Nagły spadek prędkości LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
eprom
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 09:20

Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: eprom »

Witam, od około 2 tygodnie prędkość Internetu spadła mi do ok 0,5mb/s, taki sam jest upload. Wcześniej miałem ok 10mb/s. Z Internetu w PLUS korzystam od ok 3 lat, jest to mój główny Internet w domu. Mieszkam 6km od Suwałk, LTE mam bez limitów, w czym może być problem ?
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: grazia1963 »

Nigdy nie miałeś i nie masz internetu bez limitów, to Plus. W ramach LTE bez końca to FUP decyduje jaka masz prędkość, właśnie dostałeś lejek 0,5Mb/s do końca okresu rozliczeniowego. W ramach FUP można dostać nawet 32Kb/s. Plus nigdy nie miał internetu bez limitu danych i prędkości. FUP działa wg. widzi mi się operatora.
eprom
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 09:20

Re: Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: eprom »

A da się jakoś ten fup obejść np łącząc się z innym bts na innym paśmie?
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: grazia1963 »

Nie da.
eprom
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 09:20

Re: Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: eprom »

Po 3 latach używania pierwszy raz się to dla mnie trafiło.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: grazia1963 »

Trafiało ci się wcześniej ale pewnie lejek 5Mb//s więc nie zauważyłeś. Internet LTE na poziomie 10Mb/s jaki masz w Plusie to i tak jest bida z nędza. Mnie by i tak nie zadowalał.
eprom
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 09:20

Re: Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: eprom »

Słaba antenę mam na poddaszu, na wiosnę zamierzałem wystawić na zewnątrz aby zasięg poprawić, to i prędkość może by wzrosła. Niestety mieszkam w takim miejscu że tylko z Plusa LTE mam zasięg, więc jestem skazany tylko na ta sieć
JADWININ
PlusManiak
Posty: 142
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:49

Re: Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: JADWININ »

Mam taki sam problem. Opisałem tu viewtopic.php?f=48&t=24873
Kupiłem wypasiony TV 4K HDR by cieszyć oko na NETFLIX 4K Dolby Vision.
No i okazuje się, że łaskawca przyłożył mi FUP-em. Wychodzi, że będę aktywny tylko kilka dni po resecie FUP.
Do następnego FUP-a.
Niech dadzą opcję jak z Ipla, która nie rusza limitu nawet dla LTE No Limit. Jestem za taką opcję gotów dopłacić. To wszystko dzieje się na kompletnym odludziu i w odległości 800 m od dobrego BTS-a 1800/900. Między nami kartoflisko.
Ziomale maja darmowy net radiowy od Gminy. Firmy nie występują.
KrisPL
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 15:16

Re: Nagły spadek prędkości LTE

Post autor: KrisPL »

Ja od miesiąca mam FUP'a już w pierwszym tygodniu, ale wkrótce najszczęśliwszy dzień w tym roku, rezygnacja z wszystkich usług. Wolę zapłacić karę za przedwczesne zerwanie umowy niż męczyć się z Plusem. Mam nadzieję, że stracicie wszystkich klientów. W linku porażająca prędkość jaką osiągam na wszystkich swoich usługach (LTE bez limitu i 2 telefony komórkowe).

Obrazek
ODPOWIEDZ