połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Pugilares »

Publikacja regulaminu powoli staje się sprawą pilną. 29.07.2018 r. to już jutro.

Bardzo proszę o uściślenie, co to znaczy "po 29.07". Czy w dniu 29.07.2018 roku do godziny 23:59 mam cały czas pakiet 2GB?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Pugilares,
Pugilares pisze:29.07.2018 r. to już jutro.
Do 29 lipca pozostało jeszcze sporo czasu ;-).
Pugilares pisze:1. Ja+ na kartę (główny numer) z pakietem 6 GB+3GB/mies. w tym UE 2 GB pakiet ważny do 10.07.2018
Od
Joanna_Plus pisze:29/06 pozostała część limitu roamingowego data, zostanie rozliczona zgodnie z nowymi zasadami czyli według stawki 4,66 za 1 GB. Bezpłatny pakiet 0,5 GB, będzie dodany przy kolejnym odnowieniu wspomnianej promocji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Pugilares »

Bardzo śmiesznie, zostało 7 godzin do dnia wprowadzenia zmian. Co z regulaminem?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: habish »

Przecież mamy czerwiec a nie lipiec.
Pomyliłeś daty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Pugilares,
Joanna_Plus pisze:Publikacja regulaminu będzie wkrótce.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
vodafonik
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:55

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: vodafonik »

Jak to w końcu od dzisiaj jest :)?
Po sprawdzeniu w plus online widnieją pakiety:
Non stop 6GB EU-PL 1,88 GB
Pakiet DATA UE 0 B
Pakiet 100 min. UE 0:00

To znaczy, że pakiet 100minut zostanie przyznany dopiero wraz z odnowieniem się pakietu rozmowy +6gb?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

vodafonik,
vodafonik pisze:To znaczy, że pakiet 100minut zostanie przyznany dopiero wraz z odnowieniem się pakietu rozmowy +6gb?
Tak:
1. Pakiet 100 min. UE włączany jest wraz z aktywacją/odnowieniem Pakietu nielimitowanego. Włączenie Pakietu 100 min. UE nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.
http://www.plus.pl/documents/16/1206309 ... ety-UE.pdf
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

Wychodzi więc na to, że tysiące turystów korzystających z Plusa/Plusha na kartę zostało dziś odciętych od możliwości darmowych połączeń - nawet w minimalnym zakresie. Wykonałem dziś krótkie, niespełna dwuminutowe połączenie za które system naliczył 0,13 zł. Pakiet odnowi mi się dopiero po powrocie do kraju i wtedy te 100 minut do niczego mi już nie będzie potrzebne.
zafira
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2018, o 14:48

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: zafira »

Witam posiadam taryfę Prosto na kartę. Po wpisaniu kodu *136# otrzymałem wiadomość:
" Aktywne promocje:
Pakiet internet 3 GB (Limit 3 GB,w tym limit UE 0,4 GB).
Pakiet DATA UE - bez dodatkowych opłat z decyzji Prezesa UKE (Limit 0,5 GB)"
Czy oznacza to , że mogę wykorzystać 0,9 GB internetu w roamingu ?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Marta_Plus »

Witaj zafira,

czy pakiet został włączony dzisiaj?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zafira
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2018, o 14:48

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: zafira »

Tak pakiet został włączony dzisiaj
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Jak to dobrze, że posiadam kartę miejscowego opa, za 10 euro mam 3gb neta i 1000 minut do Polski. W plusie za za 42 zł to można sobie podzwonić i poserfować w necie. W tej chwili wróciliśmy niestety do epoki łupienia klienta będącego w roamingu.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

zafira,
zafira pisze:Pakiet DATA UE - bez dodatkowych opłat z decyzji Prezesa UKE (Limit 0,5 GB)
To jest bezpłatny pakiet wynikający z tej promocji: http://www.plus.pl/documents/16/1206309 ... ety-UE.pdf.
zafira pisze:Pakiet internet 3 GB (Limit 3 GB,w tym limit UE 0,4 GB).
Zaś to jest wartość pakietu, która będzie obowiązywała z dopłatą - 4,66 zł/1 GB (co daje 0,00455 zł/1 MB).
Po przetransferowaniu 0,4 GB, dalsza transmisja danych będzie rozliczana 0,03 zł/1 MB.

Szczegółowe wyjaśnienia w tym temacie, znajdziesz w naszym FAQ: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=24363.

Powyższe obowiązuje w Roamingu Regulowanym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Pugilares »

Pełna amatorka z wdrożeniem decyzji prezesa UKE.
1. Jest 29.06, a regulaminu nie ma,
2. W informacjach podawanych przez oficjalnych pracowników Plusa w tym wątku padały sformułowania "po 29.06", co znaczy, że od godziny 00:00 w dniu 30.06. Tymczasem dziś okazuje się, że zmiany zostały wprowadzone 24 godziny wcześniej niż zapowiadano.
3. Regulaminu, jak nie było, tak nie ma.
4. Sposób wprowadzenia zmian - tzn. najpierw zapłaciłem za pakiet z góry, zacząłem z niego korzystać, a potem w trakcie są wprowadzane zmiany znamionuje podejście nie fair. Np. zasilam konto 27.06, 28.06. uruchamiam pakiet na obowiązujących w tym dniu zasadach i następnego dnia już okazuje się, że pieniądze poszły na marne, bo Plus zmienił zasady. Takich rzeczy nie robi się nawet w post-paid, czyli w abonamencie. Robienie w ten sposób zmian w usłudze prepałd, gdzie klient najpierw płaci za usługi z góry, a potem dowieduje się, że nie może skorzystać z tego, za co zapłacił, to zakrawa na nieuczciwość.
5. Dziś (29.06) nadal wyświetla mi się, że mam 1,7 GB do wykorzystania w ramach non-stop EU-PL, a zarazem 0 do wykorzystania w pakiecie data UE.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: g-rs »

Pugilares pisze:Pełna amatorka z wdrożeniem decyzji prezesa UKE.
1. Jest 29.06, a regulaminu nie ma,
2. W informacjach podawanych przez oficjalnych pracowników Plusa w tym wątku padały sformułowania "po 29.06", co znaczy, że od godziny 00:00 w dniu 30.06. Tymczasem dziś okazuje się, że zmiany zostały wprowadzone 24 godziny wcześniej niż zapowiadano.
3. Regulaminu, jak nie było, tak nie ma.
4. Sposób wprowadzenia zmian - tzn. najpierw zapłaciłem za pakiet z góry, zacząłem z niego korzystać, a potem w trakcie są wprowadzane zmiany znamionuje podejście nie fair. Np. zasilam konto 27.06, 28.06. uruchamiam pakiet na obowiązujących w tym dniu zasadach i następnego dnia już okazuje się, że pieniądze poszły na marne, bo Plus zmienił zasady. Takich rzeczy nie robi się nawet w post-paid, czyli w abonamencie. Robienie w ten sposób zmian w usłudze prepałd, gdzie klient najpierw płaci za usługi z góry, a potem dowieduje się, że nie może skorzystać z tego, za co zapłacił, to zakrawa na nieuczciwość.
5. Dziś (29.06) nadal wyświetla mi się, że mam 1,7 GB do wykorzystania w ramach non-stop EU-PL, a zarazem 0 do wykorzystania w pakiecie data UE.
Dodając do tego jeszcze brak możliwości wykonywania bezpłatnych połączeń w zakresie obiecanych 100 minut i to w pełni sezonu urlopowego - wszystko to zakrawa na kpinę ze swoich użytkowników. W tej sytuacji chyba nie pozostaje nam nic innego jak pisanie skarg do UKE.
ODPOWIEDZ