DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
yarx
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 paź 2018, o 20:16

DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: yarx »

Witam,
posiadam w Plus internet LTE na abonament + router DLink DWR - 960.
Wszystko jakos chodzilo do dzisiaj. Nagle nie ma internetu, w routerze mruga czerwona lampka sygnalu. Tę samą kartę probuje w telefonie i internet dziala bez problemy. Do routera z kolei wkladam inna kartę plusa i internet nie dziala. Natomiast dziala na karcie z innej sieci (TMobile).
Dodam ze nie zmienialem zadnej konfiguracji, probowalem resetowac router, zmieniac jego polozenie, wynoszac go nawet na zewnatrz. Niestety bez zadnych efektow.

Wchodza w ustawienia routera, mam wrazenie jakby nie widzial zupelnie karty - np nie potrafi odczytac sms-ow z karty, w logach
"SIM not insert, don't start connect"
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: zbych_in_flames »

No trochę to dziwne, dziś też masz to samo? Wczoraj na innym forum ludzie zgłaszali wyłączenie LTE800, może to z tym związane?
yarx
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2018, o 20:16

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: yarx »

Sprawdzilem i teraz smiga. Dziwne to, moze rzeczywiscie cos wyłaczyli.

CZy jest mozliwosc sprawdzenia z jakiej czestotliwosci korzystan w danym momencie DWR-960?
Obecnie polaczony jestem do cell id - 3014145

EDIT:
Ok, sprwadziłem ze pod tym ID kryje sie Aero2 - LTE1800 więc nie powinno miec to zwiazku z wylaczeniem 800
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: zbych_in_flames »

No to może była jakiś chwilowa awaria całego BTS'a, bo z Twojego opisu wynika, że router nie mógł znaleźć żadnego zasięgu.
yarx
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2018, o 20:16

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: yarx »

Problem pojawil sie jescze kilka razy. Wychodzi na to problem z routerem gdyz w zupelnie innej lokalizacji porblem sie nie powtarza, z kolei starszy dobry router houwei tez nie robi problemów tam gdzie robie je DWR..
Spróbuję zareklamowac sprzęt. Powinien zrobic to w salonie ?
Zadam glupie pytania ale bardzo wazne : czy na czas naparwy/wymiary mozliwe jest otrzymanie router'a zastepczego?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: zbych_in_flames »

yarx pisze:Spróbuję zareklamowac sprzęt. Powinien zrobic to w salonie ?
Tak możesz w salonie.
yarx pisze:Zadam glupie pytania ale bardzo wazne : czy na czas naparwy/wymiary mozliwe jest otrzymanie router'a zastepczego?
Z tego co piszą na forach to zazwyczaj nie, ale to pewnie już zależy od danego salonu.
Dario87x
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:10

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: Dario87x »

U mnie ta sama sytuacja może ktoś z Plusa by się wypowiedział. Karta sim działa sprawdzałem na routera Huawei. Może gdzieś w ustawieniach można coś zmienić?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: zbych_in_flames »

Dario87x pisze:U mnie ta sama sytuacja może ktoś z Plusa by się wypowiedział. Karta sim działa sprawdzałem na routera Huawei. Może gdzieś w ustawieniach można coś zmienić?
To co możesz sprawdzić: a) reset do ustawień fabrycznych, b) przedmuchaj port do którego wkładasz kartę SIM, może jakieś zanieczyszczenie uniemożliwia prawidłowe odczyt c) pozostaje serwis

Bo rozumiem ze masz komunikat brak kart SIM lub podobny?
sonicmayhem
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2019, o 23:08

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: sonicmayhem »

Witam
I jak, rozwiązaliście problem? Bo mam identyczny, z DWR-960 i DWR-966. Przestaje widzieć kartę, czasem po kilku resetach do ustawień fabrycznych lub restartach coś zaskoczy i działa na przykład 1 dzień. Poźniej problem wraca. Karta działa w telefonie. Wysyłałem już jeden z routerów na gwarancji do serwisu ale stwierdzili, że brak usterki i u nich wszystko działa. Wymieniłem również kartę sim na nową z tym samym numerem - też bez efektu. Zasięg powinien być - mam podpiętą antene zewnętrzną, na której wszystko działało przez ostatni rok bez awarii.
Pozdrawiam
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: zbych_in_flames »

A masz komunikat na routerze o braku karty SIM?
sonicmayhem
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2019, o 23:08

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: sonicmayhem »

wyświetla brak usługi, karty nie widzi i nie może odczytać z niej na przykład smsów, sprawdziłem inną kartę plusa i to samo, wsadziłem orange i działa...
Czasem po kilku restartach czy przywróceniu ustawień fabrycznych/resetu zarejestruje plusa i podziała losowo dzień lub dwa a czasem kilka minut i jest to samo.
W telefonie karty działają. sprawdzałem także w leciwym przenośnym routerze playa i także jest ok.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: zbych_in_flames »

Z tą kartą Orange działa, za każdym razem czy też losowo, bo to trochę dziwna sytuacja. Nie ma jakiś zabrudzeń na stykach karty?
Brzozinio
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 14 sty 2020, o 00:10

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: Brzozinio »

Dziwna sytuacja. Mam ten sam problem D-link dwr 960 nie czyta tylko kart plusa, z konkurencja nie ma problemu. Testowalem Orange, tmobile i dwie karty z play. Nie działa abonament plus i karta plus z kiosku. Sprzęt miesiąc temu stracił gwararancje więc nie mogę reklamować, ale z tego co widzę to problem jest po ich stronie tylko nie chcą się przyznać. Czy może być tak że blokują nam adres Mac routera?
Jak rozwiązał problem ten co założył wątek?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: zbych_in_flames »

Brzozinio pisze:Czy może być tak że blokują nam adres Mac routera?
Nie, wtedy router widzi kartę SIM, a nie możesz zalogować się do sieci, więc to na pewno nie to,
skyrobek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 02:01

Re: DWR-960 - przestal widziec karty plus?

Post autor: skyrobek »

Miałem tak. Działał z rok bez problemu i nagle przestał - czerwona lampka sieci. Nie wiedziałem co to i zaktualizowałem software na dostepny ze strony Cyfrowego Polsatu. Nie pomogło. Zadzwoniłem na pomoc techniczną i zapytali czy pokazuje się numer IMSI w ustawieniach. Nie pokazywał się. Mówią, że software nieaktualny i nie czyta karty SIM. Mówię, że zaktualizowałem. Reklamowałem go i wrócił z adnotacją, że zaktualizowano software. Na oko ten sam numer jak na stronie, który pobrałem wcześniej ale może ciut inny był skoro pomogło. Teraz bardzo rzadko się ten problem pojawia ale nie sprawdzałem czy to ten błąd odczytu karty. Po restarcie routera jest OK zatem może tym razem coś z już z siecią się zdarza.
ODPOWIEDZ