Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3120
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

Witaj mpuzon,

w tej kwestii nic się jeszcze nie zmieniło, dokładna data komercyjnego uruchomienia usługi nie jest nam znana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

cargo pisze:
mpuzon pisze:Dzień dobry,

Czy w ty miesiącu możemy spodziewać się uruchomienia komercyjnego usługi :-), czy raczej to za wcześnie ???

Pozdrawiam,

mpuzon
Jeszcze kilka lat testów i na Androida wyjdzie bo na iOS to zbyt skomplikowane. Lat świetlnych oczywiście.
A teraz to pewnie na bank będzie jeszcze kilka lat testów bo Plus skupi się obecnie nad swoim 5G. Nie wiem co w tej technologii VoLTE jest takiego że potrzeba tyle lat testów i jeszcze Hugo wie ile lat przed nami.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Jaka jest różnica między głosem transportowanym po 3G a po LTE?
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

habish pisze:Jaka jest różnica między głosem transportowanym po 3G a po LTE?
Też zadaję sobie to pytanie, ale musi to być spora różnica, sądząc po czasie jaki jest potrzebny, aby tę opcję zaimplementować. Z tego co się kiedyś dowiedziałem, to w przypadku LTE głos leci jak w przypadku VoIP, a w 3G jest to rozwiązane inaczej, niemniej nie jestem w tej kewstii ekspertem i może ktoś to lepiej wytłumaczy. Niemniej co by to nie było, nie jest to "rocket science" i wszyscy pozostali operatorzy już dawno się z tym uporali, tak jak z VoWiFi. Myślę, że głównie jest to kwestia "co my z tego będziemy mieli"? Ile zarobią przy konkretnym koszcie inwestycji. Jedni nazywają to planowaniem inwestycji, a inni chytrością.
Jeśli przez brak VoLTE czy VoWiFi z Plusa odejdzie 100, a może nawet 1000 osób to max. (prędzej odejdą przez brak VoWiFi, bo to doskonale protezuje brak zasięgu w dużych budynkach). Jednym słowem po co inwestować, skoro i tak baza abonentów sama im rośnie, a zyski tym samym sposobem też.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Czyli marudzisz na forum że w Plusie czegoś nie ma, ale sam nie bardzo wiesz, na czym ta funkcjonalność polega.
OK.
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

habish pisze:Czyli marudzisz na forum że w Plusie czegoś nie ma, ale sam nie bardzo wiesz, na czym ta funkcjonalność polega.
OK.
Różnica jest taka ,że podczas rozmowy telefonicznej używam internetu do przekazywania lub omawiania spraw zawodowych. W Plusie zrzuca mnie do 3G lub 2G i wtedy szlak trafia funkcjonalność bo prędkość spada ,że maila wysłać nie można podczas rozmowy. Każdy operator oferuje „podstawowe usługi VoLTE i VoWifi ,a jeden od całkiem dawna ESIM” Dlaczego abonenci Plusa i użytkownicy iPhonów mamy być poszkodowani czy jakieś finansowe bonusy otrzymujemy za GORSZĄ OFERTĘ?
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

cargo pisze:
habish pisze:Czyli marudzisz na forum że w Plusie czegoś nie ma, ale sam nie bardzo wiesz, na czym ta funkcjonalność polega.
OK.
Różnica jest taka ,że podczas rozmowy telefonicznej używam internetu do przekazywania lub omawiania spraw zawodowych. W Plusie zrzuca mnie do 3G lub 2G i wtedy szlak trafia funkcjonalność bo prędkość spada ,że maila wysłać nie można podczas rozmowy. Każdy operator oferuje „podstawowe usługi VoLTE i VoWifi ,a jeden od całkiem dawna ESIM” Dlaczego abonenci Plusa i użytkownicy iPhonów mamy być poszkodowani czy jakieś finansowe bonusy otrzymujemy za GORSZĄ OFERTĘ?
Może dlatego właśnie że do Plusa najchetniej ludzie idą bo duże paczki internetu itp. a inne sieci ratują się nowymi technologiami? Także tańsze telefony, dodatki do abonamentu i dobra oferta pre-paid. W innych sieciach jest drożej po poszli w rozwój sieci a Plus pomijając śladowy start 5G stoi w miejscu. Obym się mylił.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

emarti pisze: Może dlatego właśnie że do Plusa najchetniej ludzie idą bo duże paczki internetu itp. a inne sieci ratują się nowymi technologiami? Także tańsze telefony, dodatki do abonamentu i dobra oferta pre-paid. W innych sieciach jest drożej po poszli w rozwój sieci a Plus pomijając śladowy start 5G stoi w miejscu. Obym się mylił.
Dokładnie tak. Niestety Solorz już przed laty odkrył, że mierna jakość (nie mówię zła, ale mierna), to jest kluczem do sukcesu. Jakość Polsat, jakość Plusa po przejęciu przez niego itd. Nigdy nie była zła, ale wyraźnie gorsza od liderów. Jak statystyczny abonent ma dać 30zł za abonament w lepszej sieci, inwestującej w rozwój itp., albo 25zł za "to samo" w gorszej, to w większości wybierze tę opcję za 25zł. Kto wie, że np. w Małopolsce Plus ma ok 2x mniej BTSów od każdego z konkurentów z osobna (nawet w porównaniu do Play!), ogólnie działa, więc jest dobrze. Ot taka nasza narodowa bylejakość. Pozostaje zapytać dlaczego więc jesteśmy w Plusie? Masochizm?

EDIT:
habish pisze:Czyli marudzisz na forum że w Plusie czegoś nie ma, ale sam nie bardzo wiesz, na czym ta funkcjonalność polega.
OK.
Czy jeśli coś nie działa i ten fakt Ci się nie podoba, to znaczy, że musisz wiedzieć dlaczego coś nie działa, albo jak jest zbudowane? Jestem zwykłym użytkownikiem. Uważam też, że od typu firm telekomunikacyjnych można wymagać więcej niż od "sklepiku osiedlowego". Sklepów może być dowolna ilość, a z racji na ograniczenia pasm itp. operatorów już nie i dlatego powinno się od nich wymagać więcej, bo trudno tu mówić w tym przypadku o prawdziwej "ręce wolnego rynku".
Jestem zwykłym użytkownikiem, który pracuje w jednym z największych i dość istotnym budynku w Krakowie, gdzie Plus (oraz konkurencja) nie zapewnił zasięgu podczas jego budowy. Różnica w stosunku do konkurencji jest taka, że np. Orange zauważył problem i już postawił obok tymczasową stację, a Plus (choć jest operatorem świadczącym usługi dla kierownictwa tej instytucji) na razie "nie ma planów dla tej lokalizacji". Stąd ja, jako użytkownik pokładałem nadzieje w VoWiFi (WiFi jest dostępne w każdym miejscu budynku). Niestety aplikacja do WiFi Calling wiesza się kilka razy dziennie i blokuje skutecznie telefon, więc ta proteza nie rozwiązuje moich problemów.
A co do VoLTE - do niedawna miałem w miejscu gdzie mieszkam dobry sygnał L900 i brak U900, a U2100 rzecz jasna sporo gorsze. Rozmowę albo zrywało, albo przerzucało do 2G. VoLTE po L900 rozwiązałby zapewne ten problem.
I teraz moje pytanie - czy naprawdę muszę wiedzieć jakie procesy zachodzą w sieci, aby oczekiwać dobrze funkcjonującego VoLTE czy VoWiFi? Co mi zmieniłby fakt, że miałbym np. doktorat z budowy stacji bazowej w tym, że w tych dwóch miejscach są problemy z siecią i nie mogę normalnie używać telefonu, a powyższe funkcjonalności realnie rozwiązałyby moje problemy?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2020, o 10:10 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim. Chcąc uzupełnić wcześniejszą wypowiedź, udzielić kolejnej odpowiedzi, gdy brak nowych wpisów proszę używać opcji edycji posta (przycisk ZMIEŃ).
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Właśnie odpowiedziałeś na pytanie które zadałem.
Nof_Ginosar

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Nof_Ginosar »

Monologi dot. VoLTE, WiFi wracaja jak bumerang. I zawsze lub prawie zawsze sa to te same osoby, ktore je podejmuja. Nie wystarczy im odpowiedz "nie", powtarzana w regularnych interwalach. Taki maja przymus, ze musza skomentowac.

Jesli dany operator nie zamierza wprowadzic czegos co jest dla mnie wazne to odchodze. Koniec tematu.

Wszystko inne jest, jak wspomnial kolega habish, marudzeniem.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: sl@w_es »

"Wykłady" nie dotyczące omawianego w danym wątku zagadnienia zgodnie z Regulaminem Plus Forum będą usuwane.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
kamilewicz
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 5 maja 2020, o 17:03

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: kamilewicz »

Czy po wdrożeniu VoLTE w Plusie, klienci MVNO także otrzymają do niego dostęp, czy jest to decyzja władz danego MVNO?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

kamilewicz,
kamilewicz pisze:Czy po wdrożeniu VoLTE w Plusie, klienci MVNO także otrzymają do niego dostęp
niestety, nie posiadamy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

Kiedy VoLTE w Plusie?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

cargo,

dokładna data komercyjnego uruchomienia usługi nie jest jeszcze nam znana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ