Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
t0mi
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 kwie 2018, o 13:10

ODU IDU czy czy Huawei B525

Post autor: t0mi »

Witam
Zainteresowany jestem ofertą Plusa na internet domowy Lte.
Zastanawiam się czy wybrać zestaw ODU IDU 300 czy router Huawei B525.
Które z urządzeń będzie się lepiej u mnie sprawowało na plus b525 przemawia port usb do podłączenia dysku i brak zbędnych kabli.
Moje namiary to:
GPS: 50.297560 19.121293

Proszę o poradę.
Dziękuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2018, o 14:55 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: ODU IDU czy czy Huawei B525

Post autor: Kamilf1987 »

Oduidu gdyby nie cena. Wyniesienie modemu nad dach zawsze da lepszy efekt niż postawienie go pod dachem. Chyba że planujesz dołożyć antenę do b525, wtedy porownywalnie, zostanie do wyboru oduidu drożej czy Huawei taniej.
Ja wziąłem b525, bo taniej. Ale mam antenę zewnętrzna od starego routera.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2018, o 14:55 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
t0mi
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2018, o 13:10

Re: ODU IDU czy czy Huawei B525

Post autor: t0mi »

Czy umiejscowienie anteny zewnętrznej będzie istotne? czy tylko samo wystawienie anteny na zewnątrz.
Pytam dlatego, że nadajników jest koło mnie sporo i nie wiem z którego lepiej byłby ściągany sygnał.
Czu router łączy się tylko z jednym nadajnikiem na kilku częstotliwościach czy może do kilku nadajników na różnych częstotliwościach.
Z tego co wiem jestem w zasięgu lte advance.
Prędkości przy korzystaniu z lte w telefonie wewnątrz budynku to 70/10 Mb
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2018, o 14:55 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: ODU IDU czy czy Huawei B525

Post autor: Kamilf1987 »

Zdaje się że wszystkie oduidu mają anteny dookólne. Czyli nie kierunkowe. Jeśli nie zamierzasz takiej stosować to umiejscowienie tego nad dachem jest w zasadzie bez znaczenia, oczywiście logicznym jest żeby nie montować tego za kominem czy inna przeszkoda od strony bts z którego chciałbyś korzystac, ja siebie dawniej montowane to tak że było najwyżej, ponad kominem i wszystkim co mogło go przyslonic. Jeśli stosujesz antenę kierunkową musisz wycelowac ja w jakiś konkretny nadajnik.
Jak te urządzenia agreguja pasma tego nie jestem w stanie Ci napisać, ponieważ u mnie b525 nie agreguje niczego, nie jestem w zasięgu, musi wypowiedzieć się ktoś kto ma z tym do czynienia u siebie w praktyce.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2018, o 14:55 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
t0mi
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2018, o 13:10

Re: ODU IDU czy czy Huawei B525

Post autor: t0mi »

Kamilu bardziej skłaniam się jednak do huaweia b525 i jeśli podczas testów nie będę w 100% zadowolony dodatkowo zainstaluje antenę na dachu. Fakt gdzieś mi umknęło, że mogę zastosować antenę dookólną zamiast kierunkowej.
Dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam


ps. Dla osób które zastanawiają się gdzie mają i jakie nadajniki tutaj jest mapka:
http://beta.btsearch.pl/
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2018, o 14:55 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: dariuszmatysik »

W odległości kilkuset metrów 3 BTS-y z LTE1800Aero2 i LTE800Sferii oraz agregacją tych pasm LTE. LTE800 Sferii wnosi niewiele, gdyż to tylko 5MHz w MIMO2x2 i DL do 37,5Mb/s. Na dodatek pozwolenia wygasają z końcem roku. Zamiast nich na Reymonta i Stawowej pozwolenia na LTE900( tez tylko 5MHz) , trzeba sprawdzić czy już działają. W przyszłości agregacja LTE1800+900. Brak pozwoleń na LTE2600Plusa. sprawdź z którym BTS-em łączysz się w domu na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info, pokaże eNB, ECI BTS-a i parametry sygnału. Do tego wieczorny speedtest. Na B525 można wymuszać konkretne pasma i agregacje 2 pasm LTE za pomocą HManagera, pokazuje też CID BTS-a i parametry sygnału. Anteną kierunkową wymusisz połączenie z najmniej obciążoną stacją bazową Plusa, te pobliskie 3 są na różnych kierunkach.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Kamilf1987 »

Też wybrałem b525, co prawda nie w plusie, ale w plusie też brałem go pod uwagę. Cena oduidu300 była nie do przyjęcia jak dla mnie, nie chcialem aż tyle wydać na router. Pozatym wyremontowalem poddasze, kable antenowe mam już puszczone tak jak chcialem, nie koniecznie tam gdzie chciałbym by stał router, a nie mam ochoty kłaść nowych kabli po domu bo mnie żona pogoni z tym.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Michał_Plus »

Kamilf1987, tak na marginesie :-)
Kamilf1987 pisze:Pozatym wyremontowałem poddasze, kable antenowe mam już puszczone tak jak chcialem, nie koniecznie tam gdzie chciałbym by stał router, a nie mam ochoty kłaść nowych kabli po domu bo mnie żona pogoni z tym.
W takim przypadku sprawdź Adaptery PowerLine, czyli Internet z gniazdka.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marzoon
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:24

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: marzoon »

Witam, kiedy ponownie bedzie w sklepie dostepny Hp Omen ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Daniel_Plus »

marzoon, sprzęt powinien być niebawem dostępny. Możesz też skontaktować się bezpośrednio z obsługą sklepu internetowego: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4365
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
belecobelegdzie
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 09:41

Wow nowa oferta internetu na kartę

Post autor: belecobelegdzie »

Witam
Mam numer którego nie używałam, że jest 2km odemnie nadajnik z pseudo LTE to pomyslałam doładuje zmienie taryfę, doładuje i potestuje

Pierwsze wrażenie kosmiczne DROŻYZNA, drugie z samym działaniem ping na LTE 60ms + w tiłombajl 18ms

Chciałam zapytać co za mózg wymyslił nową ofertę internetu na kartę? http://www.plus.pl/internet-na-karte
Ma ona służyć by klienci odeszli całkowicie od tej oferty czy jak?

Nocnego sciągania brak, limit 32kbps po pakiecie, pakiety drożyzna :) bonus nie zachęca... mamy 2018 a nie 2002rok

Polityka plusa widać zachęca tylko nie wiem kogo... Nowych klientów do omijania oferty czy starych do odejscia?

To jest oferta do smartfona a nie internetu w pc to już lepiej kupić waszą markę plusch tam przynajmniej zawalnia do 512kbps i można sobie zresetować za 5 zeta jak widzę na stronie www
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Michał_Plus »

belecobelegdzie, dziękujemy za sugestię. Przekażemy ją do odpowiedniego działu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ