2 problemy (modem huawei E3276s - 150) i router E5785Lh-22c

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
norbitopspeed
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 gru 2018, o 09:14

2 problemy (modem huawei E3276s - 150) i router E5785Lh-22c

Post autor: norbitopspeed »

Dzień dobry

Dwa problemy.
Przez 4 lata używałem modemu E3276s - 150 w plusie poprzez mobile partner. Nigdy żadnych problemów. Wiadomo że modemy sie jednak zużywają więc wczoraj przy przedłużaniu umowy wziąłem router E5785Lh-22c na wypadek jak modem odmówi posłuszeństwa i z ciekawości czy usługa na nowym routerze który ma chwytać LTe w advance się polepszy.
Po przyjeździe do domu najpierw włożyłem nową kartę sim do starego modemu huawei E3276s - 150. Podłączyłem przez mobile partner. Wszystko ok jak po staremu, bez zmian.
Potem podłączyłem do nowego routera huawei E5785Lh-22c(poprzez kabel i przez wifi). Wówczas dwa cudy:

Po pierwsze na nowym routerze internet był po prostu słabszy. Już pomijam speedtesty ale mnie dokładnie interesują zawsze pingi w grach i powiązane z tym choke i lose. Czyli pierwszy problem to że jakim cudem 4 letni modem działa lepiej niż nowy router.

Drugi cud - i to mnie bardziej interesuje- to że gdy zobaczyłem że na nowym routerze jest gorzej, przerzuciłem znów karte sim do mojego starego niezawodnego modemu ALE JUŻ NIE DA SIĘ NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA!.
Mobile partner wykrywa zasięg LTE normalnie jak zawsze ale jak daje połącz to wyskakuje że Połączenie zakończone.
reinstalka mobile partnera nie pomogła.


Smaczku sytuacji dodaje fakt że nowa umowa wchodzi w życie dopiero w poniedziałek czyli cały czas jestem na starych zasadach więc w prędkości i w jakości netu nic sie na razie nie zmieniło. Zmieniła się tylko nowa karta sim na której mam stare warunki a nowe wejdą dopiero za dwa dni.
ODPOWIEDZ