109 »

Czy podpisując umowę na pakiet 30 gb,możemy zmienić później na ten wyższy??
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

Max109,
- tak, będzie można zmienić na wyższą taryfę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
belecobelegdzie
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 09:41

Pytanie oferta internet

Post autor: belecobelegdzie »

Witam

Interesuje mnie nowa oferta internetu, na waszej stronie www
Nowa umowa bez urządzenia
0 zł za abonament przez 2 miesiące
Pakiet danych 45 GB.
LTE bez końca. klik odnosnik i wypluwa Po wykorzystaniu pakietu 45 GB otrzymujesz nielimitowany dostęp do transmisji danych w technologii LTE na terenie kraju z maksymalną prędkością pobierania danych.

I tutaj jest wspomniane, że nie ma limitu prędkości i ilości danych w tej ofercie, po przejsciu dalej w zamówieniu nie ma regulaminu odnosnie tego punktu.
Regulamin usługi Zielona Faktura Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych Regulamin promocji Cennik taryfy Plus Internet Regulamin programu smartDOM Regulamin Programu „JA PLUS TY" Regulamin promocji „WYPRÓBUJ HBO GO – PAKIET DANYCH" Regulamin sklepu internetowego


Więc jak to jest ograniczacie prędkość po xxx przesłanych danych w LTE czy nie?


Moja siostra nacieła sie dwa lata temu na wasz internet i po 70GB co miesiąc przez pół miesiąca nawet filmów na yt nie mogła oglądać...


Zużywam obecnie w timobile 300GB na 1 komputer.
Jako, że obecnie jestem w zasięgu trzech nadajników plusa i na każym jest lte-a i nie macie? wspomnianych limitóww mogła bym się zdecydować na jedną umowe.
Jesli jednak limitujecie internet to niestety wole zakupić dodatkową oferte u konkurencji, wolniej bo tylko 35Mbps ale bez jakichkolwiek limitów.


Jak by nie patrzeć mamy 2018 rok i teraz 100GB to potrafią tyle mieć gry z steam... oglądanie twitch w dobrej jakości kilka godzin to kilkanaście GB
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2018, o 11:09 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Pytanie oferta internet

Post autor: Michał_Plus »

belecobelegdzie, w regulaminie jest odniesienie :-)

"§ 4 USŁUGA „LTE BEZ KOŃCA"
1.W ramach promocji Abonent korzystający z planów cenowych Plus Internet 40, Plus Internet 50 oraz Plus Internet 70 o których mowa w § 2 pkt 1., zleca włączenie Usługi dodatkowej „LTE bez końca” oferującej nielimitowany dostęp do transmisji danych w technologii LTE na terytorium Polski w ramach zasięgu sieci Plus. Aktywacja usługi nastąpi w dniu aktywacji Karty SIM na podstawie Umowy."


oraz :

§ 2 PAKIETY TARYFOWE I INNE UPRAWNIENIA ABONENTA
4. Po przekroczeniu w jednym Okresie rozliczeniowym podstawowego limitu transmisji danych wynikającego z wybranego Promocyjnego Planu Cenowego, prędkość transmisji danych zostanie obniżona do prędkości maksymalnej 32 kb/s, chyba że Abonent korzysta z Usługi „LTE bez końca”
.

W pewnych przypadkach może jednak nastąpić obniżenie prędkości maksymalnej z uwagi na punkt 6 tego paragrafu:

6. W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s.

Temat FUP był już wielokrotnie poruszany na naszym forum. Zachęcam o zapoznania się z nim.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
belecobelegdzie
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 09:41

Re: LTE bez limitu

Post autor: belecobelegdzie »

Widać kara była za mała i na żarty z klientów wam sie zanosi.


No cóż... Jak dla mnie to jest oszustwo.

Treść na stronie nie zgadza sie z regulaminem.

Po wykorzystaniu pakietu 45 GB otrzymujesz nielimitowany dostęp do transmisji danych w technologii LTE na terenie kraju z maksymalną prędkością pobierania danych.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

belecobelegdzie, jest zgodny. Twoje zastrzeżenia były już omawiane. FUP (Fair Usage Policy) nie jest limitem / lejkiem. System ma zapewnić wszystkim Klientom równy dostęp do sieci. W praktyce może to skutkować (ale nie musi) obniżaniem prędkości transmisji Klientom przesyłającym znaczne ilości danych. U takich użytkowników wraz z rosnącym zużyciem danych, tego typu ograniczenia mogą być coraz bardziej nasilone i ustępować dopiero z początkiem kolejnego cyklu rozliczeniowego.

Transfer danych nigdy nie zostaje wstrzymany.

Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

belecobelegdzie pisze:Witam

Interesuje mnie nowa oferta internetu, na waszej stronie www
Nowa umowa bez urządzenia
0 zł za abonament przez 2 miesiące
Pakiet danych 45 GB.
LTE bez końca. klik odnosnik i wypluwa Po wykorzystaniu pakietu 45 GB otrzymujesz nielimitowany dostęp do transmisji danych w technologii LTE na terenie kraju z maksymalną prędkością pobierania danych.

I tutaj jest wspomniane, że nie ma limitu prędkości i ilości danych w tej ofercie, po przejsciu dalej w zamówieniu nie ma regulaminu odnosnie tego punktu.
Regulamin usługi Zielona Faktura Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych Regulamin promocji Cennik taryfy Plus Internet Regulamin programu smartDOM Regulamin Programu „JA PLUS TY" Regulamin promocji „WYPRÓBUJ HBO GO – PAKIET DANYCH" Regulamin sklepu internetowego


Więc jak to jest ograniczacie prędkość po xxx przesłanych danych w LTE czy nie?


Moja siostra nacieła sie dwa lata temu na wasz internet i po 70GB co miesiąc przez pół miesiąca nawet filmów na yt nie mogła oglądać...


Zużywam obecnie w timobile 300GB na 1 komputer.
Jako, że obecnie jestem w zasięgu trzech nadajników plusa i na każym jest lte-a i nie macie? wspomnianych limitóww mogła bym się zdecydować na jedną umowe.
Jesli jednak limitujecie internet to niestety wole zakupić dodatkową oferte u konkurencji, wolniej bo tylko 35Mbps ale bez jakichkolwiek limitów.


Jak by nie patrzeć mamy 2018 rok i teraz 100GB to potrafią tyle mieć gry z steam... oglądanie twitch w dobrej jakości kilka godzin to kilkanaście GB
Tną prędkość do 20 Mbps zaraz po wykorzystaniu pakietu GB z abonamentu. Zdarza się, że pod koniec miesiąca nie da się korzystać z netu (kolejna obcinka). LTE bez limitu to poważne nadużycie ze strony operatora.
Dodam, że mieszkam na wsi, bts ma dwie częstotliwości, trzecia podobno czeka na uruchomienie, nie ma problemu z prędkością na początku okresu rozliczeniowego - 60-100 Mbps to norma. Wykorzystam 45 GB i od razu wspomniane wcześniej 20 Mbps. Nie przypuszczam by było tu ogromne obłożenie nadajnika.
belecobelegdzie
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 09:41

Re: LTE bez limitu

Post autor: belecobelegdzie »

Michał_Plus pisze:belecobelegdzie, jest zgodny. Twoje zastrzeżenia były już omawiane. FUP (Fair Usage Policy) nie jest limitem / lejkiem.

Ja mówię o kłamliwym napisie koło oferty. Napiszcie obok jak jest naprawdę.

W jakim celu wprowadzacie w błąd i tylko użytkownik dowie się o waszym postępowniu z regulaminu który musi przeczytac?



Czyż to nie jest oszustwo zachwalać pomidory a wysyłać cytryny? To jest to samo koło oferty w posumowaniu jest jasno napisane bez limitu prędkości oraz limitu przesłanych danych tylko w regulaminie jest wzmianka o waszym wynalazku który nie ma nic wspólnego z słowem fair. Nawet w tym przypadku gdyby miało być w porządku dla innych to obcinacie w momencie kiedy jest duże obciążenie a nei człowiek ma 3 tygodnie 0 internetu.... to jest fair ?

Jak można wciskać ciemnote na oficjalnej stronie?
Po wykorzystaniu pakietu 45 GB otrzymujesz nielimitowany dostęp do transmisji danych w technologii LTE na terenie kraju z maksymalną prędkością pobierania danych.
Czyż to nie jest wprowadzanie klienta w błąd i to z pełną premedytacją?


Z mojej strony przesłałam moje zastrzeżenia odnośnie tego do UOIK. To nic nie da.... Ale są ludzie co kupią to ofertę i będa sie sugerować waszym kłamliwym podkreslonym poprzez pogrubienie tekstem i zgłoszą to również wtedy urząd powinnien zadziałać.
Jest limitrem i lejkiem jesli to robicie do konca okresu.


Sama bym sie na to nacieła!


Uważam, że powinni was ukarać teraz x3.
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: grzegorz0plonka »

Hmm, cos słuchałem jego wypowiedzi https://youtu.be/Ew_lQKEdvmQ?t=6m i moze ktoś pobierał ilości danych najczęściej w nocy czy to nie dostał lejka. Można spróbować nie obciążać stacji bazowych szczytowym godzinie wieczorem a lepiej ściągać duży danych w nocy jak kiedy stacji bazowy nie jest obciążonym i moze nie lapie szybko FUP lejka.
rafaluch
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 12:14

Re: LTE bez limitu

Post autor: rafaluch »

Na całe szczęście kończy mi się niedługo umowa i na pewno jej nie przedłużę. To wasze FUP jest o kant stołu rozbić.
Jeszcze bym może przymnknął oko, ale jak mam downloadu 0,47 Mb/s to zaczynam toczyć pianę :oops:
http://www.speedtest.pl/test/174889652
RnR
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 21:27

Re: LTE bez limitu

Post autor: RnR »

Niestety ja rowniez stalem sie ofiara Panstwa *oszustwa* i rowniez nie zamierzam tego tak zostawic...

Jakiekolwiek FUP nie moze byc aktywne gdy *nie ma innych uzytkownikow* - a wlasnie tak obecnie zostala *niezgodnie z umowa* obcieta maksymalna predkosc pobierania na moim koncie. Ograniczenie do 512kb/s jest stale przez cala dobe co *z definicji* lamie zapisy umowy o "maksymalnej mozliwej predkosci pobierania po przekroczeniu pakietu" i braku limitu danych.

*Jakiekolwiek* nie chwilowe (w celu zapewnienia rownego dostepu itp) ograniczenie tej predkosci *jednoczesnie* jest bezposrednim ograniczeniem maksymalnej ilosci danych jaka jestesmy w stanie pobrac w danym okresie czasu i np. ograniczenie do 512kb/s oznacza *niezgodny z umowa limit transferu danych do poziomu nie wiecej niz 5.27.. GB na dobe* i matematyki nie oszukacie. Tak sie sklada, ze dokladnie taki limit wskazuja u mnie obecnie wszelkie pomiary *i informacje o takim limitcie przekazal mi konsultant w trakcie jednej z rozmow* gdy zaczalem drazyc temat i w swojej naiwnosci staralem sie patrzyc na problem od strony technicznej i spokojnie go z Wami rozwiazac po tym gdy moje dzieci *prawdopodobnie* mialy czelnosc zostawic komputer z wlaczonym Netlixem po prostu wylaczajac telewizor do ktorego byl podpiety korzystajac z "najlepszego do ogladania filmow" internetu LTE...

Aktualnie w temacie powinienem miec zlozone dwie reklamacje - radze Panstwu dokladnie na nie odpowiedziec bo gdy tylko otrzymam odpowiedzi udaje sie do rzecznika praw konsumenta.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

RnR, informacje jak złożyć reklamację znajdziesz tutaj: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _topview=1.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Gabriel12 »

Witam czy to prawda ze w najnowszych taryfach internetu (te od lutego) jest znowu natrętny fup? z dobrego źródła słyszałem ze jest dużo reklamacji na nowe oferty a fup obecnie kształtuje się w następujący sposób:
Pakiet podstawowy z pełną prędkością + ok 100GB z limitem prędkości po czym wskakuje lejek ok 0.5Mb/s. Z tego co tez udało mi się dowiedzieć abonamenty nie różnią się lejkami internetu jest tylko tyle więcej ile jest różnicy w pakietach podstawowych np. 45GB daje nam realnie na komfortowe zużycie ok 145 GB po czym wskakuje lejek 0.5Mb/s a w najdroższym jest to samo tylko zamiast 45 jest 100 co daje nam ok 200GB bez lejka 0.5Mb/s. Proszę o wypowiedz osoby z najnowszymi ofertami jak to jest z tymi lejkami bo ja na razie zostaje ze stara umowa na czas nieokreślony i z powodu tych informacji obawiam się przedłużać internet gdyż jest gorzej niż mam obecnie :evil: .
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2018, o 11:35 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
ODPOWIEDZ