Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: zbych_in_flames »

bwitosze pisze:Aplikacja? Naprawdę po 4 latach testów aplikacja jest wymagana do tej usługi zamiast natywna obsługa w telefonie? Nie mam słów...
A to była gdzieś informacja ze wersji natywnej nie będzie?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Ewa_Plus »

largo,
- dzięki za numer zgłoszenia. Przekazane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

zbych_in_flames pisze:
bwitosze pisze:Aplikacja? Naprawdę po 4 latach testów aplikacja jest wymagana do tej usługi zamiast natywna obsługa w telefonie? Nie mam słów...
A to była gdzieś informacja ze wersji natywnej nie będzie?
A myślisz, że nawet gdyby nie planowali nigdy takiej opcji wprowadzać, to by to ogłosili?!
Może planują, a może nie. Fakty są następujące - po latach "testów" nadal mamy aplikację i brak handoverów na sieć komórkową i odwrotnie, jakość jak za dawnych czasów w GSM itd. Czy się to zmieni? Myślę, że wszyscy by chcieli, aby ktoś wreszcie coś w Plusie zmienił i aby Plus znów ze skansenu stał się liderem technologicznym. Fakt, że wiele osób jest w Plusie nadal, pomimo tego co się w nim dzieje (a raczej nie dzieje) oznacza, że nadzieja umiera ostatnia.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: zbych_in_flames »

mpmdembi pisze:akt, że wiele osób jest w Plusie nadal, pomimo tego co się w nim dzieje (a raczej nie dzieje) oznacza, że nadzieja umiera ostatnia.
Pewnie dlatego, że tak naprawdę tylko promil użytkowników interesują ta usługa. Zobacz, że do jej wykorzystania muszą zaistnieć określony przypadek (brak lub słaby zasięg sieci komórkowej, ale jednocześnie dostęp do sygnału jakieś sieci Wifi). To wcale nie będzie tak często, jakby mogło się wydawać.
Nie twierdze, że nie jest potrzebna, tylko ze sama skala wykorzystania jest i dalej raczej będzie nie wielka.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

zbych_in_flames pisze:
mpmdembi pisze:akt, że wiele osób jest w Plusie nadal, pomimo tego co się w nim dzieje (a raczej nie dzieje) oznacza, że nadzieja umiera ostatnia.
Pewnie dlatego, że tak naprawdę tylko promil użytkowników interesują ta usługa. Zobacz, że do jej wykorzystania muszą zaistnieć określony przypadek (brak lub słaby zasięg sieci komórkowej, ale jednocześnie dostęp do sygnału jakieś sieci Wifi). To wcale nie będzie tak często, jakby mogło się wydawać.
Nie twierdze, że nie jest potrzebna, tylko ze sama skala wykorzystania jest i dalej raczej będzie nie wielka.
Jasne! Do tego przydaje się za granicą (poza UE), bo można z własnego numeru łatwo zadzwonić.
Gorzej, że u mnie od poczatku testów i teraz nadal rozłącza po kilku, kilkunastu minutach rozmowy (Samsung S10, ale i na S7 też to się działo). Potem aplikacja jest zawieszona (nie mogę z niej wyjść i pozostaje restart telefonu). Do tego podczas rozmowy VoWiFi jeśli złapię zasięg komórkowy, to można do mnie dzwonić i telefon normalnie dzwoni! Nie jest tak jak powinno, czyli połączenie oczekujące, ale głośne dzwonienie przy uchu - ot zaleta aplikacji i jej kiepskiej integracji z systemem telefonu.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

Najwieksze G jakie mogli wymyślić wiecznie pod górkę w tej sieci masakra... Same problemy z app nic nie działa nawet reinstalacja ani dezaktywacja uslugi jak i ponowna aktywacja usługi nic nie dała...
guren
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2015, o 14:19

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: guren »

mnie Plus aktywował VoLTE już jakiś czas temu i wifi calling nie mogę mieć, co ma jedno wspólnego z drugim??
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

guren pisze:mnie Plus aktywował VoLTE już jakiś czas temu i wifi calling nie mogę mieć, co ma jedno wspólnego z drugim??
A jaki masz model telefonu ze masz VoLTE
guren
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2015, o 14:19

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: guren »

largo pisze:
guren pisze:mnie Plus aktywował VoLTE już jakiś czas temu i wifi calling nie mogę mieć, co ma jedno wspólnego z drugim??
A jaki masz model telefonu ze masz VoLTE
Samsung S8
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

Ehhh sprzedałem czas temu samaunga a działa to jakoś?
guren
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2015, o 14:19

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: guren »

largo pisze:Ehhh sprzedałem czas temu samaunga a działa to jakoś?
VoLTE dziala spoko, mam plusha na abo i się zdziwiłem jak pewnego dnia ikona się pojawiła, że mam tą usługę
devonish
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2019, o 22:06

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: devonish »

Na moim telefonie Samsung S9 mogę dzwonić poprzez wifi calling, ale nikt się do mnie nie może dodzwonić. Jakaś masakra, nawet podczas testów tak źle nie było. I to jest usługa komercyjna :evil:
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

guren pisze:mnie Plus aktywował VoLTE już jakiś czas temu i wifi calling nie mogę mieć, co ma jedno wspólnego z drugim??
Starałeś się o aktywację, czy zwyczajnie samo zaczęło działać? Firmware niebrandowany?
bwitosze
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:26

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: bwitosze »

No to na szybko po 15 minutach "testów":
- WiFi SMS odbiera SMSy mimo że jest ustawione aby to robić wyłącznie w roamingu lub gdy nie ma zasięgu - np. w ustawieniu "Użyj kiedy sieć komórkowa jest niedostępna". Mimo to SMSy wpadają do aplikacji zamiast zostać obsłużone natywnie.
- Po jakości połączenia słyszę, że jest gorzej niż na połączeniu komórkowym - jakby kulał HDVoice lub go nie było (połączenie WifiCalling+ -> sieć Plus, oba telefony S9)
- Nie ma fallbacka do sieci komórkowej (tragedia)
- Zdarzyło mi się dwukrotnie że aplikacja próbowała inicjować połączenie, ale to nie działało (w szybkiej sieci 5GHz -> światłowód, IP4)

Proponuję przedłużyć okres testowy ;)

Ja to wyłączam dopóki nie zajdzie potrzeba żeby naprawdę użyć (drogi roaming poza UE + dobre WiFi w zasięgu).
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Ewa_Plus »

devonish, bwitosze,
- prośba o opisanie sprawy przez ten formularz: www.plus.pl/zadaj-pytanie, pamiętając żeby w zgłoszeniu poza numerem telefonu zamieścić też swoje dane identyfikacyjne.
Możecie podać nam tutaj później numery zgłoszeń, to przyśpieszmy weryfikację.

guren,
-zgodnie z regulaminem § 2 p. 4:
"Usługa nie zostanie aktywowana, jeśli Abonent korzysta (na numerze telefonu w sieci Plus, na którym chce aktywować Usługę) z którejkolwiek z następujących usług dodatkowych: Wirtualna Centrala Telefoniczna, Strefa Plus (Strefa Tanich Połączeń), System Plus, Multi SIM, Kwotoreduktor (OnePhone, numer stacjonarny), pay4me, Roaming Assistant, VPN, VoLTE".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ