Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Bart4004
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 17:29

Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: Bart4004 »

Witam serdecznie,
w czwartek wieczorem złożyłem w salonie plusa wniosek o przenieseinie numeru z tak taka do 36i6. Facet w salonie stwierdził, że numer przeniosą w sobotę. W sobotę rano karta ery była już nieaktywna. Kiedy zmieniłem kartę na tą nową z plusa okazało się, ze ona też jest nieaktywna... Co się mogło stać? Jutro chyba złożę reklamację, bo już drugi dzień jestem bez telefonu...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: mariusz9a »

Nie wiadomo co się mogło stać. Zgłoś reklamację i do Ery i do Plusa - nie wiadomo kto zawinił.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: Pijo »

mariusz9a pisze:Zgłoś reklamację i do Ery i do Plusa - nie wiadomo kto zawinił.
Akurat kto zawinił to wiadomo . Sprawdź na stronie www.sprawdznumer.pl , w czyjej sieci jest teraz numer i będziesz znał winowajcę . Na 99% to wina Plusa , skoro Era odłączyła numer.

A skoro Era wyłączyła już numer , to już to nie jest jej problem. Wszelkie reklamacje składaj do Plusa i to on ma się zając to sprawą.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: mariusz9a »

Pijo pisze: Na 99% to wina Plusa , skoro Era odłączyła numer.
Też tak kiedyś myślałem (i to nawet do niedawna), ale to w ogóle nie jest tak :-) Odłączenie numeru nic nie znaczy.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: Pijo »

mariusz9a pisze:Odłączenie numeru nic nie znaczy.
Operatorzy robią robić sobie nawzajem psikusy. Zapewne chodzi ci o aktualizację HLR. Nie zmienia to faktu , ze operator przyjmujący odpowiada za to żeby numer działał i to przeważnie mu dostaje sie po łapach. A ze oddający ma to gdzieś to inna para kaloszy . ;-).

Z mojego prywatnego doświadczenia wiem , że Era nie robi problemów przy oddawaniu numeru . W sumie powinni opanować tą sztukę do perfekcji, bo są liderami w oddawaniu numerów :-)

Btw. Polkomtel do miszczów MNP nie należy ;-) .
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: mariusz9a »

Pijo pisze:
mariusz9a pisze:Odłączenie numeru nic nie znaczy.
Operatorzy robią robić sobie nawzajem psikusy. Zapewne chodzi ci o aktualizację HLR. Nie zmienia to faktu , ze operator przyjmujący odpowiada za to żeby numer działał i to przeważnie mu dostaje sie po łapach. A ze oddający ma to gdzieś to inna para kaloszy . ;-).

Z mojego prywatnego doświadczenia wiem , że Era nie robi problemów przy oddawaniu numeru . W sumie powinni opanować tą sztukę do perfekcji, bo są liderami w oddawaniu numerów :-)

Btw. Polkomtel do miszczów MNP nie należy ;-) .
Zgadza się. Ale ja i tak mimo wszystko proponuje pisać do obu - będzie szybciej, bo na 100% Plus zwali na Erę a Era na Plusa hehe.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Bart4004
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 17:29

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: Bart4004 »

Pijo pisze: Akurat kto zawinił to wiadomo . Sprawdź na stronie http://www.sprawdznumer.pl , w czyjej sieci jest teraz numer i będziesz znał winowajcę . Na 99% to wina Plusa , skoro Era odłączyła numer.

A skoro Era wyłączyła już numer , to już to nie jest jej problem. Wszelkie reklamacje składaj do Plusa i to on ma się zając to sprawą.
I tu ciekawostka, bo wg tej strony numer jest jeszcze w Erze...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: mariusz9a »

Bart4004 pisze:I tu ciekawostka, bo wg tej strony numer jest jeszcze w Erze...
Bo tak jak mówiłem wyłączenie numeru nic nie znaczy. Era wcale mogła go jeszcze nie uwolnić albo Plus mógł go nie przyjąć ze względu na np błędy w procedurach. I teraz kłóć się z nimi - nic innego nie pozostaje heh :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Bart4004
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 17:29

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: Bart4004 »

A tak jeszcze zapytam: jakie są przykładowe "błędy w procedurach"?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: mariusz9a »

Bart4004 pisze:A tak jeszcze zapytam: jakie są przykładowe "błędy w procedurach"?
Może być jakiś źle wypełniony wniosek z jednej bądź drugiej strony, czy nawet w ogóle dokumenty do którejś ze stron nie dotarły.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: Pijo »

Cóż, nie jestem nieomylny ;-) .
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: Pijo »

mariusz9a pisze: Może być jakiś źle wypełniony wniosek z jednej bądź drugiej strony, czy nawet w ogóle dokumenty do którejś ze stron nie dotarły.
Tylko w tym przypadku numer nie zostaje wyłączony u operatora dawcy , ale to oczywiste.

Od 3 dni Era ma problemy z systemami (IBOA, aktywacje, aneksy) , może i MNP też leży.
Bart4004
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 17:29

Re: Problem z przeniesieniem Tak tak -> 36i6

Post autor: Bart4004 »

Wczoraj byłem w salonie Plusa. Facetowi "u góry" powiedzieli, że to problem "niedogadania" między operatorami, bardzo przepraszał i obiecał, że najpóźniej jutro numer będzie w plusie :)

Dzisiaj numer już działa i to w starej dobrej taryfie 36.6 :)
ODPOWIEDZ