Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kero
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 lip 2018, o 14:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: kero »

Kraków, Borek Fałęcki, ul. Zagrodzkiego. Bardzo słaby zasięg HSPA i LTE, praktycznie nie ma możliwości korzystania z transmisji danych. Rozmowy głosowe też słaba jakość. Telefon pokazuje moc sygnału maksymalnie -103 dBm
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Daniel_Plus »

kero, słaby sygnał jest wynikiem sporej odległości (ponad 1,5 km) od najbliższych stacji (biorąc pod uwagę teren zabudowany). Do korzystania z internetu niezbędny byłby router z anteną zewnętrzną (osiągane prędkości można byłoby ocenić wykonując faktyczny test). Niestety nie ma zaplanowanej nowej stacji w tej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
czymcio
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2018, o 23:21

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: czymcio »

Dobry wieczór
Piszę w sprawie słabego zasięgu w miejscowości Wieluń , powiat wieluński, woj. łódzkie. Od kiedy pamiętam zasięg sieci plus był tutaj najlepszy od jakiegoś roku zasięg jest najgorszy w porównaniu z czołowymi operatorami sieci. Często jak pojawi się sygnał to i tak rozmowy są przerywane. Często nie można się skontaktować z osobami znajdującymi się także w sieci plus. Komunikat jaki wtedy słyszę w telefonie to : Abonament chwilowo niedostepny. Czy w miejscowości Wieluń nastąpiła jakaś awaria, przeniesienie nadajnika itp. ? Jakaś przyczyna musi być aby po tylu latach super zasięgu nagle tak zanikł sygnał. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

czymcio, podaj dokładna lokalizację, np. skrzyżowanie. Czy problem z zasięgiem dotyczy wszystkich częstotliwości?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
czymcio
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2018, o 23:21

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: czymcio »

Wieluń ul.Malinowa znajdująca się na Osiedlu Stare Sady. Użytkuję telefon Huawei P20 EML-L29. Ustawione mam 2G/3G/lte. W innych miejscowościach zasięg mam dobry bardzo dobry, a tutaj od ok roku zasięg się gubi, jest w zakresie -110 - -130 dBm, -13 do -15 dB. Jaki by nie był to telefon to zasięg jest strasznie kiepski. Sprawdzany był zasięg na telefonach firm Sony , Nokia , LG , Huawei, Samsung. Kontaktowałem się z sasiadami , którzy korzystają z Waszego operatora tak jak ja i mają taki sam problem. Sieć orange świetnie mi tutaj odbiera. Jakość połączenia nie spada poniżej -80 dBm.

Edycja:

Zależy mi na poprawie zasiegu gdyż nie można się dodzwonić do mnie. Tak samo ja nie mogę się dodzwonić będąc poza domem do swych bliskich. Do 2016 roku nie było żadnych problemów z zasięgiem. W 2017 wystąpił nagle ten problem i tak jest do dzisiejszego dnia.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2018, o 13:53 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

czymcio, stacja, pokrywająca ten obszar, pracuje prawidłowo. Zakłócenia, najprawdopodobniej, spowodowane są zmieniającą się zabudową i przeszkodami terenowymi. Z informacji jakie uzyskałem, w południowo - wschodniej części miasta, jest zaplanowany nowa stacja. Powinna znacząco poprawić sygnał w Twojej okolicy. Szacunkowy termin realizacji ten inwestycji - Q2R19.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
czymcio
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2018, o 23:21

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: czymcio »

Dziękuję za odpowiedź, życzę miłego popołudnia.
HAL 9000

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: HAL 9000 »

Madekp pisze:
Krzysiek_Plus pisze:Madekp, w planach jest budowa nowego BTS'a na terenie Wasilkowa, niestety na obecną chwilę nie jestem w stanie określić, kiedy to nastąpi.
Czy dalej jest w planach budowa? Mijają lata a plany dalej te same?
Wniosek Plusa o nowa stacje zostal storpedowany przez okoliczny motloch. Kiedy nastapi i czy w ogole nastapi realizacja stacji na to nikt odpowiedziec nie jest w stanie, a wszelkie daty sa czysta spekulacja
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: bodek510 »

Susiec, woj lubelskie, od kilkunastu dni jest problem z zasięgiem. Najczęściej można złapać sygnał z Narola ( 15 km), z nadajnika w Suścu to tak jak w piosence " pojawia się i znika, i znika". Sprawdzone na kilkunastu fonach, w różnych lokalizacjach.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,
bodek510 pisze:Susiec, woj lubelskie, od kilkunastu dni jest problem z zasięgiem.
Wiemy o tej sytuacji. Technicy pracują nad przywróceniem pełnej funkcjonalności sieci. Za utrudnienia najmocniej przepraszam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Twin
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2018, o 09:45

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Twin »

Witam,
problem z zasięgiem sieci Plus w miejscowości Jasło, ul. Sobniowska 29, 38-200 Jasło
Od 2-3 miesięcy ciężko o dobrą jakość połączenia wewnątrz budynku, trzeba długo czekać na rozpoczęcie połączenia, przez kilkanaście sekund na wyświetlaczu pojawia się "Łączenie...".
Telefon w Plusie działa od grudnia 2017, wcześniej (przed pojawieniem się problemu) połączenia w pomieszczeniach były realizowane poprawnie i jakość połączenia była dobra.
Model telefonu: LG K8 2017 z Plusa.


Podobny problem występuje w miejscowości Osobnica 66, 38-241 Osobnica. Od około 2 miesięcy w budynku jest problem z zasięgiem a jakość rozmów jest na bardzo słabym poziomie. Problem występuje na dwóch aparatach telefonicznych, działają na nich dwie oddzielne usługi. Często nie można się dodzwonić na telefon, który znajduje się w pomieszczeniu. Najbliższy maszt Plusa widać z okna budynku. Do niedawna usługa działała prawidłowo od kilkunastu miesięcy.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Daniel_Plus »

Twin, czy zaobserwowany problem z połączeniami występuje w zasięgu 2G, czy 3G?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomsz
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 20:36
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: tomsz »

Witam. W ostatnim czasie co jakiś czas problemy są z zasięgiem :( Okolice Rzeszowa kierunek północno-wschodni. Tryb sieci której używam to 2G przełączanie na 3G nic nie daje. Raz miałem przypadek taki że sms został wysłany z innego telefonu koło 21.30 dotarł do mnie o 3:17 :(
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

tomsz, według informacji jakie posiadam, stacje w tym rejonie pracują prawidłowo. Prześlij przez ten formularz:

- numer telefonu, którego sprawa dotyczy,
- dokładną lokalizację, w której występuje problem (ulica),
- proszę podaj numer wykonujący połączenie, numer, na jaki dzwoniono/wysłano SMS oraz datę i godzinę wystąpienia utrudnień po raz ostatni,
- model telefonu,
- w jakiej technologii wystąpił problem - GSM (2G) czy UMTS (3G).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marta124
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 12 lut 2014, o 17:27

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: marta124 »

Witam, co to się dzieje jestem z Wołowa na dolnym śląsku od wczoraj zarówno mi jak i sąsiadom którzy mają numer w plusie przy wykonywaniu połączeń łączy na chwilę potem połączenie się urywa aż telefon się zacina... Słychać też dziwne trzeszczenie nawet w rozmowach przychodzących to samo trzeszczenie słychać...
ODPOWIEDZ