SMS PROBLEM/NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Venio
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 sie 2011, o 09:09

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Venio »

Joanna_Plus pisze:jurbassteck,

tak jak pisałam:
Joanna_Plus pisze: Jeżeli do nadawcy dociera raport doręczenia oznacza, to że wiadomość została dostarczona przez sieć.
Ponadto tak jak piszesz:
jurbassteck pisze:Powtarzam również iż moja karta sim działa normalnie na innych telefonach i nie ma tam problemów z wiadomościami.
Venio,
Venio pisze:A dlaczego w Plusie nie działają smsy grupowe?
Venio pisze:rozbija smsy na pojedyncze wiadomości, tak jakby ktoś tylko do niego pisał.
Co masz dokładnie na myśli?
Venio pisze:U mnie dane mobilne włączają się i wyłączają same, gdy przychodzi mms, a z kartą Plusa tak nie jest.
Tę kwestię poruszaliśmy np.tutaj:
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... ia#p180229
czy tutaj:
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... ia#p197800.

TomPL,

oczywiście chodziło mi o odbiorcę.
1) Bzdura z tym oprogramowaniem, że nie każdy telefon ma taką funkcjonalność. Wyciągam kartę Play, wkładam Plusa i nagle telefon traci funkcjonalność:) Tylko na Waszych kartach trzeba włączać specjalnie dane mobilne. To widocznie programiści mają wywalone tylko i wyłącznie na Waszą sieć skoro tylko na Waszej karcie to nie działa.

2) Smsy grupowe - taka konferencja kilku osób w jednym oknie rozmowy. Oznaczasz poszczególne osoby, wysyłasz wiadomość i ta wiadomość przychodzi w jednym oknie, w którym oznaczone osoby mogą pisać. Niestety osoby z kartą Plusa nie mogą, bo takiego okienka nie dostają, a wiadomości, które wysyłane są w tym okienku, osoby z Plusa dostają jako wiadomość pojedyncza od konkretnej osoby, jak by tylko do niej wysyłamy był sms.

Tak to wygląda:
[SPOILER]Obrazek[/SPOILER]

Osób z Plusa w takiej wygodnej konferencji nie uświadczymy. To działa na zasadzie MMS-ów, a tu, jak wiemy ad.1, nie każdy telefon ma taką funkcjonalność:P
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

Venio,

zweryfikuję tę kwestię i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jurbassteck
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2018, o 00:28

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: jurbassteck »

Pani specjalistko plusa.
Zainstalowałem inne oprogramowanie, sprawdziłem co się dało.
Nawet załączyłem aplikację Ghostly SMS i że tak sobie pozwolę du.a..
Jedynie z kartą sim od plusa są takie jaja.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: TomPL »

Joanna_Plus pisze: Jeżeli do nadawcy dociera raport doręczenia oznacza, to że wiadomość została dostarczona przez sieć.
Spróbujmy dyplomatycznie doprecyzować: systemowi zarządzania wiadomościami (centrum wiadomości - CW) Plusa wydaje się, że dostarczył wiadomość do adresata, więc informuje o tym nadawcę sms-a. A być może nawet jest jeszcze dyplomatyczniej: CW nadawcy dostaje potwierdzenie odbioru od CW odbiorcy i wtedy informuje o tym nadawcę, a że odbiorca jeszcze fizycznie wcale jej nie odebrał, to już nie ich zmartwienie...

Ciekawe, czy jest tu na forum ktoś, kto wie dokładnie, technicznie, jak działa przekazywanie sms-ów? Chodzi mi o całą drogę: nadawca -> centrum wiadomości nadawcy -> centrum wiadomości odbiorcy -> odbiorca. I jak to działa w czasie, szczególnie gdy odbiorca poza zasięgiem...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

jurbassteck,

zatem pozostaje skierowanie telefonu do serwisu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jurbassteck
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2018, o 00:28

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: jurbassteck »

Joanna_Plus pisze:jurbassteck,

zatem pozostaje skierowanie telefonu do serwisu.
Pani specjalistko, jakimś dziwnym trafem karty sim z innych sieci działają normalnie i nie ma problemu z wiadomościami sms i mms.
Proszę się przyznać, że nie wiecie o co chodzi i nie potraficie tego zdiagnozować ani poprawić na poziomie aktualizacji.
Jak widzę czytając to forum jest kilkaset takich problemów, a Plus dalej nic z tym nie robi.
Aktualizacje telefonu i konfiguracje robione na bieżąco.
Venio
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 11 sie 2011, o 09:09

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Venio »

A moje zgłoszenie sprawiło konsternację w zespole Plusa :-D :-D W Plusie działa coś nie tak pod tym względem, ale nawet nie liczę, że to naprawią. Nówka telefon z taśmy Samsunga z tego roku i nikt mi nie będzie wmawiał, że telefon ma problem :-) Używam innej sieci, wkładam kartę Plusa kolegi i problemy jego pojawiły się nagle na moim telefonie, także widać, gdzie śmierdzi.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Joanna_Plus »

jurbassteck,

powtórzę ponownie:
jeżeli do nadawcy dociera raport doręczenia oznacza, to że wiadomość została dostarczona przez sieć.
jurbassteck pisze:nie potraficie tego zdiagnozować ani poprawić na poziomie aktualizacji.
Aktualizację oprogramowania udostępnia producent urządzenia.

Venio,
Venio pisze:Smsy grupowe - taka konferencja kilku osób w jednym oknie rozmowy.
Mamy plany wdrożenia takiej usługi - natomiast na tę chwilę termin realizacji nie jest znany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jurbassteck
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2018, o 00:28

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: jurbassteck »

Joanna_Plus pisze:jurbassteck,

powtórzę ponownie:
jeżeli do nadawcy dociera raport doręczenia oznacza, to że wiadomość została dostarczona przez sieć.
A ja nie będę powtarzał po raz kolejny tego co pisałem wcześniej o kartach sim innych operatorów..
Nie będę się kopał z koniem!
Ralia
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 11:51

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Ralia »

Witam, mam problem z wiadomościami przychodzącymi, mianowicie albo SMS dochodzi do mnie z opóźnieniem (nawet do paru godz.) choć gdy już się pojawi w skrzynce odbiorczej to godzina zgadza się z godziną wysłania lub też SMS okazuje się, że jest w skrzynce odbiorczej ale telefon on tym nie powiadomił. Taka sytuacja ma miejsce nie tylko z użytkownikami Plusa ale też innych sieci. Nie jest to nagminne póki co, ale zaczyna się zdarzać coraz częściej.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Ralia,

jak wygląda sytuacja po przełożeniu karty SIM do innego aparatu? Czy model aparatu to ten podany w opisie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ralia
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 11:51

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Ralia »

Model konkretnie to Sony Xperia E5 F3311. Natomiast nie przekładałam karty sim do innego telefomu.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: TomPL »

Ralia pisze:Witam, mam problem z wiadomościami przychodzącymi, mianowicie albo SMS dochodzi do mnie z opóźnieniem (nawet do paru godz.) choć gdy już się pojawi w skrzynce odbiorczej to godzina zgadza się z godziną wysłania lub też SMS okazuje się, że jest w skrzynce odbiorczej ale telefon on tym nie powiadomił. Taka sytuacja ma miejsce nie tylko z użytkownikami Plusa ale też innych sieci. Nie jest to nagminne póki co, ale zaczyna się zdarzać coraz częściej.
Coś im się co jakiś czas blokuje w centrum wysyłania wiadomości. Ja mam średnio takie okresy 2-3 razy w roku, że sms-y przychodzą nie na bieżąco, tylko dopiero na drugi dzień. W takim sms-ie widać, że data wysłania jest wczorajsza a przyszło dopiero następnego dnia :evil:
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: NIE DOCHODZA DO MNIE SMSY/Problem z wysyłaniem.

Post autor: Marta_Plus »

Ralia,
Ralia pisze:Natomiast nie przekładałam karty sim do innego telefomu.
Proszę zatem, jeśli masz taką możliwość, o sprawdzenie karty SIM w innym aparacie i informację zwrotną. Pozwoli to nam na dalszą diagnozę problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Athen
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2018, o 09:31

Nie do chodzą SMS

Post autor: Athen »

Witam! Nie dochodzą mi SMSy od osób, które są w sieci Orange. Oni dostają SMS ode mnie, a ja od nich nie. Z innych sieci SMSy normalnie przychodzą. Co może być przyczyną? :-(
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2018, o 10:16 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki – ten sam temat.
ODPOWIEDZ