Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Syla
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2010, o 20:00

Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: Syla »

Witam.
Chciałam zasięgnąć porady na temat telefonu na abonament w Plusie. Sprawa wygląda następująco: 15 marca 2010 wzięłam telefon na abonament, abonament 55 zł miesięcznie na 12 m-cy. 12 m-cy ze względu na wyprzedaż telefonów. Jednak nie jestem zadowolona z tego co zrobiłam, gdyż dotychczas miałam tylko telefon na kartę, więc ciężko mi się przestawić na abonament i powiem szczerze, że najchętniej po tym jednym dniu zrezygnowałabym z tego abonamentu, jeśli jest taka możliwośc oczywiście???
Pytałam kolegów i jedni mówili, że mam 7 dni na rezygnację inni, że nic już się nie da zrobić! Proszę mi odpowiedzieć, czy mogę zrezygnować z tego abonamentu i numeru z tego względu, że brałam telefon 2 dni temu i nie płaciłam jeszcze nic - pierwszy rachunek otrzymam dopiero ok. 23 marca.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: Marciano »

Na umowie masz podaną karę umowną.
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: Marcin34 »

Jeśli umowa została zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa i nie dotyczy taryf na firmę, to jest 10 dni na odstąpienie od niej. W pozotałych przypadkach pozostaje zapłata kary umownej, ale nie ma gwarancji, że się nie utraci numeru telefonu. Radzę zadzwonić do jakiegoś rzecznika konsumentów lub UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) do jakiegoś rzecznika i się dopytać.
Awatar użytkownika
Soyer's
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2009, o 20:01

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: Soyer's »

Możesz anulować umowę pod 1-nym WARUNKIEM: na nowym numerze nie może być ruchu, w przeciwnym wypadku pozostanie zerwanie umowy z pokryciem kar.
kamaz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: kamaz »

Witam

Ostatnio kumpel przedłużył umowę w Plusie - taryfa Super Karta 19, która okazała się mało korzystna (brak pakietów i bezliku, który jest dostępny w abonamencie od 29 zł).
Nowa umowa obowiązuje od 17 stycznia tzn. tego dnia zaczął się nowy okres rozliczeniowy, a przedłużona była 31 grudnia.

Jaki jest okres i czy w ogóle jest możliwość odstąpienia od umowy bez płacenia kary? Przedłużał w punkcie Plusa.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: kosa1127 »

Kara zgodna z wydrukiem na umowie; może napisać reklamację do operatora, ale wkońcu na coś się zgodził.
Sprzedawca napewno poinformował go, że są pakiety minut do wszystkich lub do Plusa i że nie ma bezliku w abonamencie za 19 zł.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kamaz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: kamaz »

Kara umowna wynosi 250 zl czyli jest mało opłacalna.
Nie ma przypadkiem takiej opcji, że w ciagu 30 dni można zrezygnować bez kary?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: mariusz9a »

kamaz pisze:Nie ma przypadkiem takiej opcji, że w ciagu 30 dni można zrezygnować bez kary?
Jest chyba 10 dni, ale to jakby kupował przez "kuriera".
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: kosa1127 »

Dokładnie mariusz9a
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
femmemechante
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 00:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: femmemechante »

Nie tylko przez kuriera, ale i przez SMS-a. Jeśli przedłużył w punkcie to bez kary nie ma możliwości, jeśli kurier dostarczył to 10 dni standardowo na odstąpienie czyli i tak by już minęło, jeśli natomiast zatwierdzał SMS-em (realizowane telefonicznie w biurze obsługi ewentualnie przez dział utrzymania) to ma 10 dni od otrzymania dokumentów - czyli wybiera się do dowolnego punktu i odstępuje (nie rezygnuje!, bo wtedy jest automatycznie kara naliczona) od umowy.
Nalmena
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2011, o 11:29

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: Nalmena »

Czy jeżeli będę chciała rozwiązać umowę rok przed końcem, a jest to umowa na abonament czy mogę zachować swój numer i przejść z nim do Simplusa?
Nalmena
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2011, o 11:29

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: Nalmena »

Czy uzyskam odpowiedź?
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: ManMoon »

Tak. Jeżeli nie da się to w salonie składasz również wniosek o przeniesienie numeru np. do Play i później wracasz z nim do Plusa.

źródło: http://plus.pl/indywidualna/Pomoc/Ankieta/ http://plus.pl/indywidualna/Abonament/N ... dzDoPlusa/
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
Krzysztof Cieślak
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 15:16

Rozwiązanie Umowy

Post autor: Krzysztof Cieślak »

Witam

Mam pytanie, jaka jest kara za zerwanie umowy zawartej z dniem 06.07.2012 w abonamencie Do Usług bis 59,90zł z telefonem Samsung Galaxy Note?
Podawać szczegółów, dlaczego i po co chcę zerwać umowę nie będę, po prostu mam swoje powody.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Zerwanie umowy - prośba o poradę!

Post autor: luki »

Na umowie masz kwotę kary wpisaną, podziel ją przez miesiące umowy, czyli np. 24 i pomnóż przez to co zostało i będziesz miał szacunkową kwotę.
ODPOWIEDZ