roaming

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rafal.h
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 lis 2017, o 08:23

Re: roaming

Post autor: rafal.h »

Witam
Opisałem tutaj na forum na początku maja problem z niepoprawnym naliczeniem opłat za internet w roamingu. Przed chwilą złożyłem reklamację przez formularz w na stronie eboku. Proszę o ew. przyspieszenie rozpatrzenia (zgłoszenie nie ma nadanego numeru).
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: roaming

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj rafal.h,
- poprosiłam już Departament Reklamacji o pilne zajęcie się Twoją sprawą :)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: roaming

Post autor: habish »

Od 15 maja wszyscy klienci korzystający z ofert abonamentowych mogą skorzystać z unikalnego pakietu GB i swobodnie surfować w Internecie na terenie: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu. Promocja "Rosja piłka", którą uruchomiono ze szczególną dedykacją dla kibiców wybierających się do Rosji na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Promocja, jest ograniczona czasowo i trwa do 31 sierpnia.
Obrazek
Również od 15 maja wchodzi w życie nowa wersja promocji "Pakiet Orientalny - tani Internet w roamingu". Lista państw, w których można korzystać z pakietów została powiększona o 57 nowych pozycji i dotyczy teraz aż 93 kierunków i obejmuje kraje europejskie spoza EOG, Amerykę Środkową i Południową, Afrykę, Bliski i Daleki Wschód, a także możliwość korzystania z Internetu w roamingu na statkach i promach (Telenor Maritime). Szczegółowy wykaz można znaleźć w regulaminie promocji.
Źródło: http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1450
Regulamin Rosja Piłka: http://www.biuroprasowe.plus.pl/download.php?id=1190
Regulamin Pakiet Orientalny: http://www.biuroprasowe.plus.pl/download.php?id=1191
rafal.h
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2017, o 08:23

Re: roaming

Post autor: rafal.h »

Witam. Reklamacja rozpatrzona pozytywnie. Dzięki za wsparcie. Za dwa tygodnie znów będę w USA - mam nadzieję, że tym razem "przygody" z Plusem mnie ominą.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: roaming

Post autor: Marta_Plus »

Witaj rafal.h,

bardzo się cieszę z pozytywnego finału sprawy. Życzę miłego i udanego wyjazdu. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michas1985
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2018, o 21:25

Brak roamingu na Węgrzech.

Post autor: michas1985 »

Mam problem z roamingiem na Węgrzech. W poprzednim roku miałem to samo(honor 4x). Obecnie huawei p9 lite 2017. Na Słowacji telefon działał bez zarzutu, po przejechaniu granicy Węgrami dostałem smsa o przejechaniu granicy itp a telefon nie działa... Przee wyjazdem odwiedziłem salon plusa, powiedziano mi, ze wszystko jest dobrze skonfigurowane, a mimo to nie działa. Pomocy
Ostatnio zmieniony 11 cze 2018, o 09:45 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki- podobny temat.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Brak roamingu na Węgrzech.

Post autor: TomPL »

Znajoma niedawno miała podobny problem na Węgrzech i w Rumunii. Pomogło ręczne wybranie operatora, ale nie pamiętam którego...
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

michas1985,

czy telefon był wyłączany i włączany? Jaki komunikat pojawia się przy próbie nawiązania połączenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marens
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 1 lis 2010, o 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Połączenia międzynarodowe do UE - pakiet

Post autor: marens »

Mam pytanie, czy w promocji "Plus. Specjalna 25 Tylko SIM dla Stałych Klientów 4", jest dostępna usługa, która pozwoliłaby obniżyć koszt połączeń międzynarodowych do UE, konkretnie na Niemieckie numery komórkowe?
Ostatnio zmieniony 2 lip 2018, o 10:49 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie - przeniesienie postu do wątku z poruszonym tematem.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: roaming

Post autor: Marta_Plus »

marens,

wskazana promocja nie przewiduje niestety usług obniżających koszty połączeń międzynarodowych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
substytut
PlusManiak
Posty: 141
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 11:49

Re: roaming

Post autor: substytut »

Abonament przedłużony pod koniec 2017 roku. Komunikat z biura prasowego zawiera informację, że "Dodatkowe opłaty za usługi roamingowe w Unii Europejskiej będą obowiązywały od 25 maja 2018 r. dla nowych lub przedłużanych umów kontraktowych" (http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1453). Abonent większość czasu przebywa poza granicami kraju (Szwecja, Norwegia). Dziś dotarł sms o dopłatach. Czy zgodnie z komunikatem biura prasowego dopłaty nie powinny go nie dotyczyć, skoro umowa została zawarta przed 25.05.2018?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

substytut,
substytut pisze:Abonent większość czasu przebywa poza granicami kraju (Szwecja, Norwegia). Dziś dotarł sms o dopłatach.
jest to standardowy SMS przypominający o naruszeniu zasad Polityki Uczciwego Korzystania. Jeżeli więcej niż połowę tego okresu, Klient przebywa poza Polską to mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty roamingowe zgodnie z cennikiem, o czym mowa w wiadomości SMS.
substytut pisze: Czy zgodnie z komunikatem biura prasowego dopłaty nie powinny go nie dotyczyć, skoro umowa została zawarta przed 25.05.2018?
Dopłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE dotyczą umów zawartych po 25.05.2018 r.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
substytut
PlusManiak
Posty: 141
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 11:49

Re: roaming

Post autor: substytut »

Czyli dla umowy zawartej przed ta data doplaty nie obowiazuja?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: roaming

Post autor: Marta_Plus »

substytut,
substytut pisze:Czyli dla umowy zawartej przed ta data doplaty nie obowiazuja?
Tak - nie obowiązują.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
substytut
PlusManiak
Posty: 141
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 11:49

Re: roaming

Post autor: substytut »

Marta_Plus pisze:substytut,
substytut pisze:Czyli dla umowy zawartej przed ta data doplaty nie obowiazuja?
Tak - nie obowiązują.
Nawet jesli przebywa się więcej za granicą niż w kraju? (chcę się upewnić). Dziękuję
ODPOWIEDZ