połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
lena__m
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 maja 2018, o 09:49

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: lena__m »

Pani Joannao, czy jest Pani pewna jeśli chodzi o te ceny roamingowe w Turcji?
Według załącznika https://fs.siteor.com/gsmonline/article ... 1524465133

Turcja znajduje się w 1 grupie i cena za wykonane połączenie to 2,02 a za sms 0,62 . (reszty cen nie jestem pewna) Chyba że patrzę na zły załącznik ...
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

mpmdembi pisze:Bardzo proszę o następujące informacje odnośnie opłat za roaming, które dziś wprowadził Polkomtel.
1. Dla umów zawartych przed dniem dzisiejszym nic się nie zmienia - dobrze rozumiem?
2. Dla umowy abonamentowej zawartej od dziś lub używania pre-paid z pakietem no-limit i np. 7GB data dopłaty zostają wprowadzone i obowiązują dopiero gdy system stwierdzi, że przebywamy za granicą dłużej niż w Polsce (w okresie 30 dni)? Jednym słowem jeśli używam telefonu np. przez 5 dni w UE w miesiącu, to nadal mam tak jak w Polsce czyli nolimit dla rozmów i SMS/MMS oraz pakiet data wynikający z dotychczas obowiązującej tabeli?
Proszę o konkretną i prostą odpowiedź na powyższe pytania.
Też bardzo chciałbym znać odpowiedzi na te pytania, bo jak to zwykle bywa na stronie internetowej Plusa nie można doszukać się żadnych informacji.

Dodatkowo interesuje mnie:
Klienci korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE.

Klienci, którzy posiadają krajowe pakiety na transmisję danych z tzw. lejkiem (z okresem ważności 30 dni) otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w roamingu UE, a jeśli krajowy pakiet jest mniejszy niż 0,5 GB, to pakiet na transmisję danych w roamingu UE będzie równy wielkości pakietu krajowego.

W ramach powyższych pakietów, dopłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.
Za gsmonline.pl

czy to są pakiety jednorazowe czy comiesięczne?

Po raz kolejny działania Plusa budzą we mnie spory niesmak. Nie dość, że jako pierwsi realizują zgodę Prezesa UKE na pobieranie opłat w roamingu, to robią to jeszcze przed samymi wakacjami i całkowicie po cichu nie informując swoich klientów o żadnych szczegółach.
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

g-rs pisze:Po raz kolejny działania Plusa budzą we mnie spory niesmak. Nie dość, że jako pierwsi realizują zgodę Prezesa UKE na pobieranie opłat w roamingu, to robią to jeszcze przed samymi wakacjami i całkowicie po cichu nie informując swoich klientów o żadnych szczegółach.
Co Ty opowiadasz? Pierwszy dopłaty wprowadził Play, potem Orange (od połowy czerwca), Plus będzie trzeci (od końca czerwca) i ma ustawowy miesiąc by nas poinformować o szczegółach. Czyli dziś lub jutro zawisną regulaminy na stronie i pewnie też wyślą SMS-y.

Najczęściej szukam zmian tutaj:
http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komunikaty/
a czasem piszą coś tutaj:
http://www.biuroprasowe.plus.pl/note_list.php
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

emu pisze: Co Ty opowiadasz? Pierwszy dopłaty wprowadził Play, potem Orange (od połowy czerwca)
Czy nie pomyliłeś otrzymania zgody na dopłaty lub opłat w ramach tzw. zasady uczciwego korzystania z opłatami dla wszystkich?
Nigdzie nie znalazłem takich informacji.
emu pisze:ma ustawowy miesiąc by nas poinformować o szczegółach. Czyli dziś lub jutro zawisną regulaminy na stronie i pewnie też wyślą SMS-y.
Nie twierdzę, że działania Plusa są niezgodne z prawem. Twierdzę jedynie (oczywiście subiektywnie), że są nieetyczne. Za miesiąc to niektórzy już będą na wakacjach i będzie za późno by zmienić operatora czy nawet taryfę na bardziej korzystną.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: habish »

Nie pomylił, Play wprowadził dopłaty już dawno, a Orange informowało tym 17 maja, opłaty wchodzą 18 czerwca, ale to nie forum o tych operatorach, poczytaj trochę portali telekomunikacyjnych.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

patryk7588 pisze:Nie pomylił, Play wprowadził dopłaty już dawno, a Orange informowało tym 17 maja, opłaty wchodzą 18 czerwca, ale to nie forum o tych operatorach, poczytaj trochę portali telekomunikacyjnych.
Oczywiście.
W takim razie proszę o odpowiedzi na moje pytania oraz pytania mpmdembi.
Okazuje się, że konsultanci w salonach też niewiele wiedzą a przed wakacjami są to jednak bardzo ważne informacje. Wydaje mi się, że szczegóły powinny być zamieszczone w formie komunikatu albo dobrze widocznej zakładki na stronie głównej Plusa. Nie każdy ma czas na to, by spędzać kilkadziesiąt minut przekopując się przez różne podstrony i regulaminy zaszyte gdzieś głęboko.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Do mnie informacje o wprowadzeniu nowych opłat w roamingu, w Plus na Kartę od 28 czerwca, operator wysłał mailem w piątek 25. Też mnie to nie miło zaskoczyło, zacząłem więc przeglądać znowu oferty miejscowych opów, żeby znaleźć coś taniego.
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

g-rs pisze:Wydaje mi się, że szczegóły powinny być zamieszczone w formie komunikatu albo dobrze widocznej zakładki na stronie głównej Plusa.
Podałem 2 linki gdzie Plus komunikuje takie rzeczy i jak widać już wisi tam ta informacja.

Wow, cena netu w UE to 96,82 zł za 1 GB, a w Prosto na Kartę 199,22 zł za 1 GB i ani słowa o jakimś bezpłatnym przydziale netu :P. Może pojawi się w regulaminów poszczególnych pakietów?

"Inicjowanie połączeń w roamingu międzynarodowym odbywa się poprzez kod *111*nr_telefonu# " - czyżby tylko ten sposób wybierania numerów był odtąd stosowany?
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

emu pisze:
g-rs pisze:Wydaje mi się, że szczegóły powinny być zamieszczone w formie komunikatu albo dobrze widocznej zakładki na stronie głównej Plusa.
Podałem 2 linki gdzie Plus komunikuje takie rzeczy i jak widać już wisi tam ta informacja.

Wow, cena netu w UE to 96,82 zł za 1 GB, a w Prosto na Kartę 199,22 zł za 1 GB i ani słowa o jakimś bezpłatnym przydziale netu :P. Może pojawi się w regulaminów poszczególnych pakietów?

"Inicjowanie połączeń w roamingu międzynarodowym odbywa się poprzez kod *111*nr_telefonu# " - czyżby tylko ten sposób wybierania numerów był odtąd stosowany?
Wskaż gdzie tam jest informacja, o którą pytałem wyżej, dotycząca darmowych pakietów w Plusie na kartę?

Jak widać konsultanci Plusa też milczą. Czyżby oni także nic nie wiedzieli na temat planowanych zmian?
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

Sam sobie znajdź, nie będę przecież szukać tego za Ciebie.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem nowe zasady używania fona w roamingu. Za minutę wykonanego połączenia opłatą tak jak w kraju + 7 gr, czyli jak mam pakiet darmowych połączeń do wszystkich sieci to będę płacił 7 gr za minutę połączenia, a przy odebranych 5 gr za minutę? Tak samo z netem, jeśli mam w kraju pakiet 2 GB to ile będę miał do wykorzystania w roamingu? Proszę o konkretną odpowiedź, a nie w stylu znajdź sobie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

mpmdembi,
mpmdembi pisze:1. Dla umów zawartych przed dniem dzisiejszym nic się nie zmienia - dobrze rozumiem?
Tak, dla umów Plus Mix i Plus Abonament zawartych przed 25.05.2018 r.
mpmdembi pisze:2. Dla umowy abonamentowej zawartej od dziś lub używania pre-paid z pakietem no-limit i np. 7GB data dopłaty zostają wprowadzone i obowiązują dopiero gdy system stwierdzi, że przebywamy za granicą dłużej niż w Polsce (w okresie 30 dni)? Jednym słowem jeśli używam telefonu np. przez 5 dni w UE w miesiącu, to nadal mam tak jak w Polsce czyli nolimit dla rozmów i SMS/MMS oraz pakiet data wynikający z dotychczas obowiązującej tabeli?
30 dniowy okres obserwacji, dotyczy wyłącznie ofert Plus Abonament i Plus Mix. Dodatkowe opłaty są włączane jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
a. Klient więcej niż połowę czasu spędził w UE niż na terenie Polski lub poza UE;
b. Klient więcej korzystał w ciągu ostatnich 30 dni z usług w UE niż w Polsce i poza UE.

Informacje na temat zmian w ofercie prepaid: http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komuni ... ow-prepaid.

lena__m,
lena__m pisze:Turcja znajduje się w 1 grupie i cena za wykonane połączenie to 2,02 a za sms 0,62 .
Tak, zgadza się, ale jest to cennik połączeń/SMS-ów międzynarodowych, czyli wykonywanych/wysyłanych z Polski na numer tureckiego operatora.

g-rs,
g-rs pisze: Dodatkowo interesuje mnie:
Klienci korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE.

Klienci, którzy posiadają krajowe pakiety na transmisję danych z tzw. lejkiem (z okresem ważności 30 dni) otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w roamingu UE, a jeśli krajowy pakiet jest mniejszy niż 0,5 GB, to pakiet na transmisję danych w roamingu UE będzie równy wielkości pakietu krajowego.

W ramach powyższych pakietów, dopłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.
Za gsmonline.pl

czy to są pakiety jednorazowe czy comiesięczne?

Termin ważności pakietu minut/data, będzie równy okresowi ważności usług bez limitu/pakietu internetowego w kraju. Szczegóły będą zamieszczone w regulaminie.

bodek510,

o jaką ofertę pytasz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Plus na Kartę. Pod tym linkiem http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1453 tylko tyle wyczytalem i zrozumiałem (nie wiem czy dobrze :-( ).
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

patryk7588 pisze:Nie pomylił, Play wprowadził dopłaty już dawno, a Orange informowało tym 17 maja, opłaty wchodzą 18 czerwca, ale to nie forum o tych operatorach, poczytaj trochę portali telekomunikacyjnych.
Wychodzi na to, że jednak ja czytałem uważnie. Plus jako pierwszy wprowadził opłaty dla wszystkich swoich abonentów.
emu pisze:Sam sobie znajdź, nie będę przecież szukać tego za Ciebie.
Oczywiście, że nie będziesz... bo trudno szukać czegoś, czego nie ma.
Joanna_Plus pisze: g-rs,
g-rs pisze: Dodatkowo interesuje mnie:
Klienci korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE.

Klienci, którzy posiadają krajowe pakiety na transmisję danych z tzw. lejkiem (z okresem ważności 30 dni) otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w roamingu UE, a jeśli krajowy pakiet jest mniejszy niż 0,5 GB, to pakiet na transmisję danych w roamingu UE będzie równy wielkości pakietu krajowego.

W ramach powyższych pakietów, dopłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.
Za gsmonline.pl

czy to są pakiety jednorazowe czy comiesięczne?

Termin ważności pakietu minut/data, będzie równy okresowi ważności usług bez limitu/pakietu internetowego w kraju. Szczegóły będą zamieszczone w regulaminie.
I własnie o taką drobną informację mi chodziło. Dziękuję
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

g-rs pisze:Wychodzi na to, że jednak ja czytałem uważnie. Plus jako pierwszy wprowadził opłaty dla wszystkich swoich abonentów.
Dla abo (nie ten dział) i mix - pierwszy, ale tylko dla nowych klientów. Dla karty (czyli dla niemal wszystkich wypowiadających się w tym dziale) - jako trzeci.
g-rs pisze:Oczywiście, że nie będziesz... bo trudno szukać czegoś, czego nie ma.
Szukać można, ale się nie znajdzie. Tego w cennikach nie ma i napisałem o tym już w http://plusforum.pl/posting.php?mode=qu ... 7#pr238541.
g-rs pisze:I własnie o taką drobną informację mi chodziło. Dziękuję
To tylko niezobowiązująca informacja od Joanny. A nowego regulaminu promocji europejskiej wciąż brak (to on nam wyjaśni wszystkie zasady przyznawania pakietów minut i danych).

Skoro już są znane stawki, to poniższe informacje reklamowe ze strony plus.pl wypadałoby oznaczyć gwiazdką, bo wprowadzają (szczególnie zainteresowanych ofertą) w błąd:
Kupujesz i korzystasz
Równa stawka 19 w PL i roamingu UE
w Polsce i roamingu UE
- minuta na komórki i stacjonarne
- sms/mms na komórki
- 1 MB
ODPOWIEDZ