Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Karol71
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 maja 2020, o 09:22

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Karol71 »

To nie jest wina telefonów czy ich producentów tylko operatora !
Tak jak na przykładzie Iphone, gdzie u wszystkich innych operatorów usługa na Iphone jest aktywna i urządzenia ją obsługują.
W plusie też jest aktywna w oprogramowaniu telefonu lecz nie działa i pewnie działać nigdy nie będzie!
emarti
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

KubaD pisze:
matti100 pisze:


Czyli jak w przyszlosci tzn. nigdy. Przynajmniej badzcie szczerzy ze czsc abonentow macie w dalekim powazaniu. Najwazniejsze zeby szumnie pochwalic sie technologia obecna.u innych operatorow juz od lat a.nie powiedziec ze nie dotyczy to duzego grona posisdaczy sprzetu Huaweia. Najwazniejsze to wcisnac telefon a pozniej olac klienta. Wstyd....
Nie było VoLTE to było narzekanie, że nie ma w ogóle tej usługi i skansen. Jest VoLTE to jest narzekanie, że nie ma wszystkich urządzeń które są oficjalnie wspierane.... Czy u innych od początku była szeroka lista wspieranego sprzętu?

Na liście Plusa nie ma Xiaomi, a na ich telefonach usługa działa znakomicie. Jeśli nie masz ich na ten moment na Huawei to być może nie jest wina Plusa a opieszałość Huawei, które nie chce zaimplementować w swoich telefonach konfiguracji dla Plusa? Najłatwiej ganić operatora, który w większości przypadków nie ma na wszystko wpływu. Do czego pije - taka pomarańcza np. blokuje na niewspieranych urządzeniach całkowicie IMS - skoro w Plus działa, to znaczy że konfigurację operatora producent sprzętu wrzucił do softu i nie ma problemu.

Nie od razu Rzym zbudowali, cierpliwości. Ta usługa dopiero raczkuje.
Ja wiem, że każdy by chciał wszystko na już - ale u żadnego operatora nie będzie czegoś takiego. Cała reszta też z czasem wprowadzała więcej urządzeń.

Pewnie w tym roku będzie znacznie więcej urządzeń wspieranych.
A dlaczego dany producent ma zgadzać się na instalację jakichś śmieci operatora w swoim sprzęcie? Dla Twoich informacji to taki P30 Lite ma brand Plusa i tym jestem zaniepokojony. Mam nadzieję że to tylko wypadek przy pracy i to tylko w tańszym modelu i nigdy nie będzie brandu we flagowcach. Dalej, myślałem że wprowadzenie VoLTE będzie usługą dla wszystkich a nie wybranej grupce z przewagą Samsungów. Takie coś dla wybranych a nie wszystkich. Lata testów :lol: i dalej nie działa. Komedia.
matti100
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2015, o 08:11

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: matti100 »

Z Motorola jakos potrafia prowadzic rozmowy o wdrozeniu VoLte a z Huaweiem nawet nie maja takiego zamiaru. Dlatego tu chodzi raczej o jakis konflikt byc moze w kwesti 5G...?
KubaD
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 sty 2020, o 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: KubaD »

emarti pisze:
KubaD pisze:
matti100 pisze: A dlaczego dany producent ma zgadzać się na instalację jakichś śmieci operatora w swoim sprzęcie? Dla Twoich informacji to taki P30 Lite ma brand Plusa i tym jestem zaniepokojony. Mam nadzieję że to tylko wypadek przy pracy i to tylko w tańszym modelu i nigdy nie będzie brandu we flagowcach. Dalej, myślałem że wprowadzenie VoLTE będzie usługą dla wszystkich a nie wybranej grupce z przewagą Samsungów. Takie coś dla wybranych a nie wszystkich. Lata testów :lol: i dalej nie działa. Komedia.
Generalnie śmieci to może instalować zazwyczaj zielony użytkownik smartfona a nie producent, stąd różne wirusy i inne niespodzianki - mówimy o usługach, które są krytyczne z punktu widzenia działania sieci i nie są to żadne śmieci. Bez nich nie będzie działało nic niestety. W przypadku innych ISP też powiedziałbyś, że to śmieci? Nie, bo tam to działa.

Tak jak mówiłem, trochę cierpliwości - żaden, podkreślam - żaden operator nie wspierał w VoLTE wszystkich urządzeń od początku i dalej mają braki. Nie tylko w Polsce.

Lata testów z perspektywy użytkownika to może wydawać się absurdalne, ale wystarczy chociaż trochę wiedzy dot. sieci telekomunikacyjnych i ile elementów składa się na to, by zrozumieć że to faktycznie tyle wymaga. To, że inni operatorzy nie chwalili się testami VoLTE, nie znaczy że u nich trwało to krócej - po prostu powiedzieli po wprowadzeniu usługi dla klientów i tyle.

Działa doskonale, ale nie na każdym urządzeniu. I trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zwykłemu klientowi ciężko, ale nie pozostaje nic innego. Każdy operator ma wady i generalnie można sobie zmienić sieć - by narzekać na coś innego u konkurencji ;)

A co do postu wyżej @Karol71 - to jest zależne od współpracy na linii producent - operator i jeśli coś tam nie działa, to znaczy że jednej albo drugiej stronie coś się nie podoba. W przypadku Apple, każą sobie płacić horrendalne pieniądze za certyfikacje, a na dzień dzisiejszy skoro takiej nie ma, to znaczy że to nieopłacalne z perspektywy dostawcy.
dominn2016!
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2019, o 22:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: dominn2016! »

Jak tylko P. Zygmunt Solorz-Żak przejął Plusa to wszytko zaczęło się psuć!!!
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6170
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

KubaD pisze:A co do postu wyżej @Karol71 - to jest zależne od współpracy na linii producent - operator i jeśli coś tam nie działa, to znaczy że jednej albo drugiej stronie coś się nie podoba. W przypadku Apple, każą sobie płacić horrendalne pieniądze za certyfikacje, a na dzień dzisiejszy skoro takiej nie ma, to znaczy że to nieopłacalne z perspektywy dostawcy.
I oby jak najwięcej operatorów na całym świecie zaczęło ich olewać, to może wreszcie ktoś w tej tępej firmie pójdzie po rozum do głowy i zmieni politykę. Bo jak na razie to zawdzięczamy im usuwanie złącza mini jack ze smartfonów, zabieranie ładowarek i słuchawek - wszystko co najgorsze :-( jeszcze brakuje żeby inni producenci brali z nich przykład i kazali sobie płacić za to, żeby telefon w ogóle logował się do sieci - pazerne to Apple. Nie dość że telefony potwornie drogie w stosunku do tego co oferują, to jeszcze im mało i wyciągają kasę od operatorów - szczyt bezczelności. Możecie na mnie wieszać psy, ale ja Apple życzę jak najgorzej, przez tą ich politykę.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
KubaD
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 sty 2020, o 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: KubaD »

mariusz9a pisze:
KubaD pisze:A co do postu wyżej @Karol71 - to jest zależne od współpracy na linii producent - operator i jeśli coś tam nie działa, to znaczy że jednej albo drugiej stronie coś się nie podoba. W przypadku Apple, każą sobie płacić horrendalne pieniądze za certyfikacje, a na dzień dzisiejszy skoro takiej nie ma, to znaczy że to nieopłacalne z perspektywy dostawcy.
I oby jak najwięcej operatorów na całym świecie zaczęło ich olewać, to może wreszcie ktoś w tej tępej firmie pójdzie po rozum do głowy i zmieni politykę. Bo jak na razie to zawdzięczamy im usuwanie złącza mini jack ze smartfonów, zabieranie ładowarek i słuchawek - wszystko co najgorsze :-( jeszcze brakuje żeby inni producenci brali z nich przykład i kazali sobie płacić za to, żeby telefon w ogóle logował się do sieci - pazerne to Apple. Nie dość że telefony potwornie drogie w stosunku do tego co oferują, to jeszcze im mało i wyciągają kasę od operatorów - szczyt bezczelności. Możecie na mnie wieszać psy, ale ja Apple życzę jak najgorzej, przez tą ich politykę.
W 100% się zgadzam. Niestety operatorzy którzy nie akceptują takiej polityki to promil, Plus na szczęście jest w tym promilu i ewidentnie, pomimo faktu iż LTE działa na iPhonach w Plusie, to jednak część "jabłkowych" klientów może być zawiedziona.

Co do 5G - długo nie było LTE na iOS w Plusie, pojawiło się koniec końców i tak samo będzie z 5G, a jeśli priorytetem jest dla kogoś VoLTE na iPhonach w Plusie, to trzeba powiedzieć sobie obiektywnie że to nie jest na dzień dzisiejszy sieć dla takiego klienta. Pewnie w przyszłości to się zmieni, ale obecnie, jak jest - wszyscy wiemy....

A co do wypowiedzi dominna, Plus jest siecią działająca wyłącznie w Polsce bez ogromnego zaplecza międzynarodowego i praktycznie nieograniczonego kapitału, więc trzeba się pogodzić, że pewne rzeczy będą wprowadzane z opóźnieniem - to wszystko wymaga ogromnych nakładów finansowych, na które cała reszta również by sobie nie mogła pozwolić gdyby nie ich zagraniczny kapitał. A i tak idzie do przodu - oferując praktycznie najniższe ceny z wielkiej czwórki.
mpuzon
Starszy Plusmaniak
Posty: 158
Rejestracja: 22 lis 2010, o 10:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpuzon »

Nie zamierzam rezygnować z iPhone, aby mieć VoLTe, VoWIFI, 5G na innym samrtphone androidowym, więc po 21 latach pozostanie mi tylko się pożegnać się z Plusem :-( i przejść do konkurencji gdzie jeszcze dostane esim na iPhone i Watch-a.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6170
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

mpuzon, i wszystko ok. Każdy ma prawo używać co lubi i ja to szanuje. Ale polityki Apple nienawidzę i mam nadzieję że się w końcu na tym przejadą (ale nie zapowiada się, bo im durniejszy pomysł, tym większy przykład biorą z nich inni :-/ ).
Jeszcze rozwalają mnie plany sprzedażowe i reklamowe jeśli chcesz sprzedawać iphona - szczyt szczytów :lol:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mpuzon
Starszy Plusmaniak
Posty: 158
Rejestracja: 22 lis 2010, o 10:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpuzon »

mariusz9a, tez mi się nie podoba polityka Apple i nie ma na to niestety żadnego wpływy.

Pracuje w firmie gdzie obligatoryjnie musimy używać iPhone (narzucone przez centralę w Niemczech) i korzystamy z usług Plusa (50 aktywacji), prawdopodobnie po 10 latach będziemy też zmieniać operatora ze względu na brak certyfikacji Apple.
Co jakiś czas nas zapewniano, że niedługo sytuacja ma uleć zmianie, ale niestety nic się w tym kierunku nie dzieje.....
AlfredoUssr
Szalony PlusManiak
Posty: 231
Rejestracja: 27 paź 2015, o 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: AlfredoUssr »

Marta_Plus pisze:Aktualnie pracujemy z producentem nad wdrożeniem tej usługi na smartfony Motorola. Nie możemy jednak zagwarantować, że wymienione przez Ciebie modele otrzymają aktualizację (uzależnioną od producenta) ze wsparciem VoLTE.
Super info, możesz zdradzić z jakimi innymi producentami poza Motorolą trwają takie prace?
Novladek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2020, o 21:32

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Novladek »

Cześć. Wiecie jak aktywować VoWiFi w Plusie na abonament nie dzwoniąc na infolinię, ponieważ konsultanci są niedoinformowani i mylą VoWifi z Aplikacyjnym VoWIFI i mówią że jak się ma VoLTE to się nie da mieć VoWifi.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Można przez SMS.
Najpierw musisz wyłączyć VoLTE, wyślij więc na numer 2601 SMS o treści:
WylaczVoLTE
i poczekaj na SMS potwierdzający zrealizowanie zlecenia.
Następnie wyślij na ten sam numer, SMS o treści:
WlaczVoWiFi
komenda ta aktywuje VoLTE i VoWiFi jednocześnie.
Gdy otrzymasz SMS potwierdzający zrealizowanie zlecenia, uruchom ponownie telefon a następnie ciesz się z nowych usług.
Novladek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2020, o 21:32

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Novladek »

Aktywowałem sms-em. Ale nie działa ani VoLTE ani VoWiFi
Wcześniej działo VoLTE teraz nie, dostałem smsa potwierdzającego
driftking12
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 01:57

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: driftking12 »

Witam. Czy w Plushu abo VoLTE działa? Powyższe kody nie działają, dostaję zwrotną informacje, aby sprawdzić w regulaminie.
ODPOWIEDZ