Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
szymekja4
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 maja 2018, o 21:06

Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: szymekja4 »

Brak LTE na 3 telefonach w całym województwie. Na infolinii mówili żeby kartę wymienić. Wymieniłem zapłaciłem dalej nic. 3G H+ działa. Gdy tylko włączę wymuszanie LTE to od razu rozlacza mi całą kartę. Pokazuje "tylko połączenia alarmowe" próbowałem na Galaxy s7 edge p20 pro i moto g5s plus. Wszędzie identyczne. W salonie plusa pani godzinę coś próbowała zrobić i powiedziała że ona już nie wie. Założyła sprawę miesiąc temu i dalej nic. Jest to abonament za 69.99zl z nielimitowanym LTE. Tylko jakie to nielimitowane jak nie mogę się połączyć z tym LTE. Próbowałem w województwie lubuskim. Pojezdzilem po miastach i nic. Pani w salonie miała pełen zasieg LTE a ja za to połączenia alarmowe. APNy też ustawione. Na wszystkie możliwe sposoby, te od plusa automatyczne, ręczne te z internetu do innych sieci i cały czas nic. Jak nie było LTE tak nie ma. Pamiętam że kiedyś LTE miałem i to całkiem fajnie działało. Teraz nie chce się włączyć
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: habish »

Jaki aktualnie masz APN?
szymekja4
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2018, o 21:06

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: szymekja4 »

Apn internet
Typ uwierzytelniania PAP
Typ Apn default
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: habish »

Zamień APN na plus a następnie wyłącz i włącz telefon.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: zbych_in_flames »

No to masz źle, wszędzie jest przecież info, że dla telefonów(ofert głosowych) powinien być ustawiony APN: plus by działało LTE. Zmień i przeloguj telefon ( na chwile uruchom tryb samolotowy lub czasami jest potrzebna uruchomienia ponownie) i sprawdź jeszcze raz.
szymekja4
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2018, o 21:06

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: szymekja4 »

Jak już mówiłem, próbowałem różnych apn. Ale dobra, zmieniłem tak jak mówicie na plus. Dalej nic
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: zbych_in_flames »

A przelogowałeś telefon po zmianie?

Może jeszcze sprawdź czy w ogóle masz aktywny dostęp do LTE. Znasz swój pluskod 5 albo e-hasło? Zainstaluj mobilne plus online i sprawdź czy masz aktywną usługę LTE: usługi i pakiety -> internet -> Usługa LTE

Jak nic nie pomoże to chyba pozostaje zgłoszenie tego jako problemu technicznego.
szymekja4
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2018, o 21:06

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: szymekja4 »

Po każdych zmianach przelogowalem. Do działu technicznego zgłaszałem około 3 razy. Raz nawet reklamacja w salonie (mam potwierdzenie). Tam rozkładają ręce i mówią że założą następne zgłoszenie. I tak się ciągnie zgłoszenie za zgłoszeniem a internetu nie ma. Usługę LTE też razem z konsultantka resetowalem.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: zbych_in_flames »

Napisz tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... &start=330 i najlepiej podaj numer tych zgłoszeń i link do tego wątku by nie tłumaczyć od początku wszystkiego.

Jak dla mnie to jakiś błąd w ustawieniach po stronie operatora.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Brak LTE - usługa transmisji danych-rozłączona

Post autor: sl@w_es »

Z uwagi na treść wcześniejszego posta wątek ZAMYKAM.

Proszę kontynuować temat we wskazanym linku.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Zablokowany