Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jaszek7777 »

Michał_Plus pisze:jaszek7777, właśnie jest instalowane na BT43082. ;-)
Na informacjach od Michała można polegać jak na Zawiszy. Przy okazji wypadu do Ostródy po nowy telefon byłem w okolicy tego masztu i osobiście widziałem na nim monterów :)
figo283
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2019, o 19:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: figo283 »

Dobry,

Moja lokalizacja to dzielica w Tarnowie - Klikowa. Chciałbym spytac o możliwościach rozwoju sieci LTE w tym regionie. Aktualnie w Tarnowie jest tylko jeden BT z LTE obsługujące pasmo 2600 i jest dość często zapchane. A innych anten w tym regionie mają państwo mnóstwo, dlatego przychodzę z zapytaniem, czy są jakieś plany rozwoju?

Pozdrawiam.
MaciekC
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2019, o 21:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: MaciekC »

Posiadam w abonamencie 4 numery - dwa z nich są używane pod Warszawa (Izabela / Wiązowna). Niestety użytkownicy Ci bardzo skarżą się na jakość połączeń telefonicznych - w zasadzie w budynku domu nie sposób porozmawiać. Inni użytkownicy Plusa - też w tej okolicy mają bardzo, bardzo duże problemy. Dodatkowo skorzystanie z Internetu jest w zasadzie niemożliwe. T-mobile w tej okolicy działa 100% pewnie (wiem gdyż mam drugi telefon w tej sieci i nie mam najmniejszych problemów). Proszę o informację, czy i kiedy jest planowana zainstalowanie nowych stacji w okolicy. Na mapie dostępnej na państwa stronie widać, że ten obszar ma bardzo słabe pokrycie LTE ale z doświadczenia widzimy, że nawet połączenia głosowe w domu są dramatycznie niskiej jakości.
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1256
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Sztajger_51 »

Sztajger_51 pisze:Czy jest plan na LTE dla stacji w Katowicach:

2. BT22573 Chorzowska,
3. BT22574 Słowackiego,
4. BT22018 Teatr
5. BT24241 Pl. Sejmu Śląskiego
6. BT22865 Altus,
7. BT26391 Galeria Katowicka.

Jeżeli na którymś z wymienionych obiektów działa pasmo LTE, to również poproszę o takowe info.

:-D
Pytałem w zeszłym roku o te stacje. Czy jest plan na LTE dla wymienionych stacji ?
Awatar użytkownika
RiCoRawicz
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 11:43

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: RiCoRawicz »

Jakieś nowe plany dla powiatu rawickiego oraz leszczyńskiego?
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mpmdembi »

Czy stacja BT20488 została zlikwidowana? Nie widzę jej w 3G, a z tego co informowaliście w styczniu nie było planowane rozszerzenie jej o LTE. Czyżby kolejny rok z "ujemnym przyrostem" ilości stacji w Krakowie?
Kamilx
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 10 maja 2013, o 16:41
Lokalizacja: Topiło

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Kamilx »

Czy na stacjach BT14195 oraz BT13183 jest dostępne LTE1800? Czy są jakieś plany dla powiatu hajnowskiego?
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1256
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Sztajger_51 »

mpmdembi pisze:Czy stacja BT20488 została zlikwidowana? Nie widzę jej w 3G, a z tego co informowaliście w styczniu nie było planowane rozszerzenie jej o LTE. Czyżby kolejny rok z "ujemnym przyrostem" ilości stacji w Krakowie?
Zgodnie z zasadą odtwarzania stacji zlikwidowanej za ten bts powinien być wybudowany zamiennik. W tym przypadku powinien to być BT20957 przy ul. Słońskiego 6. Czy są plany ? Poproszę o odpowiedź Specjalistów, oraz o info co z BT20488 ?

:-D
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

figo283, w obecnej chwili nie.

MaciekC, jest zaplanowana nowa stacja BT14400 w miejscowości Majdan (obok Izabela), jednak nie mam potwierdzonej daty realizacji.

Sztajger_51, na BT22865 dodano LTE900, pozostałe stacje bez zmian. :-(

RiCoRawicz, BT33125 - LTE2600 (FDD + TDD) we wrześniu. BT32913 - w trakcie modernizacji o LTE2600. BT30637 - LTE2600 we wrześniu. BT32909 - nowa stacja na Q1 2020.

mpmdembi, BT20488 - wyłączona. Nie znam daty uruchomienia zamiennika (BT20957).

Kamilx, obie te stacje posiadają LTE1800. Brak planów dla tego powiatu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: cedero »

Czy BT12646 już działa komercyjnie? Wcześniej złapałem L1800 z tej stacji, miało być jeszcze dodane G/U/L900 a w ten weekend nawet tego L1800 nie było.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

cedero, jeszcze nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mpmdembi »

Michał_Plus pisze:mpmdembi, BT20488 - wyłączona. Nie znam daty uruchomienia zamiennika (BT20957).
Trudno w dużym mieście nazwać zamiennikiem stację oddaloną od likwidowanej o prawie kilometr...
No cóż, widzę w Polkomtelu przygotowania do uruchomienia sieci 5G :-D Nawet jest problem z odpalaniem zamienników, a co dopiero z koniecznym zagęszczeniem BTSów pod 5G :-D
A tak na marginesie, proszę o informację co z zamiennikiem za już dawno zlikwidowany BT24126?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Ewa_Plus »

mpmdembi,
- sprawdzę to i wrócę do Ciebie z informacją.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1256
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Sztajger_51 »

1. BT22313 Katowice, Al. Rożdzieńskiego 1. Stacja planowana na terenie Katowickiego zespołu budynków biurowych KTW (w miejscu dawnego biurowca DOKP, czyli zlikwidowanej kilka lat temu stacji węzłowej BT22020). Jaki jest status dla tego btsa ? Czy to będą stacje przeznaczone osobno dla każdego budynku ?
2. Ile jest sektorów w paśmie L900 na stacji BT22865 ?

:-D
slawo218
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2018, o 15:28

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: slawo218 »

slawo218 pisze:
Zbiza sie zima. Jak z dokryciem miejscowosci takich jak Muszyna czy Szczawnica? Chodzi glownie o LTE
Witam
w uzdrowisku takim jak Muszyna naprawdę brakuje tego zasięgu LTE i aż jest to trochę dziwne iż nie ma go do tej pory , to znaczy jest tylko teoretycznie na mapce poglądowej z zasięgiem sieci :-D w praktyce można go złapać tylko gdzie nie gdzie na szczytach górek właśnie z Jaworzyny i to tylko jedną , dwie kreski zasięgu :-/
Witam
Chciałem zapytać czy w Muszynie zainstalowano nowy nadajnik ? ponieważ od kilku dni jest zasięg LTE w obszarach miasta w których go wcześniej nie było , jeżeli tak to w którym miejscu się on znajduje bo ciężko mi to wychwycić
Pozdrawiam :-)
ODPOWIEDZ