Plush Abonament

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dgim
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 cze 2017, o 10:23

Re: Plush Abonament

Post autor: dgim »

Czesc, pytanie mam o wysokosc kary za zerwanie umowy Plush abonament (25zl/miesiac) na czas nieokreslony, przed nie czekajac na 30 dniowe wypowiedzenie. Jest w wysokosci miesiecznej oplaty abonamentowej czy w innej kwocie ? Jak ta kwota wyglada w przypadku zerwania umowy np 15 dni przed, to polowa 25zl czy jeszcze inaczej to liczone jest ? Nie widze tego w umowie, moze zbyt pobieznie szukalem.

Jeszcze 1 kwestia, czy w post-paid'zie jest podobnie jak w pre-paid'zie odnosnie polaczen na infolinie z nr krotszym niz 9 cyfr, tj sa dodatkowo platne czy tez nie ?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Witaj dgim,

zarówno w przypadku umów zawartych na czas oznaczony jak i nieoznaczony obowiązuje 30 - dniowy okres wypowiedzenia liczony od pierwszego dnia nowego okresu rozliczeniowego.
dgim pisze:czy w post-paid'zie jest podobnie jak w pre-paid'zie odnosnie polaczen na infolinie z nr krotszym niz 9 cyfr, tj sa dodatkowo platne czy tez nie ?
Tak. Koszty połączeń na numery o podwyższonej opłacie uwzględnione są w cenniku Twojej taryfy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dgim
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2017, o 10:23

Re: Plush Abonament

Post autor: dgim »

W Orange'u niezaleznie od czasu umowy terminowej moge ja zerwac, oczywiscie ponoszac koszt kary z tego tytulu.
Jaki jest koszt kary za przeniesienie numeru z Plush'a abonament na czas nieokreslony nie zachowujac tegoz okresu wypowiedzenia ?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

dgim,

jak już wspomniałam wcześniej jest 30 - dniowy okres wypowiedzenia w przypadku umowy na czas nieokreślony.
dgim pisze:Jaki jest koszt kary za przeniesienie numeru z Plush'a abonament na czas nieokreslony nie zachowujac tegoz okresu wypowiedzenia ?
Chcesz przenieść numer do innego operatora?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dgim
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2017, o 10:23

Re: Plush Abonament

Post autor: dgim »

To inaczej napisze. Powiedzmy, ze mam cykl 15.09-14.10. Nie chce czekac 30 dni na rzecz wypowiedzenia, chce natychmiast zlecic i przeniesc nr (co nie trwa 30 dni), by od 15.09 badz wczesniej, u innego operatora juz miec inna oferte. Jaka kare zaplace z takie dzialanie ? A moze w przypadku Plusa jest niemozliwe ? Zakladam, ze kazdy operator ma >=30 dniowy okres wypowiedzenia, uwzgledniajac kare, zakladam, iz jest mozliwosc wczesniejszego przeniesiania nr niz po 30 dniach.
Pytam profilaktycznie, przyszlosciowo, nic na razie nie chce zmieniac.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Plush Abonament

Post autor: sl@w_es »

dgim pisze:(...) Nie chce czekac 30 dni na rzecz wypowiedzenia, chce natychmiast zlecic i przeniesc nr (co nie trwa 30 dni) (...)
Trzeba było w pierwszym poście napisać, że chcesz przenieść numer, a nie wałkować niepotrzebnie temat.

Zgodnie z Ustawą Prawo telekomunikacyjne:
Art. 71a. pisze:Rozwiązanie umowy bez zachowania terminów wypowiedzenia przez abonenta żądającego przeniesienia numeru

Abonent, o którym mowa w art. 71 przeniesienie przydzielonego numeru do istniejącej sieci operatora, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
dgim
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2017, o 10:23

Re: Plush Abonament

Post autor: dgim »

Dzieki.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

dgim,

rozwiązanie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia jest możliwe w przypadku przeniesienia numeru do innego operatora. Zostanie wówczas naliczona opłata odszkodowawcza w wysokości nie większej niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dgim
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2017, o 10:23

Re: Plush Abonament

Post autor: dgim »

Dzieki za info.
Powiedzcie jeszcze, po jakim realnie czasie nastepuje aktywacja uslugi abonamentowej, przechodzac z karty Plush'a na abo Plush'a (tu zakladam, numeru tymczasowego nie ma, w takiej sytuacji) ? W regulaminie oferty widze 7 dni, chcialem sie upewnic.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Plush Abonament

Post autor: Marta_Plus »

Witaj dgim,

aktywacja numeru w ofercie abonamentowej następuje już około 4 dni od momentu podpisania umowy u kuriera, jak wrócą do nas podpisane dokumenty. Jeśli nie wyraziłeś zgody na wcześniejszą aktywację, włączenie numeru do oferty Plush ABO nastąpi po 14 dniach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kondziu147
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 13:23

Re: Plush Abonament

Post autor: kondziu147 »

Witam. Przenosze właśnie numer z play na karte do plush abo. Podpisałem już umowę przy kurierze. Dostałem karte SIM na której mam inny numer niż przenoszony chyba ten tymczasowy. Pytanie ile trzeba czekać żeby na tej karcie SIM z Plusa był już mój normalny numer?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Witaj kondziu147,
kondziu147 pisze:Pytanie ile trzeba czekać żeby na tej karcie SIM z Plusa był już mój normalny numer?
data przeniesienia numeru do Plusa, jest uzależniona od poprzedniego operatora.
Będziemy mogli dokonać podmiany numeru w momencie kiedy Twój dotychczasowy operator go uwolni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
koksik999
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2018, o 20:58

Re: Plush Abonament

Post autor: koksik999 »

Witam ponownie, przyszła pierwsza e-faktura na 30,44zł a w ofercie jest 25 tak? Pierwsza faktura jest powiększona o jakąś opłatę?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Witaj koksik999,
koksik999 pisze:Pierwsza faktura jest powiększona o jakąś opłatę?
w przypadku pierwszej faktury opłata za abonament jest naliczana proporcjonalnie za okres od dnia aktywacji karty SIM do końca cyklu rozliczeniowego oraz abonament za kolejny okres rozliczeniowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Slawek4321
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 17:34

Re: Plush Abonament

Post autor: Slawek4321 »

Witam

Chciałbym przenieść numer z T-mobile do Plush-a.
Umowę z T-mobile mam do 11-ego października 2018, czy w związku z tym muszę złożyć oświadczenie, że chcę zrezygnować z przedłużenia umowy na czas nieokreślony z T-mobile czy wystarczy, że podejdę np. do imedio i podpiszę nową umowę z Plush-em?
ODPOWIEDZ