Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wojtek06061989
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 maja 2016, o 23:09

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: wojtek06061989 »

Rozumiem, w takim razie zostałem niedoinformowany przy przedłużaniu umowy i będę musiał tym tropem wyegzekwować wymianę sprzętu. Gdyż poniekąd czuję się oszukany bo poinformowano mnie że została mi włączona usługa LTE Advance, która z tego co rozumiem nie ma prawa działać na moim sprzęcie. Zgadza się?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

wojtek06061989, "LTE Advanced" nie jest usługą a technologią pozwalającą na agregację pasm. Pod warunkiem posiadania odpowiedniego modemu, oraz znajdowania się w zasięgu obsługiwanych przez niego pasm.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: dariuszmatysik »

W Kotuniu korzystać z IDU-ODU nie ważne którego to nieporozumienie, nigdy nie powinieneś brać tego złomu. Najbliższe BTS-y z LTE1800 Aero2 to Słowackiego 15 w Pile, na nim działa jeszcze LTE800 Sferii ale wiadomo że 5MHz pasma na nim skutkuje tragicznymi prędkościami. Na dodatek pewnie zgaśnie z końcem roku. Masz 6-7km do LTE1800 i las po drodze więc powinieneś korzystać z domowego routera LTE i porządnej anteny kierunkowej Dual LTE na 1800MHz. Zmiana na IDU-ODU300 nic nie zmieni, też ma pseudo antenki PCB o praktycznie zerowym zysku, na dodatek dookólne. Te wynalazki z CP/Plusa działają tylko przy niewielkich odległościach od BTS-a. Po co przedłużałeś umowę z Plusem skoro działa kiepsko? Inni operatorzy czekają,, mają lepszy zasięg i oferty.
wojtek06061989
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2016, o 23:09

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: wojtek06061989 »

Szczerze powiedziawszy sam nie wiem czemu się zdecydowałem... Pewnie dla tego że jak 2 lata temu szukałem czegokolwiek co by działało to tylko plus miał tutaj zasięg.... Może warto było teraz ponownie zweryfikować inne oferty... A możesz polecić jakiś konkretny zestaw na który mógłbym wymienić idu odu?
Radosny
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2018, o 09:55

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Radosny »

Mam problem z połączeniem VPN. Używałem programu FortiClient i przed zmianą operatora działało, teraz niestety nie :( Czy ktoś zna problem? Może muszę coś zmienić w ustawieniach standardowych urządzenia? Może da się jakoś sprawdzić czy mam publiczny IP?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: habish »

Michał_Plus pisze:patryk7588, tak, dzięki za przypomnienie. LTE cat.6. Agregacja pasma 1800MHz z 2600MHz.

Uzupełnienie: Dla zestawu zostały udostępnione następujące agregacje pasm: 800MHz + 1800MHz, 900MHz + 1800MHz, 800MHz + 2600MHZ.

Czyli pełna Lista to:
B3 + B8 (1800 + 900 MHz )
B3 + B20 (1800 + 800 MHz)
B3 + B7 (1800 + 2600 MHz )
B7 + B20 (2600 + 800 MHz )

:-)

Oczywiście, to czy agregacja w tych pasmach zadziała, zależne jest od ustawień i możliwości stacji. Niemniej, sprzęt taką możliwość daje. ;-)
Po stronie sieci została wdrożona agregacja TDD + TDD (B38 + B38):

Obrazek

Czy ODU-IDU 300 wspiera tą agregację? Ewentualnie czy zostanie to wprowadzone przy okazji najbliższej aktualizacji?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

patryk7588, wspiera. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
patrykoss8857
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2018, o 22:05

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: patrykoss8857 »

@Michał, planuję przenieść się do plusa z moim tel kom. Chciałbym odrazu podpisać umowę na internet do domu. Czy mógłbyś mi przedstawić jakaś ofertę z urządzeniem? Zerknij też proszę na zasięg, moja lokalizacja to 52.353831, 20.825221
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Daniel_Plus »

patrykoss8857, zasięg powinien być bardzo dobry, ponieważ najbliższa stacja znajduje się przy ulicy Pięknej, czyli w odległości ok. 0,5 km od lokalizacji, którą podałeś.

Ofertę na przeniesienie numeru możesz poznać na stronie: http://www.plus.pl, telefonicznie od konsultanta: https://www.plus.pl/formularze/zostaw-numer lub w punkcie sprzedaży: http://www.plus.pl/znajdz-salon
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawel_n
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 17 paź 2017, o 15:49

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: pawel_n »

pawel_n pisze:Jest jedna opcja która bardzo by się przydała w tych zestawach: bridge mode.

Router mam dużo lepszy i na pewno go nie wyeliminuje, bo wiele w routerze IDU brakuje, tak aby ten sprzęt mógł dorównać routerom z górnej półki.Nierealnym też wydaje mi się oczekiwanie iż oprogramowanie IDU zostanie rozbudowane o wszystkie brakujące funkcje. W związku z tym mam teraz podwójny nat - i wszystkie porty przekierowane w IDU na jedyne podpięte urządzenie - router.
Czy można prosić o ponowne rozpatrzenie powyższej prośby. W ostatnich dniach ruszyło LTE+ na najbliższych nadajnikach (agregacja), ale niestety zmieniacie w tym samym czasie coś więcej w ustawieniach, co skutkuje blokowaniem podwojnego NATa.
Aktualnie dom obsluguja mi dwa ASUSy w trybie AIMASH, wieć nie ma nawet co porónywać tego z mozliwościami IDU ODU. IDU ODU pelni u mnie funkcje tylko i wyłacznie modemu - tryb bridge mode bardzo poprawił by jego uzyteczność.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Daniel_Plus »

pawel_n, dziękuję, przekazałem sugestię do odpowiedniego działu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawel_n
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 17 paź 2017, o 15:49

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: pawel_n »

A "odpowiedni dział" coś odpowiada? Czy tylko daje fwd do "kotłowni"?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Daniel_Plus »

pawel_n, zgłosiłeś sugestię dodania nowej funkcjonalności w oprogramowaniu urządzenia, więc jeśli zostanie ona uwzględniona to pojawi się przy jednej z kolejnych aktualizacji. Na tym etapie zgłoszenia nie mam możliwości określenia, czy Twoja prośba będzie uwzględniona, czy nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kostrzu
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2018, o 16:14

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: kostrzu »

Witam

Proszę o sprawdzenie mojej lokalizacji pod kontem instalacji zestawu ODU IDU - 300
Czy jest możliwość wykupienia stałego adresu IP?

Podaje swoja lokalziację i czekam na odpowedz:

https://goo.gl/maps/AKn9eGdqBME2

51.576248, 19.271632

Dziekuję
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

kostrzu, pokrywająca ten obszar stacja to BT31176 w miejscowości Karczmy. Posiada LTE1800 i LTE900. Wymieniony przez Ciebie zestaw umożliwia agregację tych dwóch pasm. Informacje w temacie wykupienia stałego adresu IP znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ