zmiana taryfy na karte

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Matifcb
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 sty 2021, o 21:13

zmiana taryfy na karte

Post autor: Matifcb »

Witam,

pieklo zamarzlo, moja matka dostala smartfona i wchodzi w swiat internetu. Internet czyli tak na prawde Whatsapp.
Jej obecna taryfa to TWOJ PROFIL, ma ja od lat i nic nie zmienia, smsow nie pisze, dzwoni ze stacjonarnego w domu ale komorka potrzebna jest do kontaktu "poza domem" no i teraz do Whatsappa. Nie wiem ile placi za polaczenia/MMS/SMSy - to sprawdze jak zaloguje sie w Plus online ale niestety kontakt z infolinia czeka w celu nadania ehasla itp, wiec jej biling ile za co placi bede znal pod koniec tygodnia dopiero.

Bardziej interesuje mnie co polecicie w obecnym czasie? czy jest jakis haczyk w whatsappie za darmo ? ( nie wiem jaka to taryfa ale widzialem ze przy jakims pakiecie w ogole nie licza danych za Whatsappa - dla niej byloby to chyba strzalem w 10. - tak jak pisalem dla niej liczy sie tylko Whatsapp i przesylanie miedzy ciociami zdjec dzialek/wnukow itp :)

prosze o pomoc osoby ktore uzywaly/uzywaja tej taryfy Twoj Profil czy warto przeniesc sie czy po prostu do obecnej taryfy dokupic tylko pakiet internetowy?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Ron »

Bardzo stara i archaiczna taryfa. Moim zdaniem o wiele lepsza jest taryfa Nowy Plush.
Np. w tej taryfie robisz doładowanie za 50 zł i dostajesz Bonus w postaci 25GB ważne 90 dni. Do tego konto także jest ważne 90 dni. Oczywiście WhatsApp, nie pomniejsza GB.

Zostaje 50 zł, które można wykorzystać na pakiet np rozmów. :->

Nowy Plush

Można także skorzystać z dobrej promocji Promocji „Pakiet 120 GB” (Taryfy - Plus Elastyczna, Prosto na Kartę, Nowy Plush)

To jest mój obiektywny wybór.

Porównanie taryf znajdziesz tutaj - viewtopic.php?f=99&t=17888"target="_blank

Połączenia możesz sprawdzić w Smartfonie za pomocą Aplikacji Plus Online https://www.plus.pl/uslugi/aplikacja-pl ... et="_blank
Wpisujesz numer telefonu, a hasło to 4 ostatnie cyfry kodu PUK.
Matifcb
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2021, o 21:13

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Matifcb »

czyli pierwsze to co musze zrobic to zmiana taryfy na nowy plush:

kod na zmianę taryfy: *147*23# / koszt: 5 zł (14.03.2017-12.06.2017 - bezpłatnie)

nastepnie doladowuje konto ? czy jesli np mama ma powiedzmy 60zl aktualnie na koncie to moze zmienic taryfe ( zostanie jej 55zl) i wlaczyc promocje „Plush Internet Promo BS” kodem *136*11*01# gdzie nic jej nie zabiora ale wlaczy promocje, w ktorej jest 25gb na 3 miesiace. I tak co 3 miesiace musi doladowac za 50zl i wpisac znowu kod *136*11*01# ? dobrze rozumiem ?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Ron »

Matifcb pisze:czyli pierwsze to co musze zrobic to zmiana taryfy na nowy plush:

kod na zmianę taryfy: *147*23# / koszt: 5 zł (14.03.2017-12.06.2017 - bezpłatnie)

nastepnie doladowuje konto ? czy jesli np mama ma powiedzmy 60zl aktualnie na koncie to moze zmienic taryfe ( zostanie jej 55zl) i wlaczyc promocje „Plush Internet Promo BS” kodem *136*11*01# gdzie nic jej nie zabiora ale wlaczy promocje, w ktorej jest 25gb na 3 miesiace. I tak co 3 miesiace musi doladowac za 50zl i wpisac znowu kod *136*11*01# ? dobrze rozumiem ?
Nie, już tłumaczę :-)

Zmieniasz taryfę i tak pobierze 5 zł :-> Następnie należy aktywować promocję „Plush Internet Promo BS”, po czym należy sprawdzić czy w/w promocja jest aktywna poprzez kod *136# i połączenie.
Po upewnieniu się, że promocja jest aktywna, można doładować konto np za 50 zł, dostaje Bonus 25GB ważne 3 miesiące i konto także jest ważne 3 miesiące (90dni).

Na koncie będzie 25GB i 50 zł z doładowania, które można wykorzystać np na aktywację Nielimitowanych minut ;-)

Nie musi doładowywać co miesiąc, chyba że wykorzysta szybko pakiet itp i będzie brakować :-D
25GB i konto na połączenia wychodzące, ważne jest przez 90 dni. Przed końcem ważności pakietu (i konta na połączenia wychodzące) należy ponownie doładować konto bez wpisywania już kodu aktywacyjnego. (do każdego doładowania dostaniesz darmowe GB).

Ważność konta i pakietów można sprawdzać za pomocą kodów *101#, *136#, *121#.

Do każdego zasilenia konta kwotą 5 zł i wyższą otrzymasz Bonus w wysokości zależnej od wartości dokonanego zasilenia oraz Pakiet Facebook, Pakiet Social Media lub Pakiet Video na maxa, zgodnie z tabelą w Regulaminie Promocji.

Podsumowując:

1. Zmiana Taryfy
2. Aktywacja usługi Bonus po doładowaniu
3. Upewnienie się, że usługa jest aktywna
4. Doładowanie

Po zmianie taryfy, nie ma możliwości powrotu na Twój Profil

Regulamin zmiany taryfy
2) Abonent będzie korzystać z taryfy Nowy Plush na zasadach określonych w Cenniku Taryfy Nowy Plush:
3) Okres ważności dla Usług wychodzących oraz środki zgromadzone na koncie Abonenta przed dokonaniem zmiany taryfy
pozostają bez zmian z zastrzeżeniem pkt 7) poniżej;
4) Abonent zachowuje staż w sieci;
5) wszelkie dotychczasowe usługi/pakiety/promocje jakie Abonent posiadał na swoim koncie, a które nie są dostępne dla
Abonentów korzystających z taryfy Nowy Plush ulegają dezaktywacji;
6) niewykorzystane jednostki w ramach dezaktywowanych pakietów/usług/promocji przepadają i nie są zwracane
w jakiejkolwiek formie - w tych okolicznościach Abonentowi nie przysługuje roszczenie w zamian za utracone niewykorzystane
jednostki w ramach danego pakietu/usług/promocji;
7) Abonent, który przed zmianą taryfy posiadał promocyjny Okres ważności dla Usług wychodzących, wydłużony na zasadach
określonych w Regulaminie Promocji „Rok Ważności Konta” albo „Rok Ważności Konta II”, „Bonus za rejestrację Rok Ważności
Konta” po zmianie taryfy będzie miał ustawiony Okres ważności dla Usług wychodzących zgodnie z Cennikiem taryfy Nowy
Plush, nie krócej niż 30 dni od dnia zmiany taryfy
Matifcb
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2021, o 21:13

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Matifcb »

super juz wiem duzo wiecej. Ile kosztuje "standardowo" sms/mms i 1 min polaczenia w Nowy Plush? co polecilbys wlaczyc ewentualnie aby miec no limity ( moja mama bardzo malo pewnie uzywa wiec nie chce porownac czy oplaca sie jej nawet wlaczac jakies no limit )
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Ron »

Standardowe ceny idę w górę od stycznia i minuta jak się nie mylę to 0,35 zł.

Pakiety:
Rozmowy bez limitu, to wydatek 20zł na miesiąc
SMSy bez limitu, to 10 zł
Rozmowy i SMSy bez limitu - 25 zł
Bez limitu i 15 GB - 30 zł

Polecam ewentualnie Abonament 25 zł/msc - UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY :-D w każdej chwili możesz zrezygnować (miesiąc wypowiedzenia).

- Rozmowy SMSy/MMSy bez limitu
- 10GB
- WhatsApp - bez pobierania danych :-> Bezpłatny, krajowy transfer danych odebranych i wysłanych w ramach serwisów: Facebook, Messanger, Instagram, WhatsApp

Moja siostra i jej dwoje dzieci używa i jest bardzo zadowolona. Za 3 numery płaci 60 zł. (po 20zł)

https://www.plushbezlimitu.pl/przejdz-z ... et="_blank"
Matifcb
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2021, o 21:13

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Matifcb »

Ron pisze:Standardowe ceny idę w górę od stycznia i minuta jak się nie mylę to 0,35 zł.

Pakiety:
Rozmowy bez limitu, to wydatek 20zł na miesiąc
SMSy bez limitu, to 10 zł
Rozmowy i SMSy bez limitu - 25 zł
Bez limitu i 15 GB - 30 zł

Polecam ewentualnie Abonament 25 zł/msc - UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY :-D w każdej chwili możesz zrezygnować (miesiąc wypowiedzenia).

- Rozmowy SMSy/MMSy bez limitu
- 10GB
- WhatsApp - bez pobierania danych :-> Bezpłatny, krajowy transfer danych odebranych i wysłanych w ramach serwisów: Facebook, Messanger, Instagram, WhatsApp

Moja siostra i jej dwoje dzieci używa i jest bardzo zadowolona. Za 3 numery płaci 60 zł. (po 20zł)

https://www.plushbezlimitu.pl/przejdz-z ... et="_blank"
o kurde to bylo by najwygodniejsze. wszystko no limit, neta 10 gb to az za duzo i spokoj a nie zadne pakiety itp. moze jest MNIEJ atrakcyjny abonament i np cyrograf na 2 lata ale za cos lepszego ? Przeciez mojej mamie to bez roznicy :) jak sie nazywa ta promocja ? chce do DOK dzwonic i zamowic to. 25zl miesiecznie byloby ok. moze byc nawet neta mniej.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Ron »

Jeśli chodzi o Umowę na 24 miesiące, to różnica jest taka, że dostajesz nie 10GB, a 15GB.

Poniżej można zamówić abonament.
https://www.plushbezlimitu.pl/abo/lista ... et="_blank
Matifcb
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2021, o 21:13

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Matifcb »

jestem po rozmowie z DOK. Pytalem i o karte ( tu zaproponowala Pani taaryfe prosto na karte) i abonament ( tutaj inna Pani powiedziala ze PLUSH podwykonawca fakt jest ale zasieg ludzie narzekaja dlatego ona polecala ewentualnie smart dom i bawienie sie z laczeniem uslug gdzie telefon stacjonarny i telewizja ok jest potrzebna ale rodzice od lat w tanszym UPC i tu problem)

czy ten zasieg jest na prawde odczuwalny az tak? rodzice mieszkaja na szczescie w duzym miescie ale raz na rok jada na wczasy:)
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Ron »

Ehhh. Jak chcesz płacić więcej to ok. Mały pakiet GB i brak darmowych komunikatorów. :-D
Zasięg jest taki sam, bo to jest ta sama sieć. :shock:
Ocenę obsługi zostawię bez komentarza. Nie dzwonie staram się załatwić wszystko przez internet.
Matifcb
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2021, o 21:13

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Matifcb »

Ron pisze:Ehhh. Jak chcesz płacić więcej to ok. Mały pakiet GB i brak darmowych komunikatorów. :-D
Zasięg jest taki sam, bo to jest ta sama sieć. :shock:
Ocenę obsługi zostawię bez komentarza. Nie dzwonie staram się załatwić wszystko przez internet.
hehe rozumiem twoje argumenty:) czyli o zasieg sie nie bac. Bardzo mila infolinia az sie zdziwilem obie panie na prawde mile i konkretnie:D

Ty jestes tu guru, jaka jest roznica w kosztach za mmms/sms/ polaczenia miedzy taryfami Nowy plush a Prosto na karte?

wiem ze mojej mamie jak najszybciej chce zmienic taryfe. Koszta jakie ma na Twoim Planie czy tam Pakiecie sa horrendalne. Mam plan isc droga :

zmiana na onwy Plush albo prosto na karte i dokupic bedac w nowej taryfie jakis pakiet internetu. W Nowym plushu moge kupic cos bardzo malego nawet bo Whatsapp za friko jesta Prosto na Karte wlasnie nie pamietam ale tez jest pakiet 1gb albo 3 gb i poprostu mama bedzie uzywac whatsapa ale umowmy sie nie zuzyje raczej 1gb nawet miesiecznie


oo tu jerst opcja Prosto na kartke od konsultantki:
Taryfa: PROSTO NA KARTĘ <CENNIK>
Okres karencji: 70 dni

kod na zmianę taryfy: *147*26# / koszt: 5 zł (19.03.2018 - 30.06.2018 - bezpłatnie)



1. Do wszystkich w Plus za darmo
- koszt: 0 zł / ważność: 30 dni od każdego zasilenia za minimum 25 zł (usługa cykliczna)
wł.:*136*11*02# + zasilenie za min. 25 zł / wył.: *136*00*02#
Regulamin / FAQ

2. Środki Ważne Rok
- koszt: 0 zł / wymaga zasilenia za min. 5 zł
wł.:*136*11*01# / wył.: *136*00*01#
* usługa nie wymaga aktywacji. Powyższy kod potrzebny tylko w przypadku jej utraty (po wygaśnięciu ważności konta)
Regulamin

3. Pakiety Internetowe (cykliczne):
• 3 GB (non stop), koszt: 5 zł / 30 dni, wł.: *136*11*03# / wył.: *136*00*03# (w UE: 0,53 GB)
Regulamin / FAQ


no i teraz hit - moj ojciec tez jest w plusie ale on nic nie potrzebuje ale czemu by nie wykorzystac tego i dwa nmumery tak jak twoja siostra 3 zrobila w abo. Placic 20zl za abo biorac ojca do promocji ... 10gb no limit to dla mamy wygodna oplcja skoro mowisz ze z zasiegiem nie bedzie problemu. Ojcowi to ryba i tak neta nie uzywa ale nie bedzie w tej taryfie co mama prehistorycznej.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Ron »

Matifcb pisze: Ty jestes tu guru, jaka jest roznica w kosztach za mmms/sms/ polaczenia miedzy taryfami Nowy plush a Prosto na karte?
Nowy Plush - 0,35min/0,20SMS/0,40MMS
Prosto na Kartę - Wszystko 0,29zł (min/SMS/MMS)
Matifcb pisze: zmiana na onwy Plush albo prosto na karte i dokupic bedac w nowej taryfie jakis pakiet internetu. W Nowym plushu moge kupic cos bardzo malego nawet bo Whatsapp za friko jest...
Nowy Plush
Darmowe Social Media w tym WhatsApp jest od doładowania za 25zł. Poniżej tylko Facebook. :->

Można Wybrać Prosto na Kartę (https://www.plus.pl/konto-wazne-rok"target="_blank), doładować za 5zł i aktywować 120GB za 15zł - Co miesiąc po 40GB przez 3 miesiące. Później można aktywować inne pakiety cykliczne np 3 GB (non stop), koszt: 5 zł / 30 dni. :->
Matifcb
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2021, o 21:13

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Matifcb »

jakj przedstawilem wszystko to mama powiedziala ze nie widzi sensu brania niczego innego niz abonamentu. Dwa numery zrobic i miec kazdy po 20zl i no limit. Internetu 10gb. Zero pilnowania tylko rachunek co miesiac za 50zl za dwa telefony zaplacic. Przez internet najpierw zapisuje mame a pozniej ona jakos tate zeby ten rabat sciagnac 5zl /telefon.
Ostatnio zmieniony 7 sty 2021, o 21:01 przez Matifcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Ron »

Tak, myślałem. :-> Pamiętaj żeby naliczyło rabat za dwa numery, abonamenty muszą być na jedną osobę (taki sam PESEL). W innym wypadku będzie po 25 zł. ;-)
Matifcb
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2021, o 21:13

Re: zmiana taryfy na karte

Post autor: Matifcb »

Ron pisze:Tak, myślałem. :-> Pamiętaj żeby naliczyło rabat za dwa numery, abonamenty muszą być na jedną osobę (taki sam PESEL). W innym wypadku będzie po 25 zł. ;-)
ok wazna wskazowka. Mama dostanie apke pko i bedzie sopbie rachunki placic na tel bo dzis mi mowila ze na poczte przy okazji chodzi :D emeryci..
ODPOWIEDZ