WiFi Calling w Plush Abo

Bez konsekwencji dla młodych… oferta na kart, MIX
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

WiFi Calling w Plush Abo

Post autor: Morciak »

Hej,

niestety szeroko rozumiane "internety" się poddały ;) więc zapytuję tutaj :
Czy w Plush na Abonament jest możliwość włączenia usługi "WiFi Calling"?
Przeniosłem parę numerów do Plusha od fioletowych, gdzie usługa ta była darmowa, działała w oparciu o oprogramowanie własne telefonu (system Android) i nie było z nią żadnych problemów, a przydawała się w miejscach, w których pokrycie sieci było niewystarczające a obecne było WiFi oraz oczywiście na pokładach samolotów czy poza UE.

Z materiałów dot. usługi WiFi Calling w Plus, jest to usługa oparta o zewnętrzną aplikację. Czy przewiduje się możliwość skorzystania z WiFi Calling bez włączania tej aplikacji tj w oparciu o system operacyjny telefonu?

Zastanawiający jest również poniższy zapis z regulaminu usługi w Plus :
"Usługa nie zostanie aktywowana, jeśli Abonent korzysta (na numerze telefonu w sieci Plus, na którym chce aktywować Usługę)z którejkolwiek z następujących usług dodatkowych: Wirtualna Centrala Telefoniczna, Strefa Plus (Strefa Tanich Połączeń), System Plus, Multi SIM,Kwotoreduktor (OnePhone, numer stacjonarny), pay4me,Roaming Assistant,VPN, VoLTE"."

Oczywiście zdecydowanie bardziej przydatna na codzień jest usługa VoLTE. Zastanawiające jest wyłączenie z możliwości aktywacji WiFi Calling w Plus użytkowników posiadających włączoną usługę VoLTE, szczególnie, że tutaj WiFiCalling realizowane jest via aplikacja.

U mojego poprzedniego operatora posiadanie VoLTE nie kolidowało w żaden sposób z VoWiFi ponieważ WiFi Calling jest używane w miejscach gdzie nie ma zasięgu sieci ;)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: WiFi Calling w Plush Abo

Post autor: mariusz9a »

Tak jak odpisałem w tym wątku, jest taka możliwość. Znajdziesz tam informacje jak uruchomić VoWiFi i VoLTE jednocześnie. W razie pytań proszę kontynuować w wyżej przytoczonym wątku :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Zablokowany