Internet LTE - brak usługi

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
aras_83
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 maja 2019, o 18:35

Internet LTE - brak usługi

Post autor: aras_83 »

Witam,
Od jakiegoś czasu na routerze pokazuje mi się BRAK USŁUGI kiedy próbuję wymusić usługę LTE. Muszę ręcznie przestawiać na HSPA ale to też działa koszmarnie. Kiedyś było lepiej chociaż nie idealnie bo mieszkam na obrzeżach miasta Pabianice a to chyba jakieś zapomniane przez wszystkich miejsce.
Kiedyś gdy przełączałem na LTE to zasięg był słaby ale te 2-8Mb uciągało, teraz nie ma nic i nie wiem co się zmieniło. Teraz na HSPA mam jakieś 200-500Kb w zależności od pory dnia.
Sprawdzałem to na dwóch routerach, pan na infolinii zasugerował abym wymienił kartę Sim w punkcie Plusa co zrobiłem dzisiaj ale efekt jest ten sam. Inn pan na infolinii mnie po prostu zbył, niby przyjął zgłoszenie a po 5 dniach dostałem smsa o treści: "Informujemy, że zgłoszenie numer xxxxxxxxxx zostało zamknięte.....". Oczywiście nic się nie zmieniło.
Kończy mi się właśnie umowa za półtora miesiąca i chyba trzeba wypróbować coś innego skoro Plus nie daje rady.
W tych czasach płacąc 93zł z routerem miesięcznie oglądałem dzisiaj rano 10 minutowy skrót meczu przez 45 minut.
Ma ktoś jakieś rady?
Załączniki
po przełączeniu na LTE
po przełączeniu na LTE
Speed test na HSPA
Speed test na HSPA
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet LTE - brak usługi

Post autor: zbych_in_flames »

Jeśli router stoi gdzieś w głębi domu mieszkania, to przestaw go najlepiej na parapet przy oknie od strony najbliższej stacji.

Podaj przynajmniej ulice gdzie masz problem, bo obrzeża to mało precyzyjne info.
Awatar użytkownika
kokoszka
PlusManiak
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2014, o 09:39

Re: Internet LTE - brak usługi

Post autor: kokoszka »

włóż kartę sim do telefonu i przetestuj czy działa lte
Obrazek
ODPOWIEDZ