połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Loko_Poko
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 sie 2020, o 08:02

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Loko_Poko »

Witam, czy ten pakiet euroatlantycki jest cały czas aktualny? Nie mogę znaleźć tej oferty na stronie operatora.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Loko_Poko,
Loko_Poko pisze:czy ten pakiet euroatlantycki jest cały czas aktualny?
Tak.
Loko_Poko pisze:Nie mogę znaleźć tej oferty na stronie operatora.
Informacje znajdziesz tutaj. Regulamin zaś tu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Scarlett.x
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2020, o 07:54

Internet w roamingu - brak pakietu 3.2gb w UE

Post autor: Scarlett.x »

Witam,

Mam taki oto problem:
Miesiąc temu przeniosłam numer do plusha na kartę - wtedy też aktywowałam promocje dla nowych klientów na 100% na 3 miesiące na pakiet internetu, połączenia i smsmy. Od razu dostałam też pakiet 3.2 GB internetu do wykorzystania w UE. Od tamtego czasu zrobiłam 2 doładowania telefonu za 25 zl i miałam jeszcze wczoraj na koncie 51 zł łącznie ze złotówką startową. Jakoś kilka dni temu przyszedł SMS że za kilka dni odnowią mi pakiet(?) i pobiorą opłatę za jego odnowienie. Ja nie włączałam innego pakietu oprócz tej promocji startowej, dlatego ten SMS mnie zmylił i w aplikacji Plus online wyłączyłam pakiet rozmowy smsy nielimitowane, ta usługa za 25zl. Dopiero później zorientowałam się, że chodziło o tą promocje 100 % rabatu na 3 miesiące i tak naprawdę żadnej kwoty plus mi nie chciał pobrać, tylko to był pakiet promocyjny. Niestety zorientowałam się po fakcie jak wyłączylam ów pakiet. Więc go ponownie aktywowałam. Przez to w aplikacji Plus online teraz mam podwójnie wszystko opisane tzn. To co dotyczy internetu - internet w plush 10gb i obok to samo, video na maxa itp. Tak jakby plus online podwójnie włączył wszystkie te promocje. Przez to nie mam w zakładkach internetu w UE. Po prostu zniknęła mi ta zakłada. Aktualnie jestem w Czechach i pobiera mi pieniądze za internet - a powinno to ściągać z pakietu. Miałam 51 zł mam 43 zł. To znaczy że coś ściąga. Mój chłopak ma rowniez włączona tą promocje. Jednak mu ciągnie internet z tego pakietu 3.2gb a sprawdzałam z nim na tych samym stronach internetowych. Z tym że on nie pomieszał sobie tak w pakietach jak ja. Proszę o pomoc - być może mogę zresetować całkiem te wszystkie pakiety i kupić pakiet za 30 zł? W którym jest 3.2gb na UE. Ale teraz boję się aktywować cokolwiek poniewaz prawdopodobne weźmie mi pieniądze z konta a internetu w UE dalej nie będę miał.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2020, o 09:48 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Scarlett.x,

podaj proszę jakie promocje i pakiety aktualnie widnieją pod kodami *136# i *121#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Od czego zależy szybkość neta w roamingu? Karta Plusa na operatorze KPN NL , net max 9 Mb na LTE. Karta miejscowego opa też na łączach KPN NL łapie 40 Mb. Przełączanie na innego opa nic nie daje, na T-Mobile jest jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,
bodek510 pisze:Od czego zależy szybkość neta w roamingu?
Od bardzo wielu czynników: m.in. poziomu sygnału w danej lokalizacji, odległość od stacji, ilości użytkowników, zasobów transmisyjnych na stacji, zakłóceń, itp.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Żona ma taryfę JA + NA KARTĘ I, gdy była w Holandii w czerwcu dostała sms-a o kosztach rozmów z ceną 29 gr za minutę. Dzisiaj po jej przyjeździe okazało się że cennik wynosi 59 gr za minutę. Od kiedy połączenia w roamingu poszły tak w górę?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,

proszę aby małżonka przesłała krótki opis sytuacji wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) przez ten formularz. Nasi pracownicy mając wgląd w konto numeru, zweryfikują sytuacje i wspomniane rozliczenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Wysłałem zgłoszenie przez formularz 19 października i do dzisiaj nie ma nawet potwierdzenia, że dotarło. Wysłać jeszcze raz?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,
bodek510 pisze:do dzisiaj nie ma nawet potwierdzenia, że dotarło
Jeżeli na podany adres e-mail nie dotarło potwierdzenie zgłoszenia z nadanym mu numerem, to obawiam się, że proces wysyłania formularza nie został w pełni zakończony. Prośba zatem o jego ponowne przesłanie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Na prośbę BOK został wysłany screen sms-a powitalnego. A taką odpowiedź dostałem "Witam Panią,



dziękuję za przesłanie SMS-a.



Chciałbym poinformować, iż aktualny cennik taryfy „ JA + NA KARTE I” obowiązuje od 18.01.2018 r. i jest dostępny na stronie: http://www.plus.pl/documents/16/1394774 ... et="_blank



Aktualny cennik połączeń międzynarodowych i w roamingu międzynarodowym obowiązuje od 01.01.2020 r. i jest dostępny na stronie: http://www.plus.pl/documents/16/1612992 ... et="_blank

Z poważaniem..." Takie pytanie , kto wysyła te sms-y w których jest zupełnie co innego niż w cenniku? Sprawdzić ceny połączeń się nie dało, bo żona leci :lol: na pakiecie, a zresztą dzisiaj wyjeżdża.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,
bodek510 pisze:Dzisiaj po jej przyjeździe okazało się że cennik wynosi 59 gr za minutę.
Doprecyzuj proszę co konkretnie masz na myśli.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Oplaty w roamingu UE (z VAT). W ramach pakietow minut, SMS, MMS korzystasz z uslug tak jak w Polsce, a jesli nie masz aktywnych pakietow/promocji oplaty wynosza: polaczenia wykonane do sieci Plus 0.59 zl/min, do pozostalych sieci komorkowych 0.59 zl/min, do sieci stacjonarnych 0.59 zl/min, SMS do sieci Plus 0.15 zl/szt, SMS do pozostalych sieci komorkowych 0.15 zl/szt, MMS 0.40 zl/100kB (max 1zl/szt). Transmisja danych w UE jest bezplatna w ramach przyznanego limitu roamingowego, po wykorzystaniu limitu transmisja platna 18.89 zl/GB. Jezeli limit roamingowy na transmisje danych nie zostal przyznany cena za MB wyniesie 0.09 zl/MB. Sprawdz aktualny stan pakietow *121# i promocji *136#. Wiecej pod: +48605020010 (0 zl/min). To jest ten SMS.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,

przekazałam sprawę dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Oplaty w roamingu UE (z VAT). W ramach pakietow minut, SMS, MMS korzystasz z uslug tak jak w Polsce, a jesli nie masz aktywnych pakietow/promocji oplaty wynosza: polaczenia wykonane do sieci Plus 0.79 zl/min, do pozostalych sieci komorkowych 0.79 zl/min, do sieci stacjonarnych 0.79 zl/min, SMS do sieci Plus 0.20 zl/szt, SMS do pozostalych sieci komorkowych 0.20 zl/szt, MMS 0.40 zl/100kB (max 1zl/szt). Transmisja danych w UE jest bezplatna w ramach przyznanego limitu roamingowego, po wykorzystaniu limitu transmisja platna 18.89 zl/GB. Jezeli limit roamingowy na transmisje danych nie zostal przyznany cena za MB wyniesie 0.09 zl/MB. Sprawdz aktualny stan pakietow *121# i promocji *136#. Wiecej pod: +48605020010 (0 zl/min). Wczoraj byłem w Niemczech, dostałem takiego smsa . To są naprawdę ceny w Plusie w roamingu w mixX też?
ODPOWIEDZ