Zabiera mi pieniadze z konta.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

Misio,

w kwestii braku odnowienia pakietu, prześlij proszę krótki opis sprawy wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) przez ten formularz. Wówczas nasz pracownik mając wgląd w konto numeru, zweryfikuje sprawę.
Misio pisze:Wpisuję PUK - 4 ostatnie cyfry - jest komunikat, że nie należy w numerze telefonu wpisywac zera na pczatku. Przecież wcale tego nie wpisuje.
Za pomocą posiadanego hasła, logowanie do webowej wersji aplikacji (http://www.online.plus.pl) jest możliwe?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misio
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 28 sty 2019, o 18:28

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Misio »

Miesiąc temu uruchomiłam pakiet 3 GB/5 zł.cyklicznie.Mam taryfę Prosto na kartę. W zeszłym tygodniu - nie wiadomo dlaczego-z mojego konta wyparowało ok.13 zł.Stało sie to przez noc więc nie dzwoniłam wtedy.Do plus online nie moge się zalogować, o czym napisałam. Obecnie wyłaczyłam pakiet 3 GB, poniewaz nie stac mnie na stratę pieniędzy. Bardzo prosze o wyjasnienie sprawy i instrukcję, co musiałabym zrobić, żeby włączyć ponownie pakiet 3GB i żeby utrata pieniędzy się nie powtarzała.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 lut 2019, o 12:32 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ukrycie numeru telefonu i danych osobowych. W trosce o Twoje bezpieczeństwo edytowaliśmy ten post. Były w nim Twoje dane. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, nie podawaj danych w Internecie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

Misio,

tak jak pisałam:
Joanna_Plus pisze: w kwestii braku odnowienia pakietu, prześlij proszę krótki opis sprawy wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) przez ten formularz. Wówczas nasz pracownik mając wgląd w konto numeru, zweryfikuje sprawę.
Proszę również o odpowiedź na te pytanie:
Joanna_Plus pisze:Za pomocą posiadanego hasła, logowanie do webowej wersji aplikacji (http://www.online.plus.pl) jest możliwe?
Misio pisze:Obecnie wyłaczyłam pakiet 3 GB, poniewaz nie stac mnie na stratę pieniędzy.
Pamiętaj o wyłączeniu teraz w telefonie transmisji danych, aby takie połączenia nie zostały rozliczone z salda konta.
Aby włączyć w taryfie Prosto na Kartę pakiet 3 GB, należy przy wyłączonej transmisji danych użyć kodu *136*11*03# - koszt 5 zł/30 dni.
Regulamin: http://www.plus.pl/documents/16/6839fa4 ... t_3_GB.pdf
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misio
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 28 sty 2019, o 18:28

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Misio »

OK. A co z kwotą 13 zł., które straciłam bez powodu? Chciałabym je dostac z powrotem na moje konto.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

Misio,

zapewne kwestia braku odnowienia pakietu, wyjaśni również sprawę rozliczenia środków.
Ponadto tak jak już wspominałam, weryfikacji rozliczeń konta można dokonać w mobilnej wersji Plus online.
Niestety moje dwukrotne pytanie w tym temacie:
Joanna_Plus pisze:Za pomocą posiadanego hasła, logowanie do webowej wersji aplikacji (http://www.online.plus.pl) jest możliwe?
pozostało bez odpowiedzi :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misio
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 28 sty 2019, o 18:28

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Misio »

Nie pozostało bez odpowiedzi. Napisałam, że nie moge się zalogować i jaki jest komunikat.
Przez te strone wysłałam równiez zapytanie, co z pieniedzmi, ktore zostały wziete z konta..
Nie było tu sprawy odnowienia pakietu. Podczas waznosci pakietu system pobrał nieuzasadnione pieniadze z mojego konta
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Ewa_Plus »

Misio pisze:Napisałam, że nie moge się zalogować i jaki jest komunikat.
- rozumiem, że ten komunikat masz podczas logowania mobilnej aplikacji Plus online?
A jak wygląda sytuacja z logowaniem do webowej wersji aplikacji (http://www.online.plus.pl)?
Misio pisze:Podczas waznosci pakietu system pobrał nieuzasadnione pieniadze z mojego konta
- to sprawa do wyjaśnienia przez Departament Reklamacji. Czy dostałaś odpowiedź na swoje zgłoszenie w tej kwestii?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maddy7
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2019, o 16:20

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Maddy7 »

Dzień dobry,

Zwracam się z zapytaniem z jakiego powodu są mi pobierane pieniądze z konta. Jak temu zapobiec?

Opiszę jedną z sytuacji.

Miałam doładowane konto za 20 zł. Po czym wysłałam 3 MMSy do chłopaka w Szwecji. Następnie sprawdziłam stan konta i zostało na nim 0,60 zł. Hokus pokus.

Jest to już 3 taka sytuacja i zaczyna mnie to irytować. Wcześniej użytkowałam Samsunga S4 i z taką sumą na koncie wysyłałam ok 15 smsów za granicę + kilka MMSów.

Czy ktoś jest w stanie to wyjaśnić?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Maddy7,
Maddy7 pisze:Po czym wysłałam 3 MMSy do chłopaka w Szwecji.
Te wiadomości wysyłane są na polski numer? Na swoim koncie posiadasz włączony jakiś pakiet internetowy?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maddy7
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2019, o 16:20

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Maddy7 »

Wiadomości wysyłam na numer szwedzki,

Tak obecnie mam włączoną usługę Ja+ 2 GB
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

Maddy7,
Maddy7 pisze:Wiadomości wysyłam na numer szwedzki,
To wówczas koszt wysłania MMS-a to 2,46 zł - opłata naliczana jest za każde rozpoczęte 100 KB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maddy7
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2019, o 16:20

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Maddy7 »

Ok. Wysłałam 3. Gdzie zatem podziało się pozostałe 12 zł?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: Joanna_Plus »

Maddy7,

ale wielkość opłaty zależy jeszcze od wielkości wiadomości:
Joanna_Plus pisze:opłata naliczana jest za każde rozpoczęte 100 KB.
Możliwość weryfikacji rozliczeń, jest dostępna w mobilnej wersji aplikacji Plus online: http://www.plus.pl/uslugi/aplikacja-plus-online. Przy jej pobieraniu należy pamiętać o zabezpieczeniu kosztów (pakiet internetowy/Wi-Fi).

Jeżeli chłopak ma możliwość korzystania z internetu, to może warto rozważyć ewentualność korzystania z któregoś komunikatorów (np. Messenger).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: TomPL »

Maddy7 pisze:Ok. Wysłałam 3. Gdzie zatem podziało się pozostałe 12 zł?
Obraz w MMS to zazwyczaj 200-300KB, więc przeciętna opłata za taki MMS to będzie 5zł lub więcej.
rusa1ka
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2019, o 19:51

Re: Zabiera mi pieniadze z konta.

Post autor: rusa1ka »

Z mojego konta również magicznie zniknęły pieniadze.

Złożyłam w tej sprawie wczoraj reklamację [#728232]. Niestety osoba, do której ona trafiła, zamiasta rzetelnie zająć się problemem próbuje wyłudzić moje dane (nr pesel). Odbieram to jako próbę kradzieży danych osobowych przez osobę nieupoważnią. Nie zamierzam upowszechniać danych wrażliwych w korespondenji elektronicznej. W rozporządzeniu z dnia 24 lutego 2014 roku w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej nie ma nic na temat nr pesel.

Proszę o pomoc!
ODPOWIEDZ